Orieškové maslá

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Orieškové maslo PURE NUTS

Orieškové maslá sú momentálne veľmi módne v oblasti zdravej výživy. Vďaka tomu, že sú  sú bohatým zdrojom zdravých tukov ich veľa výživových poradcov a odborníkov odporúča. Naopak iní ich odporúčajú radšej obmedziť, vzhľadom na kvalitu použitých orechov či pridaných surovín. Sú teda vhodné ako doplnok zdravej výživy alebo nie?

 

Orieškové maslá sú vlastne vhodne spracované orechy alebo semená, ktoré sú pre nás jedným z najlepších zdrojov dobrých tukov, vitamínov a minerálov. Pre zdravú výživu sú dobré tuky veľmi hodnotným zdrojom stabilnej energie. Pomáhajú redukovať návaly hladu a potrebu zvýšenej konzumácie rýchlych sacharidov ako sú pečivo, cestoviny a rôzne sladkosti.

 

Ako platí pri všetkých potravinách, treba si všímať pôvod a zdroj použitých orieškov.

 

V dnešnej dobe je na výber veľa rôznych výrobcov a značiek. Nie vždy platí, že najdrahšie je aj najkvalitnejšie, aj keď samozrejme kvalitné vstupné suroviny a metóda spracovania cenu zvýšia.

Pure Nuts 100% ARAŠIDY CHRUMKAVÉ

Pure Nuts 100% ARAŠIDY CHRUMKAVÉ

Pure Nuts KOKOS + JAHODY
Pure Nuts KOKOS + JAHODY 

Najčastejšie sa pri výrobe orieškových masiel používajú arašidy alebo lieskovce. Najznámejšie je teda arašidové maslo. Čoraz častejšie sa však do nášho povedomia dostávajú orieškové maslá vyrobené z mandlí, kešu alebo dokonca z kokosu. Veľmi obľúbenými sa stávajú ich kombinácie alebo sa pridáva kvalitná horká čokoláda či dokonca aj mrazom sušené ovocie.

 

Orieškové maslo má využitie v studenej ale aj teplej kuchyni, pri varení ázijských jedál, pečení zdravých koláčikov či pri výrobe vlastných RAW tyčiniek alebo rôznych maškŕt.

 

Záleží len na nás, či vbehneme do prvého supermarketu, alebo si dáme námahu s vyhľadaním informácii a porovnaním produktov. Nakoniec je rozhodnutie aj tak na nás a na našej zodpovednosti voči vlastnému zdraviu.

Pure Nuts 100% KEŠU Z INDIE

Pure Nuts 100% KEŠU Z INDIE

Pure Nuts 100% MANDLE Z KALIFORNIE
Pure Nuts 100% MANDLE Z KALIFORNIE

Prečítajte si tiež aj môj článok o mrazom sušenom ovocí.

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Martina Škrabanová Martina Škrabanová
Asistentka v maklérskej a softwérovej spoločnosti, rada čítam, tvorím, cestujem, rozširujem si obzor...
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť