Otvorený list Róbertovi Ficovi

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Michaela Michelová

Vážený pán premiér, dovoľujem si Vám ako zástupcovi slovenského národa, ktorý má zodpovedne, čestne a často i nekompromisne hájiť záujmy našej krajiny, a teda aj moje vlastné, touto cestou napísať svoj osobný názor na azylovú politiku EÚ. Myslím, že môj list na Vašu adresu je opodstatnený, keďže to máte byť práve Vy ako zástupca Slovenska kto v spolupráci s Európskou komisiou pripravuje alternatívny návrh reformy azylovej politiky EÚ.

 

O tomto novom návrhu sa má následne rokovať na decembrovom summite, ktorý bude z hľadiska nášho predsedníctva tým posledným. Čo keby sa práve na ňom prestalo šaškovať, zahmlievať, zbytočne mrhať peniazmi daňových poplatníkov, aby sa nakoniec zhrnulo, že sa nič nevyriešilo? Čo keby sme konečne prasknuté potrubie, z ktorého sa valí voda opravili namiesto toho, aby sa valiaca voda prerozdeľovala po okolitých krajinách? Či už budeme viac solidárni, alebo menej solidárni... to nikdy nebude riešením pre vzniknutú situáciu. Začnite konečne riešiť príčiny imigračných vĺn, ktoré zaplavujú našu krásnu Európu, lebo sa jedného dňa stane, že sa utopí... podobne ako bájna Atlantída.

 

Aké sú príčiny migrácie smerujúcej do Európy? Osobne viem o troch, ale tú hlavnú príčinu viete určite veľmi dobre aj Vy, či každý človek, ktorý sa aspoň trošku zaujíma o globálnu politiku. Je ňou tzv. „demokratizácia“ krajín, ktoré nie sú také poslušné ako si mocní tohto sveta predstavujú, a tak si vždy nájdu nejakú zámienku na to, aby im mohli domov priniesť ich vlastnú predstavu demokratizácie. Sú tak bezohľadní, že sa im neštíti obetovať ani tisícky vlastných ľudí, aby mali vhodnú zámienku na rozpútanie vojny. Veľmi krásne to predviedli 11. septembra 2001 a počnúc týmto dátumom spustili projekt, ktorý si nazvali „vojnou proti terorizmu“. No v skutočnosti je táto vojna vedená proti ľuďom, čiže aj proti mne, Vám, Slovákom, Nemcom, Rusom, Američanom... atd. Ľudí je predsa treba neustále niečím strašiť, inak začnú moc myslieť a prestanú len preberať podsunuté informácie. Je smiešne myslieť si, že bojujú s akýmsi terorizmom, keď si ho v postate vytvorili sami prostredníctvom CIA a Mossadu.

 

Bolo toho skutočne ešte málo, aby sme naďalej mlčali a tvárili sa, že sme hluchí, slepí a hlavne... nemajúci v sebe štipku spravodlivosti? Afganistan, Irak, Líbya, Ukrajina, Jemen, Sýria... Dokedy ešte mieni Európa a spolu s ňou aj Slovensko stáť na strane amorálnosti, krutosti a bezohľadnosti? Mne osobne je z toho zle, len pomedzi prsty sa dokážem pozerať na tú nespravodlivosť, ktorá tak krásne bujne všade navôkol. Sankciami trestáme obeť, velebíme páchateľa. To sa naozaj v tom klbku hadov nenájdu nejaké osobnosti, ktoré nahlas a na rovinu povedia, že sa treba postaviť na stranu Ruska??? Táto krajina bojuje skutočne proti terorizmu, čo si tá "skvelá" elita USA nemôže dovoliť, pretože by ničili to, čo sami stvorili. Nástroj, prostredníctvom ktorého realizujú svoje bezohľadné ciele, po ktorých zostávajú zničené krajiny, milióny mŕtvych, popol a spúšť.

 

Druhý dôvod a príčina záplavy Európy migrantmi súvisí s už zmieňovanou „vojnou proti terorizmu“, ktorá je zamaskovanou vojnou proti ľuďom ako takým. No masky padajú! ... a pravda sa stále nástojčivejšie prediera na povrch. Dôvod tejto nechutnej vojny je celkom prostý. Majitelia zemegule nepotrebujú množstvo uvedomelých ľudí, ktorí budú stále vo väčšom množstve objavovať podstatu Bytia i to, že svoju vlastnú moc nevedomky vložili do rúk čudných bytostí, ktoré postrádajú akýkoľvek charakter, či ľudskosť v tom pravom slova zmysle. A tak si ju budú brať späť!... Nedovolia, aby skončili ako očipované nosiče energie, ktorú budú paraziti využívať na svoje ciele. Ich cieľ, v ktorom už nemajú zostať stopy po skutočnom človeku, ale len akýsi biorobot, či otrok, to nie je náš cieľ! A tak sa stále viac a viac ľudí prebúdza a postupne sa oslobodzuje z tohto amorálneho systému, ktorý nám kradne to najvzácnejšie... Kradne nám dušu, srdce, slobodu.

 

Toto prebúdzanie samozrejme nechcú zlodeji ľudských duší pripustiť, a tak ich dlhodobým plánom je degradácia človeka, debilizácia a rozvrat spoločnosti, ničenie národného povedomia i  posvätnosť rodiny ako základného článku spoločnosti. Na to im slúži ako nástroj agenda LGBTi, či gender ideológia, no hlavne spomínaná záplava európskych národov odlišnou kultúrou, čiže ich islamizácia. Taktiež sa podieľajú na organizácii teroristických útokov, ktorých úlohou je negatívne zasiahnuť kolektívne myslenie ľudstva, zasiať do hláv strach, hrôzu, neistotu... a následne prísť s riešením, ktoré bude čisto v ich prospech. Ak ste skutočne zástupcom Slovenska i ľudí, tak nebudete stáť na tej strane, ktorá nás má v konečnom dôsledku zničiť.

 

V tejto prelomovej dobe je potrebné postaviť sa na stranu Pravdy a spravodlivosti, ktorú v súčasnosti predstavuje Rusko na čele s pánom Putinom. Táto krajina postupuje v súlade s medzinárodným právom, neporušuje žiadne zákony a systematickými krokmi robí všetko pre to, aby bol nakoniec nastolený mier v Sýrii... a to sa samozrejme tým jedošom jedovatým vôbec, ale vôbec nepozdáva, tak budú kydať na Rusko zo všetkých strán a štvať proti nim. Aj preto je také potrebné byť práve teraz nekompromisný aj za cenu vyhrážok zo strany zapredancov, či pánov ktorí si namýšľajú, že sú pánmi sveta. Pochopiteľne chápem, že môžete mať strach z toho, aby tá ich „demokratizácia“ nebola potom privezená aj ku nám domov, ako k neposlušnej krajine, ale osobne si myslím, že tí paraziti majú už svoj kotlík problémov do krajnosti preplnený a majú plné ruky toho, aby si s nimi poradili.  

 

Určite veľmi dobre chápete, že nie ste našim zástupcom len tak na pobavenie, či skrátenie si dlhej chvíle v tomto matrixe. Ste tam, aby ste hájili naše záujmy čestne, svedomito aj nekompromisne. Strach tam v tejto chvíli nemá svoje miesto, samozrejme v tom prípade, ak svoju funkciu plníte s tým, že sú pre Vás záujmy národa a vlasti posvätnými. Systém urobil z ľudí, z tvorcov reality... svojich zajatcov. To je Pravda, ktorú si v tomto svete lží treba hovoriť nahlas a pokúsiť sa svetu vrátiť spravodlivosť a česť. Nie len nekonečné hodiny podaromnici tliachať na summitoch o ničom, ale ukázať konečne prstom na skutočného vinníka.

 

s úctou

Michaela Michelová, Trenčín

Odoslané na: premier@vlada.gov.sk

dňa 26. októbra 2016

166
Super článok
166
4
4
Nič moc
O autorovi
Michaela Michelová Michaela Michelová
Narodila som sa s divokou krvou v žilách... Celé roky som si myslela, že ma nikto nedokáže skrotiť... až som si jedného krásneho dňa uvedomila, že som skrotila sama seba :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Juraj
Juraj, 26.10.2016 o 20:08
Dievča, máš to evidentne v hlavičke riadne vymyté z konšpiračných proruských webov. Len sa čudujem , že taká znôška hlúpostí je uverejnená práve na takomto serióznom portáli...Rusko ako vzor demokracie..,na to naozaj nemám slov.
Peter Rakvica
Peter Rakvica, 26.10.2016 o 21:18
Na portáli iamcool.sk si môže svoje články nekomerčného charakteru, ktoré nehania, alebo neurážajú iné osoby publikovať ktokoľvek a na akúkoľvek tému. Je to slobodné médium, na ktorom môže publikovať ktokoľvek bez cenzúry a strachu o to, že dostane stopku, alebo, že by boli jeho články zmazané.
A každý má právo na svoj názor a postoj nech je akýkoľvek.
Juraj
Juraj, 27.10.2016 o 19:52
Ok, Peťo :)
Bača jozef
Bača jozef, 27.10.2016 o 12:46
Však to vyvráť krok za krokom,kde sa mýli,alebo robí chybu,myslím,že rada by si upravila svoj názor,pokiaľ by sa mýlila,aj ja. Však len blázon zotrváva v omyle.
Vendetta98.svk
Vendetta98.svk, 27.10.2016 o 19:17
Ja nemam slov na tento komentar
Terezkaterka
Terezkaterka, 29.10.2016 o 13:39
Jurko, Ty to máš v hlavičke vymyté už z čias, keď si bol ešte nenarodený.
Michaela Michelová
Michaela Michelová, 26.10.2016 o 20:38
:) Jurko vieš čo je dôležité?... že to máš ty v hlávke všetko ujasnené a presne vieš kde je sever... Spinkaj teda dalej...krásny večer prajem
Miro9032
Miro9032, 27.10.2016 o 16:22
Tak tak Jueko nech spi a sníva svoj USA sen
Vendetta98.svk
Vendetta98.svk, 27.10.2016 o 19:19
Pekny list
Michaela Michelová
Michaela Michelová, 27.10.2016 o 19:32
Dakujem veľmi pekne :o)
Jurigo
Jurigo, 28.10.2016 o 09:48
https://www.youtube.com/watch?v=deYxr0CeoW0
Pancho villa
Pancho villa, 28.10.2016 o 13:13
Celkom sikovna je ta mlada dama, ak to bolo ona, lebo vokabular a dikcia su viac maskulinarné. Skôr je to po "janosikovsky" ako femininalné. Nuz s jej umyslom sa da suhlasit a jej motivaciu chapat. Bohuzial nie je vsak celkom jasné, co chce ci chcela "autorka" od Roberta Fica dosiahnut ? V liste je vela expresivnych, bombastickych vyrazov, su tam silné slova, ale malo platnych argumentov, ktoré by prinutili adresata, aby zacal plavat proti prudu. Ani suvislosti nie su pre nezaujatého citatela uplne zrozumitelné, vela raz nacim iba hadat na koho sa prisudkové urcenie vztahuje, syntax je komplikovana. List nie je ani strukturovany, je nedôsledny. Napr. pise sa tam: "Aké sú príčiny migrácie smerujúcej do Európy? Osobne viem o troch" ... dve aj spomina, ale po tretie tam uz nie je...

- Naostatok po tom dlhom vymenovani vsetkych moznych neduhov by sa patrilo adresatovi aj povedat: konkrétne chceme / ocakame do vtedy... nasledovné po 1 - 2 - 3 atd.
Inak to nie zlé, ale ani vynikajuce, iba nekonzekventné, nacim si ujasnit najmä pojmy.

Takze ako na buduce ? - skôr ako odoslem svoj list, necham si ho semanticky posudit aspon u jedneho zbehlého redaktora, teda najskôr poprosim o pomoc takého politicky "nekorektného" = rozumného novinara akym napr. je (...) a az potom to vysielam do éteru.
- iba celkom na margo: "tliachať" v slovencine neexistuje, ale tliapať = nerozumne hovorit, tarat, rozpravat hluposti;

Drzme mladej dame palce !
Michaela Michelová
Michaela Michelová, 28.10.2016 o 16:39
Dakujem Pancho villa :o) ... viete, ja som tak krásne nedokonalá, nechcite odo mňa dokonalosť, ani úpravy od iných... To už by nešlo z toho posvätného, čo sa snažím počúvať. Nekomplikujme si zbytočne život a verme, že každá myšlienka, či idea si sama kliesni cestu vpred..A skláňam pred vami svoj pomyselný klobúk, pretože ste bol zatiaľ jediný, kto mi dal najavo, že si všimol zámerne vynechané objasnenie tretej príčiny celého toho chaosu naokolo :o) ... Bol to úmysel, čakala som, či si to niekto všimne a či vôbec bude dôvod napísať nasledujúce slová. Tretí dôvod vie veľmi málo ľudí a preto by ani nebolo vhodné sa o ňom rozpisovať... ale tí čo o ňom majú vedieť, tí ho dobre poznajú.. :o)
Terezkaterka
Terezkaterka, 29.10.2016 o 13:30
Michaela píše tak, aby tomu rozumel obyčajný človek a predseda vlády by mal tiž rozumieť obyčajnému človeku. Pancho villa píše veľmi odborne, že tomu obyčajný človek nerozumie, iba zapredanci tejto republiky.
Igor Čobrda
Igor Čobrda, 28.10.2016 o 20:56
Zdravím Michaela, s vaším listom v celku súhlasím. Páči sa mi vaša dôvera v nášho premiéra... :) Akurát si nemyslím, že by bol tak intelektuálne obmedzený, že by o skutočnostiach, ktoré píšete nevedel. Skorej sa mi vidí ako reálnejší náhľad, že aj keď vie, v politických kruhoch môže otvárať len "aktuálne témy", čiže hrať hru podľa pravidieľ mocných... Demo(n)Kracia vládne v EU parlamente a kto sa vzoprie, bude automaticky nepriateľom všetkých poklonkovačov... Príliš veľká presila, no našli sa už hrdinovia, čo sa pokúsili vzoprieť. Napríklad niektorý Gréci, keď rokovali o svojom dlhu sa tvárili odhodlane... Veľmi rýchlo ich ale vymenili za "rozumnejších, čo chápali vzniknutý problém". Pochopte, že za takýchto okolností sú politické rokovanie veľmi náročné a obhájenie Pravdy nemožné! Dá sa len lavírovať na hrane špatného a menej špatného riešenia pre nás. Ak chcete pomôcť, navrhnite nášmu pánovi premiérovi radšej to najlešie špatné riešenie.

Môj skromný návrh: Nech sú všetci migranti prichádzajúci do EU bezodkladne prevezený do Slovenskej republiky. Tuná budú podľa vzdelania, ale hlavne podľa duchovnej úrovne svojho osobného vývoja, roztriedený do kást podľa štruktúry rozvrstvenia našej spoločnosti. Vyššie a stredné kasty dostanú voľnosť v rámci územia SR, nižie kasty budú pridelené ako pomocná sila rómskej komunite. Kto nebude chcieť spolupracovať s rómami má právo odísť do svojej domoviny, ale nemá právo sa voľne pohybovať po území SR a EU. EU bude vyplácať dohodnutú čiastku na každého migranta, podľa toho do ktorej kasty bude zaradený.
Terezkaterka
Terezkaterka, 29.10.2016 o 13:34
Michaela, veľmi krásne, pravdivo a zrozumitelne si to napísala. Obyčajní ľudia určite tomu rozumia. Nechápu to a hľadajú chyby iba zapredanci tejto republiky.
Terezkaterka
Terezkaterka, 10.02.2017 o 09:48
Miška, krásne, pravdivo napísané.
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť