6 dôvodov prečo povedať USA áno!

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Cestovanie do USA je veľkou obľubou mnohých Slovákov. Vo všeobecnosti každým rokom ľudia cestujú čoraz viac, chcú vidieť nepoznané, spoznať nové miesta, zažiť nové veci. Cestovanie nie je už len trávenie voľného času, ale aj životný štýl. Množstvo krajín, nevynímajúc USA, sú poctené návštevou cestovateľov z rôznych kútov sveta.

 

Prečo práve Spojené štáty americké? My Vám povieme 6 dôvodov prečo povedať USA áno.

 

Veľkomestá sú pulzujúcimi tepnami Ameriky

 

New York, Miami, San Francisco, Los Angeles či Las Vegas, tak to sú tzv. mestské prívlastky USA. Bez menovaných veľkomiest by sme si už USA nevedeli ani predstaviť. Práve oni sú totižto impulzom k realizovaniu cesty za široký oceán. Návštevníci tužia byť súčasťou pulzujúcich miest a chcú ich zažiť na vlastnej koži.

 

Lákadlom je akýsi komplex zážitkov, ktorý v sebe obsahuje obrovské mrakodrapy, rušné ulice, rôznorodé pamiatky, značkové obchody, zaujímavé nočné kluby, obrovské parky a samotný, pre turistov fascinujúci, spôsob života.

 

Ak ste skôr romantickejší, jemnejší typ, zamilujete si mesto strážené mostom Golden Gate a teda San Francisco. Na druhej strane, ak je bujarosť súčasťou vášho súkromného života, vo Vegas si prídete na svoje.

6 dôvodov prečo povedať USA áno!

6 dôvodov prečo povedať USA áno!

Dych berúca krajina

 

Nielen veľkomestá očaria návštevníkov. Americká príroda vám doslova vyrazí dych. USA má množstvo prekrásnych národných parkov, kde si prídu rodení turisti na svoje. Avšak ak ste len občasný návštevník hôr, odporúčame Vám zablúdiť aspoň do jedného národného parku. Nemusíte zdolávať vysoké kopce, aby ste videli tvorbu matky prírody. Do národného parku Gran Canyon sa dostanete rýchlo turistickými autobusmi, po absolvovaní minimálnej námahy sa len nemo budete pozerať na obrovskú dierku, cez ktorú preteká rieka Colorado.

 

Ďalším ľahko dostupným miestom sú aj Niagarské vodopády kde na vlastné uši spoznáte akú silu dokáže mať voda a ešte k tomu si to môžete pozrieť aj z Kanadskej strany. 

 

Zábava na každom kroku

 

Každý pod pojmom zábava vidí niečo iné, ale verte v USA si príde na svoje každý. Ak pod pojmom zábava chápete užívanie si nočného života, stačí isť večer do ulíc, alebo navštíviť Las Vegas, ktoré ponúkajú tanečné či spevácke vystúpenia, zábavné predstavenia, či program, ktorý je dostupný len pre dospelých. No a samozrejme je to mesto kasín, ktoré dokážu hráčov pohltiť až do rána.

 

Mladistvé ročníky zaujmú najmä zábavné parky. Niektoré horské dráhy sú naozaj len pre odvážnych, ak by ste si netrúfli, môžete si užiť filmovú zábavu v Universal Studios.  

 

Cestovanie už aj bez víz

 

Ďalším dôvodom prečo ísť do USA je jednoduchší prístup. Zatiaľ čo v minulosti ste museli na cestu vybavovať víza na americkom veľvyslanectve, dnes vám stačí vyplniť online formulár cestovného povolenia esta usa. Potvrdenie Vám príde na mail a stačí si ho len vytlačiť. Tak prečo nespoznať USA, keď je to jednoduchšie?  

 

Ľahká dostupnosť a transport

 

V súčasnosti je k dispozícii množstvo letov do rôznych miest v USA, stačí si len vybrať odletové miesto, cieľovú destináciu, či chcete letieť priamo alebo s prestupom a kúpiť. Aj ceny leteniek sú cenovo dostupnejšie oproti minulosti. Keď už dorazíte do USA, ďalšou výhodou je jednoduchý transport. Veľké mesta majú skvelo vyvinutú dopravu metrom. Mimo miest zas môžete využiť služby požičovní vozidiel a za prijateľné ceny sa prepravovať po cestách, ktoré sú vybudované na vysokej úrovni. 

 

English is easy

 

Posledným dôvodom je jazyk. V každom štáte USA sa dorozumiete anglicky. Už je takmer nevyhnutnosť ovládať aj anglický jazyk, tak prečo si ho neprecvičiť priamo v krajine kde ju budete počuť na každom kroku?

 

Našli by sme ešte omnoho viac dôvodov, prečo sa oplatí spoznať USA, my sme vybrali len pár. Ak sme vás presvedčili k návšteve USA, nezabúdajte na ESTA visa.

2
Super článok
2
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť