Sme páni nášho osudu. Sme kapitáni našich lodí

Sloboda byť sám sebou

Moje meno je Monika Sidorová a je mi veľkou cťou predstaviť vám na portáli Iamcool.sk moju životnú vášeň, pre ktorú bije moje srdce intenzívne deň čo deň.

 

Prvotná myšlienka založenia webu www.skolaslobody.sk bola naučiť druhých byť šťastnými. Možno si poviete, čudná idea, ale ja verím, že môžeme zmeniť svet práve prostredníctvom zmeny v každom z nás. Sama som prešla pre mňa ohromujúcou transformáciou v živote a všetko, čo túžim s vami zdieľať a zdieľam, sa zakladá na mojom vlastnom poznaní a skúmaní a každý jeden z vás, ktorý si niečo z toho odnesie dá tak tomu celému zmysel. A preto ďakujem každému jednému, ktorý dávate Škole Slobody zmysel ;-).

 

Dnešný svet vnímam ako veľmi rýchly, pokrokový a niekedy je daň za to privysoká - neustály zhon, stres, napätie, nepokoj, nenaplnenosť a nespokojnosť človeka je viac než zjavná. Je to doba, ktorá zabudla na skutočné hodnoty a pozná iba ceny. Materializmus v západnom svete, ku ktorému sa prikláňame aj my vrcholí, a človek stratil kontakt so svojim vnútrom, stratil pokoj v duši, úsmev z pier a lásku zo srdca.

 

Mojim hlavným zámerom je prinavrátiť vás k samým sebe a pomôcť vám k vytvoreniu života, ktorý bude autentický a bude pochádzať z vašej skutočnej podstaty. Leitmotív Školy Slobody „Sme páni nášho osudu. Sme kapitáni našich lodí“ predznačuje, že pôjde o učenie skutočnej moci nad svojim životom, majstrovstvo, ktoré je len vo vašich rukách. Váš život nie je záležitosťou spoločnosti, ideológií, náboženstiev, výchovy a škôl. Tieto staré, hlboko zakódované presvedčenia je potrebné zničiť jeden po druhom, aby ste sa mohli oslobodiť z väzení, ktoré rokmi na vás uvrhli druhí, aj vy sami. Nežite v minulosti, lebo tá vám ničí to jediné, čo vám kedy patrilo a bude patriť - prítomnosť, skutočnosť, práve tento okamih. Práve teraz sa môžete rozhodnúť a začať naozaj žiť.

 

Človek zabudol, kto v skutočnosti je. Každý v sebe nosíme génia - nazývam ho semienkom, ktoré chce vyklíčiť do tisícich kvetov a ukázať svetu svoju pravú tvár. Je to niečo, čo keď objavíme, nájdeme rozmer života o akom sa nám jakživ nesnívalo. Objavíme hlboké naplnenie, radosť a pokoj. V deň keď pochopíme na čo sme prišli na túto zem, akými plodmi ju máme obdariť, v ten deň sa v našom srdci a duši usadí trvalá radosť.

 

Sme bytosti, ktoré nemajú len telo a myseľ, ale aj dušu. Dnešnému svetu a ľuďom, ktorí v ňom žijú vládne myseľ. Myseľ je skvelý sluha, ale zlý pán. Keď ju nesprávne používame, stane sa našim vládcom a my jej otrokom a máme nejeden problém. Pochopenie ako pracuje naša myseľ, ako sa nám formovala a ako môžeme zmenou nášho myslenia pretvoriť náš život podľa najkrajšej vízie nás samých - toto vám objasniť je pre mňa životnou výzvou. Pomôcť vám stať sa samými sebou a nadviazať opäť spojenie so svojou dušou, aby ste mohli odhaliť vaše poslanie tu na Zemi.

 

Na to, aby ste zistili kto ste, musíte odhodiť všetko, čo nie ste. A spod mnohých vrstiev prachu, ktoré na vás usadol za tie roky sa bude vynárať čoraz viac a viac o vás samých, bude to dobrodružná cesta, na ktorú keď sa raz vydáte pochopíte, že nie je nič krajšie ako znovuobjavenie samého seba. Váš život naberie razom nový smer. Pôjdete po ceste, ktorá je nevychodená. Budete neistí, ale taký je život vo svojej podstate - nikdy neviete, čo vám prinesie. Keď mu dáte dôveru, čoskoro pochopíte, že na vašej jedinečnej ceste ste inšpirovaní niečím, čo je mimo vášho chápania. Niečo, čo myseľ nebude môcť pochopiť, ale budete to cítiť. Stačí trošku dôvery, zopár dôkazov, ktoré vám potvrdia, že to naozaj funguje a môžete sa naplno odovzdať. Viem, že pre mnohých je istejšie chodiť po vychodenej ceste, ktorou prešli mnohí, avšak príchuti tej vašej cesty sa nevyrovná žiadna iná. Na ceste niekoho iného nebudete šťastní a naplnení. A budete odchádzať z tohto sveta s pocitom, že ste premrhali to najcennejšie, čo ste kedy mohli dostať. Vašu jedinečnú neopakovateľnú kombináciu - vás samých. Nehľadajte vzory mimo seba, tým najväčším buďte vy sami pre seba. Neopakujte po druhých, pretože vašu jedinečnosť zabíjate.

 

Cesta vnútorného rozvoja je cestou jedinečnou, pretože každý z nás sme iní. A preto pustiť sa do nej bude chcieť veľké odhodlanie a odvahu a viem, že vás je viac, v hrudiach ktorých bije odvážne a statočné srdce odhodlané chytiť život do vlastných rúk a risknúť to s ním.

 

Medzi narodením a smrťou máme maličký kúsok času - náš život. Nepremrhajme preto v ňom ani jednu jedinú sekundu života pre to, čo nechceme a začnime žiť tak, ako chceme. Jediné, čo vám v tom doteraz bránilo bol strach, nefunkčné myslenie, všetko, čo vás formovalo vo vašom živote, vaše nesprávne presvedčenia a negatívny postoj k životným udalostiam.

 

Ak sa vydáte na cestu vnútorného rozvoja, stanete sa sami sebe tým najlepším radcom, prebudí sa vo vás múdrosť vášho tela a srdca, ktoré vám ukážu ten správny smer v živote. Váš život je len váš. Vážte si ho, je to ten najcennejší dar od tejto Zeme a preto začnite žiť a nie prežívať. Všetko v prírode funguje harmonicky a rovnovážne, len človek - ako vrcholne dielo evolúcie sa javí ako jediný, kto to prestal zvládať. Odtrhol sa od zdroja, od svojho vnútra - od toho, čo je jeho spojením so svetom, ktorý sa nachádza za hmotnou realitou. Niekto to volá Duch, niekto Boh, niekto Existencia, niekto Vesmír - pomenovaní je mnoho, ale význam zostáva stále ten istý.

 

Prišli sme sem s prázdnymi rukami a s prázdnymi aj odchádzame. Nemáme čo stratiť, pretože keď príde smrť a všetko si zoberie a to jediné na čom bude záležať bude otázka - Žil som skutočne? Čomu som zasvätil ten najcennejší dar? Bol som šťastný? Smial som sa? Miloval?

23
Super článok
23
0
0
Nič moc
O autorovi
Monika Sidorová Monika Sidorová
Som taká, aká je moja hlboká túžba, ktorá ma poháňa vpred.
Aká je moja túžba, taká je moja vôľa.
Aká je moja vôľa, také sú moje skutky.
Aké sú moje skutky, taký mám osud.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť