Chcete sa zbaviť zlej nálady?

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Blbá nálada, kto by ju nepoznal. Znižuje nám produktivitu v práci, kazí medziľudské vzťahy, naše zdravie, všetko možné....

 

K tomu prirátajme zlé počasie, nervózneho šéfa, dámske problémy (ak ste žena, ale aj mužovi to môže znepríjemniť deň), mužskú „ješitnosť“ (ak ste muž, ale aj žene to bude liezť na nervy) a problémy sú na svete. Najmä tie, ktoré tam doteraz neboli.

 

V nasledujúcom článku si povieme, ako zahnať nepríjemnú náladu. Nezabudnite, že o tom nemáte len čítať, ale aj spraviť. V opačnom prípade sa žiaden efekt nedostaví!

 

Pravidlo č. 1: Vykričte sa

 

Otvorte okno a zvesela niečo zakričte. Rozštekajte susedovho psa, vystrašte mačku pri smetiaku. Ak v blízkosti nie je nikto, buďte pokojne aj vulgárny. Ber to čert. Uvidíte ako vám bude dobre. Ak predsa len nemáte odvahu kričať vonku, zakričte si do vankúša. Priložte si ho na tvár a spustite. Ak vám neuľaví krik, možno vám uľaví záchvat smiechu, ktorý dostanete hneď po tom, čo si uvedomíte, ako smiešne musíte vyzerať.

 

Pravidlo č. 2: Plačte

 

Nemusíte pred ľuďmi, môžete sami. Môžete aj pred ľuďmi. Aj tak je to väčšine jedno. Dnešná spoločnosť od nás vyžaduje, aby sme boli 24/7 krásni, usmiati, upravení, šťastní. Na čo? Máte chuť byť chvíľu smutní? Tak buďte, ale pozor, nespadnite do chronického stavu.

 

Pravidlo č. 3: Zničte sa

 

Nie, nehovorím o sado-maso. Mám na mysli cvičenie. Nabehnite na riadne kardio, spravte posilňovacie cviky, vyboxujte sa do vreca. Najťažší krok je ten prvý. Po cvičení sa vám uvoľnia – dnes už známe - endorfíny a vy sa budete cítiť lepšie. Aspoň na okamih.

 

Ak spravíte aj poriadny strečing a na záver uvoľňovacie cviky, máte dokonca reálnu šancu, že vás nezastihne nepríjemná „svalovica“. Ak sa vám priveľmi nechce, tak vezmite aspoň to chlpaté vedľa vás, prestaňte čítať tento článok a choďte s tým na prechádzku. Či už je to pes, manžel, manželka alebo dieťa ...

 

Pravidlo č. 4: Čaj

 

Snáď v každom filme si ľudia dávajú na upokojenie čaj. Alebo alkohol, ale keďže sa dnes bavíme o zdravších metódach, tak ostaneme pri čaji. A to konkrétne ľubovník bodkovaný. Táto bylinka je známa svojimi antidepresívnymi účinkami, obsahuje látku hypericin. Účinky sa zvyknú dostaviť po troch týždňoch. Majte ale na mysli, že táto bylinka je fotosenzibilizujúca – v kombinácii so slnečným žiarením môže spôsobiť zdravotné problémy. Najmä preto sa odporúča hlavne v zime.

 

Pravidlo č. 5: Zvieratko

 

Ak niekto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, tak zabudol na šteniatka. Nemáte radi psy? Nevadí, živočíšna ríša ponúka dosť veľa možností. Od nemej ryby, cez rozprávajúceho papagája, dupajúceho králika až po psa, prasa a alpaku... Keď už zvieratko nepripadá do úvahy, potúľte sa so svojou drahou polovičkou alebo plyšákom. Oboje pomôže.

 

Pravidlo č. 6: Objatie

 

Komplexné stlačenie nervového systému na veľkej ploche tela spôsobí, že sa vám spomalí tep a zníži tlak. Tak na čo čakáte?

 

Pravidlo č. 7: Hobby

 

Kašlite na všetko. Jednoducho robte to, čo vás robí šťastnými. Aspoň na moment. Vypnite. Pozrite si obľúbený film, dajte si vedro čokoládovej zmrzliny, prečítajte si knihu. Urobte si zoznam vecí, ktoré ste vždy chceli spraviť, ale buď nebola možnosť, alebo peniaze alebo iné výhovorky a začnite si tento „wish-list“ postupne plniť. Myslíte si, že je to blbosť? Skúste a uvidíte. Viem o čom hovorím.

27
Super článok
27
1
1
Nič moc
O autorovi
Barbora Simaskova Barbora Simaskova
Studentka, ktorá sa zaobera vsetkym a stále. Bloggerka na www.intravitam.eu
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť