Motivácia k chudnutiu

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Nemáte pevnú vôľu? Nebojte sa požiadať o pomoc!

 

Určite máte vo vašom okolí niekoho, kto by vám pomohol s chudnutím. Napríklad nejaký kamarát, alebo kamarátka, ktorá s tebou chodila behať alebo trénovať. Na internete môžete nájsť mnoho diskusných fór, kde nájdete ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Zapojte sa do komunity, diskutujte. Uvidíte, že ostatní vás vo vašej snahe podporia.

 

Chudnutie môže byť hra

 

Na internete môžete nájsť rôzne aplikácie, ktoré vám uľahčia chudnutie. Môžete ich mať ako vo svojom telefóne (je mnoho rôznych mobilných aplikácií pre iPhone i Android), tak aj vo svojom počítači. Aplikácie, ktoré vám pomáhajú sledovať, koľko za deň schudnute, koľko kalórii vybeháte alebo vycvičíte. Keď splníte určené ciele, získate "odmenu" v podobe lepšieho hodnotenia alebo nejakej známky (odznaku) atď. Možno je to pre vás len taká "blbost", ale keď to skúsite, uvidíte, že vás bude motivovať.

 

Podobne fungujú i najrôznejšie športové testery, fitness náramky atď. Tie sledujú koľko kilometrov ubehnete, koľko krokov prejdete. Ak máte nastavený denný cieľ, napríklad 10 000 krokov, potom po čase zistíte, že večer ešte nie sú splnené, budete nútený ešte na chvíľu ísť von.

 

Možno nemáte dosť pevnú vôľu, ale radi sa hráte. Stačí zabudnúť na to, že sa snažíte schudnúť a berte to len ako hru. Každý deň musíte splniť niektoré úlohy a ciele. Keď ich úspešne splníte, doprajte si nejakú malú odmenu, čo vás poteší. To vám bude pomáhať k tomu, aby ste splnili ďalší cieľ. Po pár týždňoch schudnete, ani nebudete vedieť ako.

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť