DECISION/S ROZHODNUTIA

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
zdroj: wallpapermania.eu

Zrejme nebudem sama, ak tvrdím, že náš život (nech je už akokoľvek dlhý) sprevádzajú rozhodnutia. Už od úplného začiatku to boli základy ako je jedlo, hračky, priatelia, šaty, ...

 

Po čase sa rozhodnutia našich rodičov synchronizujú s našimi potrebami - čo je vhodné, potrebné, dobré a správne. Neskôr tieto rozhodnutia preberáme sami na seba a cez okruhy priateľov si začíname manažovať nielen súčasnosť, ale aj toľko očakávanú budúcnosť!

 

Izbu pohlcujú korkové nástenky a napichnuté frázy, fotky a inšpiratívne obrázky našej budúcej kariéry a nášho stabilného a úspešného postoja v budúcej forme vycibreného "ja".

 

X-krát som sa vracala k niektorým rozhodnutiam. Prehodnocovala som, hľadala som a analyzovala ako by som riešila niektoré rozhodnutia teraz a ako aby sa to dalo vziať späť. Nakoniec všetko analyzovanie bolo dobré len na to, že som si uvedomila chybu a rozhodla som sa ju neopakovať. To bolo koniec koncov to jediné ako možem zmeniť minulosť. Nijako ináč sa s ňou hýbať nedá. Prijať chybu. A hlavne ju NEOPAKOVAŤ!

Analýzy typu: Prečo som bola zaslepená do umenia a zabila celé tie roky niečim, čo ma po rokoch prestalo napĺňať je stále nezodpovedané. Jediné, čo viem s istotou je to, že ináč by som zrejme nebola tam, kde som teraz. Nejaký dôvod na to bol a zrejme nie je až tak podstatné vedieť zákulisie všetkého. Opona má predsa najväčšiu silu v tom, že nevieme čo je za ňou.

 

Náš život by sa mal odohrávať na základe nášho rastu. Mierou by nemali byť centimetre, ale vnútorný rast a mentálny vývin. Možno sa Vám to bude zdať banálne, ale nie nadarmo existujú rozprávky. Úžasný, trefný a pútavý spôsob, ako rozoznať dobré od zlého. Tento základný princíp rozprávok nás od cumlíkov a plienok napovedá, že v živote stále niečo číha a my občas musíme tasiť meče a ochranné štíty.

susenemaso.sk

Reklama e-shop susenemaso.sk

 • Teraz, keď som bližšie k 3O-tke ako 2O-tke oceňujem čoraz viac existenciu rozprávok.
 • Rozhodnutia okolo fajčenia a iných sebadeštrukčných "akcií" som ani nikdy neriešila, lebo by mi pripadalo pritiahnuté za vlasy sa ničiť a ešte za to aj platiť.
 • Nikdy pre mňa neplatilo nepísané pravidlo ísť s húfom. Ako sólista som cítila, že ten môj smer je presne ten opačný. Vo všetkom!
 • Nebolo tomu inak ani pri výbere strednej školy.
 • Nebolo to obdobie prešpikovaného internetu tak, ako je tomu dnes. Všetko sme si vybavovali sami, keď sme sa niečím líšili.
 • Zlom nastal aj v momente, keď môj triedny pedagóg zahlásil rodičom, aby mi našli školu v našom meste, nie mimo mesta.
 • Keď sme na ZŠ vyberali školy, všetci pachtili po štúdiu v našom meste, maximálne zaparkovať necelých 30 km ďalej - Bože chráň!
 • Ja som si to vzala o niečo ďalej. Zatiaľ čo moji rovesníci prahli po škole štandardného typu, ja som zvolila umenie.
 • Takže vďaka všetkým "pozitívnym" ľuďom v mojom živote, ktorý mi povedali "NIE".
 • alebo "NEDÁ SA TO"
 • alebo "NEFUNFUJE TO"
 • .. JE TO NEMOŽNÉ !

 

Ak Vám niekto vyriekne niečo také, tak s 99% máte pravdu a idete správnym smerom. Proti húfu, ale správne. Tieto negatívne indikácie síce majú plašiť, ale v skutočnosti Vás ženú dopredu a hovoria o tom, ako im to natriete.

 

Po strednej škole plnej generačných nástrah a zúfalých činov v okolí ani neviete ako a rozhodujete o svojom ďalšom osude. Vysoká škola - strašiak a súčasne výzva nakoniec ovplyvní Váš chod života na ďalšie roky. V mojom prípade to bolo nekonečných 6 rokov so zahrnutým Erazmus programom, ktorý považujem doteraz za najlepšiu vec, ktorá na vysokej škole je a čo Vám vôbec môže ponúknuť.

 

Na rozhodovanie o svojom osude by ste mali myslieť ešte pred tým, než sa Vám vynuluje čas Vášho štúdia a z Vás sa vytráca štatút študenta a modifikuje sa k zamestnancovi.

Potom budete riešiť účty, konto, bývanie, nákupy, budget, energie a všetko to, čo dovtedy bolo na ramenách iných.

Život Vám prinesie veľa pohybu a Vy ani neviete ako a budete sa sťahovať z jedného miesta na druhé. Z izby do jednoizbáku. Z jednoizbáku do dvojizbáku a potom?

 

Ani ja to všetko neviem. Ale nechcem to odkryť naraz, nato máme v živote oponu.

Odkryje vždy všetko včas. Nie všetko, ale niečo a postupne ;)

5
Super článok
5
0
0
Nič moc
O autorovi
Biönda Biönda
Som z malého mesta zo Slovenska.
Študovala som umenie, ktoré som časom vymenila za kávu, ktorou aj žijem. Milujem kaviarne. Najmä tie dobové. V jednej nedobovej, ale zato veľlkej kaviarni pracujem. Neverilli by ste, koľko príbehov sa tam zrodilo.
A aby som nezabudla, všetko sa to odohráva tam, kde vedú všetky cesty. Aj tá moja! V Ríme.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť