Čo (ne)radi jeme

Blížiace sa kurzy

Existuje nespočetný počet expertov v oblasti jedál, ktorí radia, ale pritom neradia.

 

Za minimálny časový úsek síce dokážu aj so zviazanými rukami za chrbtom napísať minimálne 10-stranovú esej o tom, ako byť „vo forme,“ ale sú to oni sami, ktorí prespia 2/3 dňa a zvyšnú časť do seba „tlačia“ hamburgery. A taktiež sú to oni, kto by mohol dať námet na vznik olympiády v leňošení. O nich však reč v tomto článku nebude.

 

Poďme sa bližšie pozrieť na brušká tých, ktorí tieto odporúčania s radosťou (ne)prijímajú.

 

Raňajšie šišky

 

Ešte si sa nestihla prebrať z romantického sna a už do seba tlačíš sladký pokrm spomenutý v nadpise. Ten si si dokonca ani nedokázala ísť sama kúpiť do Coop Jednoty vedľa susedovho domu.

„Misia“ dezert tým pádom úspešne za tebou a ako raňajky prichádzajú 4 laskonky, 2 torty a iné cukrovinkové dobroty. Len čo v prípade, ak bude cukráreň zatvorená.

 

Ak si hungry boy, môže sa stať, že ihneď z rána neodoláš kvalitnej „tukovej“ strave, kde má zastúpenie aj slaninka. Aby si potom tvoje okolie nepripadalo ako v relácii „Farmár hľadá ženu,“ odporúčam nezdržiavať sa najbližšiu hodinu na verejných priestranstvách... alebo nezanedbávať dentálnu hygiénu.

 

V praxi sa môže vyskytnúť aj prípad, že „svačinu“ skonzumovať celú ráno nestihneš, čo ťa donúti zobrať si ju na miesto tvojho pôsobenia. Nedá mi nespomenúť vizuálne takmer nedostupnú kategóriu „extrémy,“ keď som mal možnosť vidieť osobu konzumovať na tomto mieste pokrájanú salámu a zajedať ju 4 rožkami.

 

TESCO strava

 

Keďže si už 2 hodiny nejedla sladké, tvoja najbližšia zastávka je TESCO. Tam ťa určite neoslovia pulty s ovocím a zeleninou, ale chuťovo dostupnejšou sa stáva čokoláda a iné cukrovinky. Vyberieš si prvú Milku v akcii a ani nestihneš prísť ku pokladni a polovica Milky aj s obalom zjedená.

 

Pri opačnom pohlaví očakávam, že si dopraješ kúpiť aspoň poriadnu bagetu (pizza rožky sú pre slabých). Môže sa vyskytnúť, že pri pokladni stretneme aj jedincov, ktorí preferujú nákup tradičnej „slovenskej trojky:“ paštéka, rožky a pivo. Škoda, že tretia zložka často býva iba napodobeninou piva:

 

http://www.beer-viktor.ru/files/Pandur%20Svetle%20pivo%20Leziak.jpg

 

McDonald´s

 

Ako to už zvykom býva, častým subjektom, ktorý inkasuje money za tvoju večeru, je McDonald´s. Hlavne v tom prípade, ak ťa večera doma neoslovila, TESCO máš ďaleko a reštaurácia... nevydala.

 

Vidina jedla sa začína zreálňovať, keď si vystojíš 10-metrovú radu „burgerových“ nadšencov. Šaláty nie sú tým, čo by dostatočne vyškolilo tvoj žalúdok, takže siahaš po jedle „ťažšom.“

 

V tej chvíli máš na stole celé „bigmacovské“ menu, ktoré sa snažíš do seba „natlačiť“ v čo najrýchlejšom čase a svoj rekord v rýchlosti jedenia každou ďalšou návštevou tohto fastfoodu vylepšuješ.

 

Čo však na to váha?

 

Po tejto celej story je otázne iba to, akú čarovnú hodnotu vypovie o tvojom „jedálničku“ na konci mesiaca váha.

Ak si nežnejším pohlavím, toto číslo nepriamoúmerne ovplyvní aj tvoje obliekanie.

Dávaj si pozor najmä na tieto situácie:

 

1. Ak ti váha vzrástla o viac ako 20 kg a z tvojich legín máš pri obliekaní zrazu iba ponožky, módu neznásilňuj:

http://cdn.najky.webnoviny.sk/sites/2/2015/01/sexy-fashion-fail-spandex.jpg

 

2. Ak cestuješ MHD-čkou, ktorá po tvojom nástupe dopadne ako nižšie uvedený obrázok, s "hambáčmi" taktiež opatrne.

http://media.newindianexpress.com/article1413463.ece/alternates/w620/KSRTC-bus.jpg

 

3. A ak potrebuješ na sedenie 2 stoličky, tiež.

 

Podaktorí si síce v tomto smere dávajú kvantitatívne ciele, ale nie všetky sú vhodné. Napríklad vyjedenie polovice McDonald´s-u, zabezpečenie dlhodobého profitu cukrární alebo použitie váhy s tachometrom Bentley-čka rozhodne vhodné nie sú.

32
Super článok
32
11
11
Nič moc
O autorovi
Peter Sagan Peter Sagan
Som študentom Ekonomickej univerzity v Bratislave a venujem sa obchodovaniu s komoditami (zlatom a kávou) a obchodovaniu na forexe.

Písanie článkov vidím ako skvelú možnosť sebarealizácie.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Peter Sagan
Peter Sagan, 24.02.2015 o 14:58
Kiyosaki - Biznis 21. storočia :)
Peter Rakvica
Peter Rakvica, 24.02.2015 o 15:08
Gratulujem prvému výhercov knihy. Knižka je voľná a je tvoja. Posielať ju budeme v priebehu budúceho týždňa.
Peter Sagan
Peter Sagan, 24.02.2015 o 15:09
Vďaka :-)
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť