Ako si môžete uľahčiť písanie záverečnej práce?

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Písanie záverečných prác nepatrí medzi obľúbené aktivity študentov vysokých škôl. Treba si však uvedomiť, že napísaním záverečnej práce a štátnicami sa končí jedna etapa života. Ak chceme, aby všetko dopadlo podľa našich predstáv a zvládli sme vysokoškolské štúdium, musíme si prejsť písaním záverečnej práce, jej obhajovaním a štátnicami. Ako si ale môžeme uľahčiť písanie záverečnej práce?

 

Vytvorte si osnovu záverečnej práce

 

Ak už máte určenú tému, dajte si vytvoriť osnovu záverečnej práce. Na internete nájdete viacerých šikovných ľudí, ktorí vám vytvoria podklady na písanie rigoróznej práce, bakalárskej práce, ale aj diplomovej práce. Tieto podklady vám uľahčia písanie záverečnej práce vo veľkej miere. V podstate budú pre vás odrazovým mostíkom, ktorý vás nakopne do písania. Najhoršie je vždy začať a práve tieto podklady vám pomôžu pri začínaní písania.

 

Títo šikovní ľudia vám dokážu vytvoriť aj prezentáciu k záverečnej práci a dokonca vám vypracujú aj otázky k štátniciam. Parádne, čo myslíte?

 

Dajte si spraviť rešerš

 

K písaniu kvalitnej záverečnej práce budete potrebovať aj kvalitné knižné zdroje. Ak už máte určenú tému záverečnej práce, dajte si spraviť rešerš, ktorý vám vyhľadá kvalitné knižné, ale aj internetové zdroje vhodné práve k téme vašej záverečnej práce. Pri písaní seminárnych prác ste takúto „pomoc“ nepotrebovali, pretože sa nejednalo o náročné odborné témy. Teraz, keď píšete odbornú záverečnú prácu, potrebujete kvalitné zdroje s overenými informáciami, ktoré citovali odborníci z danej oblasti.

 

Píšte len vtedy, keď viete, že budete produktívny

 

Každý z nás vie, kedy mu to najviac páli. Niekto je nočným tvorom, niekto zase rád píše ráno po raňajkách.

 

Skúste písať vždy len vtedy, kedy budete najviac produktívny. Zbytočne tak nebudete strácať čas sedením za počítačom, keď budete absolútne bez nápadu a tvorenie textu bude to posledné, na čo myslíte.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť