Filmy, ktoré zmenia váš pohľad na biznis

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Prezentačné zručnosti - ako prezentovať s úspechom"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz ,,Základy podnikania 2015,,
Individuálne, Banská Bystrica
Gábor Hulitka

Zlaté dno

 

Vlasta Burian v možno málo známej komédii Zlaté dno, no mňa teda určite dostala. Hlavne druhá polovica filmu sa začína podobať na návod k obsluhe maloobchodu.

 

V ukážke to vyzerá až nechutne jednoducho a optimisticky, no vo filme Vlasta musel začínať ako zamestnanec papiernictva. Na záver sa vypracoval na spoluvlastníka siete obchodov s papierom v Prahe.

 

Odkaz: Náš zákazník, náš pán.

Piráti zo Silicon Valley

 

Vinikajúci film Piráti zo Silicon Valley je príbehom o tom ako Steve Jobs a Bill Gates zmenili svet a dali osobný počítač do rúk bežným ľuďom.

 

Odkaz: Dobrý umelci kopírujú, najlepší kradnú

Piráti zo Silicon Valley

 Piráti zo Silicon Valley

Šťastie na dosah

 

Veľmi dojímavý snímok o tom, aby sme sa nikdy nevzdávali. V hlavnej úlohe vystupuje Will Smith ako obyčajný predajca, ktorému sa ale vôbec nedarí. Po čase ho opustí manželka a on ostáva sám so synom. Finančné problémy ho donútia prespávať po ubytovniach pre bezdomovcov. Nakoniec však založí vlastnú firmu a po čase predá menšinový podiel za niekoľko miliónov USD.  

 

Tomuto šťastnému koncu ale predchádzala obrovská viera, drina a túžba po lepšom živote. Will zahral túto úlohu fantasticky. Ide o skutočný príbeh!

 

Odkaz: Nikdy sa nevzdaj!

Tajomstvo (The Secret)

 

A teraz poriadna dávka motivácie. Film (dokument) mi zmenil život rovnako ako miliónom ďalších ľudí po celom svete. Vo filme vystupuje aj mnoho vedcov. Veľa ľudí týmto filmom alebo tiež knihou pohŕda a tvrdia že ide o vymývanie mozgov. Je možné že majú pravdu. Záleží na tom ako sa k tomu postavíte a čomu uveríte.  

 

Odkaz: Mysli pozitívne a pritiahnite si do života úspech, peniaze a všetko po čom túžite.

Tajomstvo

The Secret

Top Secret

 

Top Secret je príbeh o 16. ročnom chlapcovi, ktorý je rodený podnikateľ. Celá jeho rodina a priateľka mu neustále pripomínali, aká je škola dôležitá pre jeho budúcnosť. On však mal iné plány. Začalo to biznisom s online hrami. Za svoj prvý zárobok si kúpil nové auto ešte počas strednej školy. Nasledovali prvé zlyhania a problémy, no nikdy sa nevzdal. Ide o skutočný príbeh, ktorý končí celkom úspešne.  

 

Dnes je hlavný hrdina filmu Top Secret (Billionaire) miliardár a zamestnáva 2.500 ľudí (dnes ma len 26 rokov!) Film si môžte pozrieť na youtube ale našiel som ho len v thajštine (aspoň myslím že to je thajsky) sú tam anglické titulky.  

 

Odkaz: Nikdy sa nevzdaj!

Czech mad man

 

Film Czech mad man je inšpirovaný výpoveďou skutočným podnikateľom, ktorý dodnes zarába na doménovom biznise cca 5.000.000 USD ročne.  

 

Odkaz: Neboj sa riskovať a skúšaj nové veci!

Middle Men

 
Snímka Middle Men (Prostředníci) je príbeh o tom ako si v roku 1995 začal raziť porno-priemysel cestičku na internet - a začalo to sypať obrovské peniaze. Nebolo to ale vôbec tak ľahké, ako by sa nám mohlo zdať. Film je natočený podľa skutočného príbehu!  
 
Odkaz: Musí ti to myslieť a neboj sa riskovať!
Middle Men

Middle Men

15
Super článok
15
0
0
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť