Ovocné tyčinky so superfoods

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Všetci, čo sa snažia žiť zdravo a k pohybu pridávajú aj kontrolu svojej životosprávy, vedia, že trend zdravých ovocných a müsli tyčiniek ja stále živý. Aj napriek ich vysokej kalorickej hodnote a občasnému zatracovaniu zo strany dietológov, sú vhodné ako doplnok stravy a dodanie energie počas dňa. Momentálne sú veľmi módne potraviny raw a vegan, práve pre ich zdravé zloženie.

 

Ovocné tyčinky obľubujú hlavne športovci, turisti, ale aj rodičia detí, pretože sú skvelou náhradou keksíkov, napolitaniek a čokoládových tyčiniek.

 

Na trhu existuje množstvo výrobcov, ktorí majú naozaj bohatú ponuku.

 

Úplne najlepšie je vybrať si podľa svojej chuti, avšak v dnešnej dobe je lepšie poriadne sa prizrieť z čoho sa vlastne daná tyčinka vyrába.

 

Niektoré sušené ovocie je vraj zdravšie ako čerstvé. Mnohé obsahuje viac beta-karoténu, draslíka, vlákniny a železa.

 

Sušením ovocia, na rozdiel od zavárania a zmrazovania sa v ňom zachováva až 85% vitamínov. Sušené plody si zachovávajú aj potrebné minerály. Sušené ovocie je vhodné pre diéty, pretože obsahuje málo sacharózy a veľa fruktózy. 

 

My sme objavili výrobcu Pure Nuts, ktorý má v ponuke 3 úžasné kombinácie ovocných tyčiniek, tzv. superfoods. Všetky 3 príchute sú vegan, raw, bezlepkové, neobsahujú pridaný cukor, umelé sladidlá ani konzervanty a hlavne sú neskutočne chutné.

Pure Nuts Tyčinka BANÁN + GUARANA

BANÁN – GUARANA - kombinácia sušeného banánu z Ekvádoru a strúhaného kokosu, doplnená o guaranu, ktorá dodá poriadnu dávku energie.

 

MARHUĽA – MATCHA - kombinácia sušených marhúľ, ďatlí a lieskovcov, doplnená o matcha, ktorá dodá poriadnu dávku energie.

Matcha je bohatá na antioxidanty, vitamíny A a C a minerály ako železo a draslík. Takisto obsahuje aj kofeín.

 

HRUŠKA – KONOPNÉ SEMIENKA - kombinácia sušenej hrušky, ďatlí a mandlí, doplnená o konopné semienka, ktoré dodajú vitamíny a minerály.

Konopné semienka obsahujú až 27% nenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6) v ideálnom pomere 3:1.

Semienka sú perfektným zdrojom komplexných rastlinných bielkovín, minerálov - horčík, fosfor, meď, železo a zinok, vitamínov skupiny B a E.

Kto neochutná, neuverí. Ale kto už raz niektorú zjedol, zostane jej verný.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Martina Škrabanová Martina Škrabanová
Asistentka v maklérskej a softwérovej spoločnosti, rada čítam, tvorím, cestujem, rozširujem si obzor...
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť