Charizmatickí ľudia nielen v biznise

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Všimli ste si niekedy ako dokážu byť niektorí ľudia okúzľujúci? Nie je to výzorom, ani tým ako rozprávajú, ani ako sa chovajú. Je to zmes všetkého uvedeného.

 

Väčšinou to bývajú tí, ktorých prítomnosť si hneď uvedomíme s ich príchodom do miestnosti. Rozprávajú plynulo, nekokcú, každé slovo majú premyslené a povedané so správnym tónom. Ich gestá tomu odpovedajú. Chvíľu sa s nimi rozprávate a hneď si myslíte, že by ste ho chceli za najlepšieho kamaráta...

 

Charizma... Niekto sa s ňou narodí, niekto ju natrénuje doma pred zrkadlom. Alebo oboje.

Charizma (podľa definície z wikipedie) je súbor vlastností uznávaných okolím, na základe ktorých sa človek s takýmito vlastnosťami môže stať vodcom ovplyvňujúcim svojím konaním široké vrstvy bez toho, aby ho formálne ustanovili ich predstaviteľom.

 

Znie to vzrušujúco, kto by nechcel mať v dnešnej dobe takú moc a postavenie? Dnes som vám dala dohromady niekoľko kvalít, na ktorých by ste mali pracovať, ak chcete byť charizmatický/á. Tieto vlastnosti sú veľmi užitočné pre leadrov, ktorí chcú viesť davy a mať pritom rešpekt a tiež pre kohokoľvek, kto chce vyniknúť.

OXYTREE PROGRAM - Produkuje pre Teba kyslík a peniaze!

1. Naučte sa nosiť sa

 

Pred tým, ako z úst vypustíme slová, dojem závisí na našom postoji a mimike. Pozeráte sa na topánky? Alebo do očí? Usmievate sa? Ako sa chcete prezentovať? Najmä poslednú otázku by ste si mali ujasniť predtým, než sa vydáte ovplyvňovať ľudí a byť s ňou stotožnený.

 

2. Buďte presvedčivý

 

Nehovorte komplikovane, snažte sa veci zjednodušiť a pamätajte, menej je niekedy viac.

 

3. Hovorte pomaly

 

Jedna z kľúčových kvalít je zrozumiteľné a plynulé rozprávanie. Správna rýchlosť a artikulácia. Ako si to môžete nacvičiť? Nájdite si text z časopisu/knihy, prečítajte si ho a prerozprávajte. Najlepšie pred zrkadlom.

 

4. Buďte dobrý poslucháč

 

A zapamätajte si čo najviac detailov. Neskôr sa k nim vráťte a medzi rečou ich spomeňte. Ľudia majú radi, keď ich ostatní počúvajú a sú pre niekoho výnimoční. Využite to vo svoj prospech. Ak máte problém s pamäťou, zapíšte si dve – tri myšlienky k menám v telefónnom zozname a pred stretnutím si ich pozrite.

 

5. Prispôsobte sa

 

Najprispôsobivejší prežije. Ak sa dokážete jednoducho prispôsobiť a niekedy ustúpiť aj napriek svojmu egu, budete pôsobiť milšie a príťažlivejšie na ostatných.

 

6. Majte vlastný názor

 

Prispôsobenie sa je síce skvelé, ale mať vlastný názor, ktorý viete prezentovať, vám pomôže získať rešpekt.

 

7. Empatia a optimizmus

 

Súcitiť s okolím a zároveň si udržať optimistický pohľad na svet, v ktorom sa deje veľa nepekných vecí, je ťažšie než to vyzerá. Keď už to nepreciťujete, aspoň to zahrajte spolu so sebavedomím. Časom to prijmete aj vnútorne a nebudete musieť nič hrať.

 

8. Zachovajte pokoj

 

Stresové situácie veľakrát vypúšťajú monštrá ukryté niekde hlboko v nás. Zachovaním pokoja ich udržíte zavreté a zbytočne sa nevystresujete hlúposťami. Čo spraviť keď spanikárite? Preveďte to na humor. Improvizujte.

 

Práve ste si prečítali niekoľko kvalít. Ktoré z nich máte? V ktorých máte medzery? Presne na tých pracujte.

4
Super článok
4
0
0
Nič moc
O autorovi
Barbora Simaskova Barbora Simaskova
Studentka, ktorá sa zaobera vsetkym a stále. Bloggerka na www.intravitam.eu
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť