Platíme správnym platidlom za to, čo chceme?

Blížiace sa kurzy

Predstavte si barterový obchod (výmenný obchod). Plán je: kúpiť jablká. Nájdete nádherné jablká, kde cena za 1kg jabĺk je 1kg hrušiek. Hrušky máte a tak si hovoríte: paráda, super obchod, kúpim si jablká. Od jabĺk nedokážete odtrhnúť oči a tak prídete ku chlapíkovi, ktorý ich ponúka, strčíte mu do rúk 1kg pšenice, ukážete na ananás (ktorý má cenu 1kg ananás=1kg pomarančov) a poviete že chcete liči (1kg liči = 1kg hrozna). Takto vyzerá aktuálne mier na tomto svete.

 

Hovoríme o niečom čo vraj chceme, platíme za niečo, čo vraj ani nechceme, niečím, čím sa to ani nedá zaplatiť. Vieme vôbec definovať to, čo chceme?

 

Len sa nad tým skúste zamyslieť. Je to akýmkoľvek spôsobom reálne? Mier na Zemi, kde nikto nikoho nebude obviňovať, nikto nikoho nebude okrádať ...?

 

Verím na vibráciu slov a veľmi rád sa s nimi hrám, pretože v nich vidím zväčša iný, hlbší význam resp. obrátenú kartu významu slov.

Ak si pretočíme slovo ,,mier“, dostaneme slovo ,,reim“. Pri zadaní tohto slova do googlu ako preklad (to ako mi to napadlo netuším, len som písal tento článok a skúsil som sa nad tým zamyslieť, že z akej strany a akým spôsobom bude mať význam), Vám nájde najbližšie anglické slovo ,,reimburse“ alebo ,,reimbursement“, čo v preklade znamená: náhrada, odškodnenie, refundácia, výdavok, náhrada nákladov, zaplatiť, zaplatiť späť, uhradiť.

 

Takže, ak tomu dobre chápem, musíme platiť za to, aby bol mier?

 

Ok, skúsme sa teraz zamyslieť nad tým, že nemáme problém zaplatiť za mier. Radi zaplatíme, keď vieme o čo ide, no nie? Otázka je čím a komu budeme platiť? Ak sa pozrieme na aktuálnu situáciu čo sa deje vo svete asi Nám dôjde, že peniazmi určitým ľuďom nebude asi najvhodnejšie riešenie.  

 

Väčšina ľudí pozná knihu Malý Princ. Väčšina z Vás pozná aj niektoré citáty z knihy Malý Princ. Jeden z najkrajších citátov tejto knihy, tohto neopísateľne poučného príbehu je: ,,To čo je podstatné, je očami neviditeľné.“ To znamená, že to podstatné je viditeľné čím?

Povedzte tento citát niekomu z Vášho okolia a nech sa nad ním zamyslí a odpovie Vám na moju otázku:

 

,,To podstatné je viditeľné čím?“

 

Sami aj odpoveď poznáte/poznáme a žijeme tak? Ok, odpoveď na citát už tiež máme a teraz, to trošku prepojím.

 

Je možné platiť srdcom/láskou za mier?

 

Je to hodný a dobrý obchod? Obchod s vesmírom? So samými sebou?

 

V obchodnom svete sa hovorí: ,,Obchod je vtedy dobrý, ak vyhovuje všetkým stranám, ktorých sa týka.“

 

Ak vychádzame od slova ,,mier“, v tomto slove môže byť ukrytý odkaz: žite v mieri a bude mier. Čiže plaťte láskou a bude mier. Dáva to zmysel? Ak k sebe budú ľudia vľúdni, milí, nápomocní, čestní, féroví a dosaďte si tam akékoľvek slovo, ktoré Vás rodičia a ľudia okolo Vás učili akým byť, keď ste boli malé deti, no potom Vám to niekto vytrieskal z hlavy. Nie som nejaký vášnivý srdiečkár ako to je teraz v trende oslovovať, no reálne sa nad tým skúste zamyslieť a spojte si to. Pretože všade sa hovorí o nejakom mieri, ktorí chcú všetci dosiahnuť a aj napriek tomu, že nesledujem televízne noviny, nečítam noviny, nesledujem televíziu, nepočúvam rádio a nestretávam sa s hocikým (pretože moje uši nie sú odpadkový kôš) aj tak viem, že tu vojna, tam vojna, tu okradli, tam zabili, tu utečenec, tam utečenec, tu kvóty, tam kauza a to všetko len aby bol mier! Seriouslee?

V prípade, že ľudia chcú žiť v mieri, potrebujeme vedieť odpovede na dve zásadné otázky:

  1. Čo pre mňa/pre ľudí znamená mier?
  2. Ešte stále chcem/e žiť v mieri?

 

Pri týchto odpovediach zistíme, čím a komu treba vlastne platiť a za čo a čím aktuálne platíme.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Will.i.am Will.i.am
Vždy výnimočný (tak ako každý z Vás), kučeravý fešák športovec s jedinečnou charizmou a neodolateľným úsmevom :).

Mám rád bontón, slušné správanie, správne gramatické vyjadrovanie sa (dva/dve, napadlo mi/ma a pod.), zábavu, business a moje najväčšie hobby je manifestácia čohokoľvek a kohokoľvek do Nášho krásneho 3D-čka :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť