Kráčate životom stratený?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Už je to pár rokov, čo som sa zhovárala so známou - psychologičkou. Rozprávali sme sa o tom, ako sa dokáže človek veľmi jednoducho v živote stratiť. Povedala mi, že je lepšie vedieť, že blúdiš, než si plávať životom nevedomky. Neviem, aký je váš názor, ale podľa mňa mala pravdu.

 

Prežila som takto časť svojho života (ako každý), ale nikto neblúdi naveky. Ak sa cítite stratený, tieto filmy by vás mohli inšpirovať k činom a k nájdeniu tej správnej cesty.

 

1. YES MAN

 

Kto by nepoznal Jima Careyho. Jeho vtipný Ace Ventura pobavil už mnohých ľudí (a pravidelne lezie na nervy mojej mame). Vo filme " Yes man" nie je jeho hlavnou úlohou zabávať. Hrá pracovníka banky, ktorý veľmi rád odpovedá na všetko nie. Jeho najväčšie hobby je pozerať filmy a ignorovať svojich priateľov. Všetko sa zmení, keď sa rozhodne na všetko prikývnuť. Aj vy často vo svojom živote hovoríte nie? Čo ak poviete áno na vec, ktorá vám zmení od základu celý život?

 

2. Tajný život Waltera Mittyho

 

Walter Mitty spracováva negatívy pre časopis. Čo sa však stane, ak mu najdôležitejší snímok chýba? Walter Mitty neustále sníva o perfektnom akčnom živote bez toho, aby si uvedomil, o čo v realite prichádza.

Film ma zaujal najmä kvôli dennému snívaniu, ktoré prežívam pravidelne a som si istá, že nie som sama. Ak ste aj vy, takí rojkovia ako ja, určite sa vám bude film páčiť.

 

3. Všemocný

 

Nemyslím si, že existuje film, ktorý by som videla viackrát ako je Všemocný (Limitless). Eddie Mora je stratená duša bez priateľky, bez náplne života a bez motivácie. Zmeniť mu to pomôže zázračná tabletka NZT48. Viete si predstaviť, že by ste mali prístup ku všetkým informáciám vo vašej hlave? Táto tabletka to zariadi. Jedno z mojich dreams come true zatiaľ nie je dostupné na bežnom trhu, pravidelne to googlujem a snívam, aké by to asi bolo... Preto si aspoň vďaka tomuto filmu uvedomte, aké veľké je množstvo informácii, čo dokážete sami využiť priamo v akcii.

 

4. Jobs

 

"Jobs" je životopisný film zosnulého Steva Jobsa, zakladateľa Apple. V hlavnej úlohe s Ashtonom Kutcherom (ktorého priezvisko stále čítam „káčer“) je film príjemný na motivovanie. Mňa osobne Jobsov prístup vo filme inšpiroval k tomu, aby som si išla vytrvalejšie za svojimi snami. Bez ohľadu na okolie. A vás bude tiež, ak mu dáte šancu.

 

5. Zootopia

 

"Zootopia", niekedy prekladaná aj ako Zootopolis, je animovaný film v hlavnej úlohe Jennifer Goodwin - ako zajačik. Áno, dobre čítate. Zajačik sa chcel stať policajtom, hoci táto profesia bola len pre veľké a silné zvieratá. Zootopia je mesto, kde každý môže byť tým, čím chce. Keď si zajac dokáže splniť to, po čom túži, dokážete to aj vy. K tomu si pustite pesničku Try everything od Shakiry alias Gazelle a nechajte sa unášať rytmom.

 

Tieto filmy si pozriem vždy, keď mám pocit, že začínam blúdiť. Ak poznáte nejaké ďalšie skvelé filmy, ktoré stoja za to, budem rada, ak mi dáte vedieť dole v komentároch.

1
Super článok
1
1
1
Nič moc
O autorovi
Barbora Simaskova Barbora Simaskova
Studentka, ktorá sa zaobera vsetkym a stále. Bloggerka na www.intravitam.eu
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť