Disco, disco, tancuj pri mne blízko

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Ak je pre teba synonymom slova „pondelok“ nočná mora... celý týždeň musíš byť v robote - kde 8 hodín poctivo sleduješ facebookové statusy tvojich kamarátov... alebo si študent dennej formy štúdia, ktorý tiež sleduje tieto statusy, ale v škole, potom si za týždeň určite dopraješ minimálne jednu DISCO, na ktorej sa budeš chcieť maximálne odviazať.

 

Partypeople SLOVAKIA

 

O tom, že malá krajina ako Slovensko sa môže pochváliť disco barom alebo „eventkou“ na každom rohu, niet pochýb. Či už do tvojho rodného geta zavíta Robert Burian, Rytmus alebo iný lokálny krajan, bez ohľadu na aktuálny stav tvojej peňaženky sa na tejto akcii zastavíš.

 

Ako to začína

 

Na diskotéku rozhodne nemôžeš ísť za triezveho stavu a prvý podnet na „pitie“ ti môže dať hoci aj zľavnená fľaša v Kauflande, ktorá ťa polovičnou cenou presvedčí o jej kúpe za minimálny časový okamih.

 

Večer pedantne naplánovaný u kamaráta/kamarátky na byte, kde sa združíte všetci alkoholici ešte upravení, uhladení a na prvý pohľad súdne pôsobiaci ľudia. To však v priebehu večera rapídne zmení.

 

Ak nevyjde dom, zoberiete sa niekam do baru (možno používate ekvivalent krčma, „šenk“ alebo hospoda), kde máte pedantne vyrátané, koľko „frťanov“ vám za váš majland vyjde. Čo je niekedy nepochopiteľné, sú medzi nami aj prípady, ktoré dokážu ísť do mesta s hotovosťou blízkou nule, avšak na konci diskotéky by bolo treba ich hladinu v krvi merať percentami.

 

OUTDOOR

 

Ako to už býva zvykom, dosahy párty sú najhoršie buď pre miestnych obyvateľov alebo pre vodičov.

 

Ak chceš ísť na aute cez miesto, kde sa odohráva takáto „akcoška,“ máš čo robiť, aby si sa vyhol skupinke ľudí, ktorí ti blokujú cestu. To je ešte v poriadku, ale sú aj takí, ktorí kráčajú slimačím krokom a ich postoj nezmení ani klaksón tvojho auta.

 

Preto na podnet viacerých občanov kvôli bezpečnosti bolo viackrát avizované, aby sa pri takýchto miestach zaviedla nová dopravná značka, ktorá bude v tomto prípade slúžiť aspoň na čiastočnú prevenciu:

 

http://pozorozrani.unas.cz/images/Logo.gif

 

Ísť si zatancovať? Kdežééé

 

Ak si myslíš, že hlavným cieľom diskotéky je ísť si zatancovať, si na veľkom omyle. Tancuješ akurát dovtedy, pokiaľ vládzeš vstrebávať alkohol. Neskôr sa toto celé premieňa na športovú disciplínu s názvom „á la jašter,“ kde už ako z názvu vyplýva, hlavným cieľom zúčastneného je doplaziť sa čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie domov (pokiaľ to situácia umožňuje) tak, aby ťa videlo čo najmenej známych, aby ťa nestihli za ten čas odfotiť a aby si dokázal/a túto aktivitu spraviť bez dozoru policajného auta.

 

Prvé 2 podmienky zvládnuť môžeš, ale ak sa ti nepodarí obstáť v tretej, hra sa končí... alebo práve začína.

 

Neposlušní chlapci – ako to v skutočnosti je

 

Akonáhle prejde prvý mesiac tvojho cvičenia (teda ani tak nie cvičenia ako nárast tvojich selfie fotiek v „posilke“), prípadne zníženie tvojho konta v dôsledku kúpy výživových doplnkov) a z 58 kg tvoja váha vzrastie na 60, tipujem, že hlavným prínosom diskotéky pre teba nie je zabaviť sa.

 

Tvoja jasná preferencia je čo najrýchlejšie vyvolať bitku s čo najmladším účastníkom párty (ideálne pod 18 rokov). A keby si náhodou na neho nestačil, v zálohe máš 10 kamarátov (ktorí necvičia mesiac, ale už 2) a tí ťa promptne podporia.

 

15-ročná generácia

 

Ako najnovšie trendy potvrdzujú, na diskotéke sa v početnej výhode často objavujú najmä jedinci, ktorí ešte nevedia, čo je to občiansky preukaz, prípadne ho ešte nemajú alebo ho budú mať až za dva mesiace. Táto generácia sa vyznačuje hlavne tým, že celý večer obsedí iba pri kofolke, je prítomná vyložene na samotnom začiatku diskotéky a o 10-tej hodine večer o nej niet ani chýru, ani slychu. 

35
Super článok
35
7
7
Nič moc
O autorovi
Peter Sagan Peter Sagan
Som študentom Ekonomickej univerzity v Bratislave a venujem sa obchodovaniu s komoditami (zlatom a kávou) a obchodovaniu na forexe.

Písanie článkov vidím ako skvelú možnosť sebarealizácie.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Rocker.sk
Rocker.sk, 05.02.2015 o 12:19
Článku som dal negatívny palec dole. Ale doplňujúcu kultúrnu vložku si neodpustím https://www.youtube.com/watch?v=PLTOc2TVAs8
Peter Rakvica
Peter Rakvica, 06.02.2015 o 17:16
Tak to je vložka ako sa patrí. Pobavilo. Mne sa článok naopak pozdával.
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť