Okresné požičovne športového náradia pre deti a mládež. Pomoc pre mladých športovcov.

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Šport

V mojom prvom blogu o mne, som spomenul, že po maturite som pracoval v športovom centre M-Šport. Pracoval som aj ako tréner detí, čiže sa rozumiem tomu, o čom teraz budem písať.

 

Problém, prečo dnešná mládež nejaví už taký záujem o šport, ako to bolo za čias našich rodičov, je ten, že ich k tomu nikto nevedie. Žiaľ, je to fakt, ktorý sledujem už štvrtý rok. Dôvodov prečo deti a mládež nie sú vedené k športu je niekoľko.

 

Jedným z dôvodov sú často financie, spojené so športom. Každý rodič kalkuluje. Poznáte deti. Každú chvíľu ich baví niečo iné a kupovať vybavenie na každý šport, ktorý si chce vyskúšať, je naozaj finančne náročné.

 

Prichádzam s riešením, ako tento problém riešiť. Nevravím, že je to jednoduché, ale určite to nie je neriešiteľné.

 

Riešením sú okresné požičovne športových potrieb pre mládež. Teraz si každý predstaví požičovňu, kde si rodičia prídu veci zapožičať, no nie. Požičovňa preto, lebo športové potreby by boli majetkom VÚC, no zapožičané by ich mali športové kluby. Spôsob, akým by to fungovalo, vysvetlím na príklade.

 

Ja ako hráč badmintonu, to vysvetlím na badmintone.

 

VÚC na základe žiadosti klubu, zakúpi rakety. Rakety budú majetkom VÚC a klub, ktorý o ne žiadal, ich dostane do správy. Klub sa stáva správcom rakiet. Tieto rakety si budú môcť požičiavať aj školy, športové tábory, ale aj športové kluby, ktoré si dohodnú so správcom zapožičanie. Klub bude povinný tieto rakety požičať, na dohodnutý čas.

 

Takto sa nejedná o dotovanie klubu, ale o dotovanie rozvoja mládeže a konkrétneho športu. Samozrejme dá sa to aplikovať na rôzne druhy športov, loptové, raketové, ale aj bojové či vodné športy.

 

Čo ak je klubov v okrese viac a žiadajú o to isté náčinie?

 

Toto je veľmi individuálne. Vysvetlím to zase na badmintonových raketách. V Trenčíne sú tri kluby. Každý žiada o nové detské rakety. Tu treba stanoviť, maximálny počet rakiet, ktoré VÚC bude nakupovať a následne bude individuálne posudzovať, koľko komu.

 

Čo sa realizácie týka, je tam mnoho hodín práce a háčikov. No idea, že by mali deti a mládež možnosť vyskúšať si viacero športov, bez počiatočných investícií rodiča, stojí za tú prácu. Neviem, či takýto projekt má vo svete obdobu, ale ak áno, prosím informujte ma. Určite sa z toho dá čerpať nejaká skúsenosť a systém.

12
Super článok
12
0
0
Nič moc
O autorovi
Dominik Kalin Dominik Kalin
Mladý rebel, ktorému nie je všetko jedno a chce to niekde povedať nahlas
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť