Samsung pre ľudí so zdravotným postihnutím vyvinul očnú myš EYECAN+

Blížiace sa kurzy

Samsung predstavuje počítačovú myš druhej generácie s názvom EYECAN+. Ľuďom so zdravotným postihnutím umožňuje vytvárať a upravovať dokumenty, rovnako ako prezerať webové stránky jednoduchým pohybom očí.

 

EYECAN+ je prvým zariadením svojho druhu, ktoré od užívateľov nevyžaduje akékoľvek dodatočné nástroje vrátane okuliarov. Je totiž samostatnou jednotkou v podobe prenosného modulu, ktorý je umiestnený pod monitorom a funguje na báze bezdrôtovej kalibrácie s okom užívateľa.

 

EYECAN+ sa nestane predmetom komerčnej výroby. Samsung bude produkovať obmedzené množstvo, ktoré daruje charitatívnym organizáciám. Ako technológia, tak dizajn EYECAN+ však budú čoskoro voľne sprístupnené spoločnostiam a združeniam, ktoré plánujú na trh uviesť počítačové myši ovládané očami.

Očná myš EYECAN+

Očná myš EYECAN+

Pre ovládanie kurzora myši EYECAN+ je potrebné, aby sa užívateľ nachádzal medzi 60 a 70 cm od monitora. Nevyžaduje, aby bol v konkrétnej pozícii, pretože je možné ho ovládať v sede aj v ľahu. Kalibrácia stačí pri prvom použití každého užívateľa. EYECAN+ si potom už sám zapamätá ich správanie a pohyb očí. Umožňuje nastaviť citlivosť senzora ako pre kalibráciu, tak pre následné používanie.

 

Po kalibrácii sa užívateľské rozhranie EYECAN+ zobrazí ako pop-up menu v jednom z dvochrôznych režimov: obdĺžnikové menu alebo pohyblivá kruhová ponuka. Oba môžu byť nakonfigurované tak, aby zotrvávali v popredí obrazovky.

 

Menu obsahuje 18 rôznych príkazov, ktoré sa volia iba pohybom očí a žmurkaním. Zadávanie príkazu prebieha pohľadom priamo na príslušnú ikonu a jedným žmurknutím – sú medzi nimi „kopírovať“, „vložiť“ a „vybrať všetko“, rovnako ako „presúvanie“, „scrollovanie“ a „priblíženie”. EYECAN+ umožňuje vytvorenie vlastných doplnkových príkazovzodpovedajúcich existujúcim klávesovým skratkám, ako sú napríklad „zatvoriť program“ (Alt + F4) a „tlač“ (Ctrl + P).

Očná myš Eyecan+

Očná myš Eyecan+

Očná myš Eyecan+

Očná myš Eyecan+

5
Super článok
5
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť