POZOR! Týchto 7 vecí zabíja vašu motiváciu

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Aj vám sa občas stáva, že neviete dosiahnuť cieľ? Cítite sa málo motivovaní, ba priam frustrovaní aj pri malom zlyhaní? Chýba vám motivácia v podnikaní?

 

Je pravdepodobné, že za to môže jeden zo zabijakov vašej motivácie. Vy o tom dokonca nemusíte ani vedieť. Poďme sa na nich spolu pozrieť.

 

7 vecí, ktoré zabíjajú vašu motiváciu a ťahajú vás smerom nadol

 

1. Negatívni ľudia

 

Určite poznáte známe pravidlo: „Ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času.“ Ale pozor na to. Títo vaši známi vás môžu ovplyvňovať nielen pozitívne, ale aj negatívne. Či už v práci, alebo v súkromnom živote.

 

Dôležité: vyhýbajte sa ľuďom so zlým vplyvom. Jednoducho ich odstráňte zo svojho života. Vytvoríte si tak vhodné a primerané prostredie pre seba a svoju motiváciu.

 

2. Vaši najbližší priatelia

 

Občas sa stane, že vás vaši najbližší držia na mieste. Neposúvajú vás dopredu. Nemusia to ani robiť úmyselne. Ako to? Predsa sú tu vždy pre vás, pomáhajú vám a podporujú vás... Máte s nimi vytvorený komfortný, stabilný a v konečnom dôsledku pohodlný vzťah. Doslova.

 

Presne to môže byť problém. Dobre známa zóna komfortu vás skôr drží na mieste ako posúva vpred.

 

3. Negatívne novinky

 

Je to síce smutné, ale pravdivé. V médiách denno denne vidíte len negatívne veci. Ďalšia autonehoda, vražda, krádež a ktovie čo ešte. Ja sama som už dávno prestala pozerať správy – veď ma dostávali do depresie. Koľko zla sa na svete deje?

 

Urobte si dnes láskavosť a vypnite televízor. Je možné, že zlé správy si vás nakoniec nájdu sami, ale načo si kaziť deň? To určite na ceste k vášmu cieľu nepotrebujete...

 

4. Minulosť

 

Poznáte: „ Neskoro plakať nad rozliatym mliekom“? Úplná pravda. Čo bolo, bolo. Ja a ani vy to nijako nezmeníte. Ľudia, s ktorými sme žili, udalosti, ktoré sa stali - to všetko je minulosť. Ostane nanajvýš vo vašich spomienkach. Nenechajte sa ťahať neustálym spomínaním ku dnu. Všetko, čo sa stalo, sa stalo, aby nás pripravilo na život, ktorý máme žiť. Teraz.

 

5. Budúcnosť

 

Určite si vravíte: Najprv minulosť a teraz ešte aj budúcnosť? Áno, nielen minulosť môže byť veľkým „zabijakom“ vašej motivácie v podnikaní.  

 

Poznám ľudí, ktorí majú svoju budúcnosť naplánovanú na najbližších 40 rokov do najmenšieho detailu (nielen mená detí, ale aj domácich maznáčikov :D).

 

Pozor na to. Nikto z vás nevie predpovedať budúcnosť. Neviete, kedy bude koniec sveta, či nepríde doba ľadová, či sa dožijete zajtrajšieho úsvitu....Tak prijmite neistotu života a jednoducho robte všetky veci najlepšie ako viete, aby ste dosiahli svoj cieľ.

 

6. Iba skúsiť nestačí

 

V knihe Umeni persvaze od Andrzeja Batka som čítala, že samotné slovo skúsiť naznačuje možnosť zlyhania. Treba konať. Určite na to prišli nejakí experti, ale osobne do istej miery nesúhlasím. Skúsiť je omnoho lepšie ako nič nerobiť.

 

Preto prinášam trochu iný uhol pohľadu: Skús. Neúspech bude, až keď prestaneš skúšať.

 

7. Naša posadnutosť

 

Je vaším cieľom byť bohatý, obľúbený, úspešný? Táto túžba je vaším hnacím motorom. Nechoďte však za svojím cieľom cez mŕtvoly. Môže sa veľmi ľahko stať, že váš cieľ sa zmení na posadnutosť.

Pamätajte: Úspech nemusí priniesť šťastie, ale šťastie vždy prináša úspech.

 

Takto môžete veľmi rýchlo prísť o vašu motiváciu, nielen v podnikaní.

 

Máte aj vy svojich vlastných „zabijakov“ motivácie? Napíšte mi ich do komentárov.

57
Super článok
57
4
4
Nič moc
O autorovi
Lenka Gogoľová Lenka Gogoľová
Som študentkou ekonomickej fakulty.
Ešte donedávna som patrila medzi 80% neaktívnych študentov, ktorí štúdiom doslova žijú. Ja som sa vybrala ťažšou cestou. Idem za svojím cieľom- zarábať a nebyť zamestnaná.
Mojou obľúbenou oblasťou sú sociálne siete, zaujímam sa aj o marketing, osobný rozvoj a motiváciu :)
Som tiež známa svojím veľkým úsmevom :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Radovan Jenčík
Radovan Jenčík, 16.12.2014 o 23:05
Alkohol / nedostatok spánku / email a facebook ako prvá vec ráno ... ani nie tak zabijáci motivácie ale skôr energie.
Lenka Gogoľová
Lenka Gogoľová, 17.12.2014 o 18:55
A čo myslíš? Pomôže ti energia bez motivácie? Lebo ja poznám viacej ľudí bez motivácie ako bez energie....
Dušan Daniel
Dušan Daniel, 19.12.2014 o 22:11
Pekny clanok Lenka. Gratulujem.
Lenka Gogoľová
Lenka Gogoľová, 25.12.2014 o 13:47
Ďakujem Dušan :) aj za zdieľanie ;)
Daniel
Daniel, 13.07.2015 o 08:54
Ano, suhlasim s tymito "Zabijakmi" motivacie. Mozno na doplnenie : http://zamestnanost.sk/zmysluplna_sebarealizacia
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť