Štrngnite si s rumom

Blížiace sa kurzy

Rum nepijú iba námorníci a piráti, je taký chutný, že si určite získa aj vás. Hodí sa do čaju, do pečenia, do miešaných nápojov, ale tí praví fajnšmekri si ho vychutnajú najmä čistý.

 

Aj rumy získavajú ocenenia

 

Rovnako ako vo svete piva či vína, aj medzi rumami sa nájde pár výnimočných produktov, ktoré sa pýšia medailami.

 

Napríklad rum A.H. RIISE v roku 1888 na medzinárodnej priemyselnej výstave v Kodani bol označený ako mimoriadny produkt a dočkal sa zlatej medaily. S obsahom alkoholu 40 % si ho môžete vychutnávať dodnes. V predajniach ho spoznáte ľahko, pretože rum sa svojím úspechom chváli aj na etikete.

 

Rum značky Chairman´s Reserve prvýkrát namiešali v Karibiku v roku 1999. Nebolo to tak dávno, no už za krátky čas si vytvoril dlhokánsky zoznam ocenení. Ani sa tomu nemožno čudovať, veď pekných pár mesiacov zreje v sudoch, kde sa predtým pripravovala whisky Jack Daniel´s alebo Jim Beam. Pyrat X.O. Reserve je ďalší z rumov s medailou, a to striebornou z roku 2017 zo súťaže Ministry od Rum Tasting.

 

O niečo lepšie je na tom nositeľ zlatej medaily Gosling´s Family Reserve. Tento rum je taký unikátny, že každú fľašu zdobí vosková pečať a individuálne číslo výrobcu.

 

Rumov je množstvo

 

Destilát z cukrovej trstiny poznali už v staroveku a najvychýrenejším miestom, kde sa venovali jeho príprave, bol Karibik. Samozrejme, ten, kto si chce vychutnať lahodnú príchuť rumu a s každým dúškom sa dostať niekam za oceán, rum si nepokazí nijakou prímesou, ale v ňom bude hľadať všetko to, čo mu výrobca daroval – arómy a príchute.

 

Rovnako zvláštne by bolo miešať oceňované značky rumov s ingredienciami v miešaných nápojoch, zvlášť ak sa predávajú v zberateľských dizajnových fľašiach alebo v originálnom drevenom balení vystlanom slamou. Na trhu nájdete množstvo druhov rumu – biely, zlatý, tmavý, korenený, s príchuťami... Vybrať si podľa svojej chuti preto môže byť trochu ťažšie. Nevzdávajte sa a skúšajte!

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť