Čierna je nová rúžová alebo 5 realistických tipov ako byť pozitívnejší a nepovracať sa pri tom

Blížiace sa kurzy

Povedzme si pravdu. Byť pozitívny vo svete, kde sa deje málo pekného, každý sa niekam ponáhľa, imigranti robia inváziu, vláda si z nás robí dobrý deň, z nemocnice prídete viac chorý ako zdravý... nie je nič ľahké. Pokiaľ sa neplánujete oddávať nejakému neduhu, ako alkohol alebo drogy, ktoré by filtrovali pohľad na tento čierny svet, neostáva vám nič iné, len si zohnať vlastné ružové okuliare.

 

Je vôbec možné byť pozitívny? Ružové mašličky, pudlíky, úsmev na tvári?

 

Ako je možné udržať si kladný prístup počas celého dňa a nikoho pri tom neprizabiť? Pretože povedzme si otvorene, ak sa na nás niekto usmieva počas našej zlej nálady, máme skôr chuť dotyčnému jednu vraziť (alebo sa povracať) než sa usmiať nazad. Možno robia niečo inak ako my. A možno to nie je ani nelegálne a môžeme to robiť tiež.

1. Návrat k starému ale dobrému

 

Všade do nás hučia, aby sme vyskúšali toto a toto. Novú kozmetiku, nové auto, nové cereálie, nové všetko. Len, aby na nás zarobili a donútili nás kupovať veci, ktoré vôbec nepotrebujeme. Ale je to nové, tak to chceme. Majú to ostatní, tak to chceme. Potom si to kúpime a výsledok? Máme doma dve skoro rovnaké veci a o pár (desiatok) EUR ľahšiu peňaženku.

 

Je skvelé skúšať niečo nové, vyjsť zo svojej komfortnej zóny - nechápte ma zle. Som za to všetkými desiatimi. Ale osobne, keď prídem domov unavená, radšej si dám svoje obľúbené cereálie, ktoré jem už roky a vrátim sa ku knihe, ktorú čítam už šiestykrát.

 

Každý máme svoju komfortnú zónu a je veľmi prínosné sa do nej vrátiť a oddýchnuť si v nej.

                                                                                                   

2. Stlačte pauzu pre frustráciu

 

Mali ste niekedy chuť hodiť notebook o stenu? Alebo učebnicu? Alebo rovno všetko zo stola na zem? S frustráciou nie sme kamarátky, už niekoľkokrát som učebnicu hodila o stenu. Pocit bol lepší, ale následne sa zhoršil kvôli opadanej omietke po náraze. Preto teraz, keď vás prepadnú pocity frustrácie, zastavte a dajte si pauzu. Lepšie to v danej chvíli nebude a zbrklo môžete spraviť veľmi zlé rozhodnutie.

 

Robte na chvíľu niečo úplne iné a potom sa vráťte nazad k úlohe. Pozrite si videoklip, obrázky roztomilých mačiatok či krvavého miesta činu. Čokoľvek vďaka čomu sa budete cítiť lepšie.

 

3. Identifikujte vzorce

 

Keď sa ocitnete na svojom šťastnom mieste, pozrite sa na problém s novým nadhľadom. Možno nájdete tak primitívne riešenie, až si budete o sebe myslieť, ako ste mohli byť taký slepý, že ste ho nevideli.

 

Dobre si zapamätajte, poznačte, zvýraznite a trikrát podčiarknite, ako ste sa do tejto nálady dostali. Ak sa vám podobná frustrácia zopakuje, bude oveľa jednoduchšie dostať sa na svoje šťastné miestečko a nájsť riešenie.

4. A za odmenu...

 

Si môžete dať dezert k obedu. Ale nie... Spravte niečo pre svoju radosť. Keď ste tvrdo pracovali, zaslúžite si ju. Takto si predsa trénujeme aj psy, keď chceme, aby poslúchali.

 

Môže to byť dobrá káva, seriál alebo len ticho seďte v kúte. Sami viete, čo vám je po vôli.

 

Odmeny sú osobnou vecou každého z nás a mali by nás potešiť a najmä – motivovať a nabudiť.

 

Ale pozor! Nie, že budete „maškrtiť“ za každú maličkosť. Pamlsky sú len za poriadne úspechy.

 

5. Suma sumarum carpe diem

 

Každý deň je novým dňom a novou príležitosťou niečo pokaziť a niečo nové dosiahnuť. Včerajšok sa stal včera a záleží na ňom asi ako na novinkách v Novom čase. Dnes začínate odznova.

 

Ak večer v posteli nemôžete zaspať, venujte pár minút zosumarizovaniu svojho dnešku. Prejdite si všetky úspechy a pocity, ktoré ste pri nich cítili, keď ste ich dosiahli. Pocity sú návykové a vytvoria vám zvyk. Dajte si preto pozor, aby bol dobrý. 

5
Super článok
5
0
0
Nič moc
O autorovi
Barbora Simaskova Barbora Simaskova
Studentka, ktorá sa zaobera vsetkym a stále. Bloggerka na www.intravitam.eu
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť