Ako sa znovu zamilovať do svojho života

Blížiace sa kurzy

Je jedno ako sa snažíte. Život vás zmláti tak, že sa nebudete chcieť postaviť. Stáva sa to každému z nás. Niekomu raz za život, niekomu každý mesiac. Vždy sú dve cesty. Jednou z nich je ostať ležať a utápať sa v slzách a zármutku a neustále si sťažovať. Tou druhou je, prirodzene, niečo s tým spraviť.

 

Ak vás váš život už nebaví, možno vám pomôže niektorý z nasledujúcich tipov, ako sa znovu zamilovať do svojho života:

 

1. Cestujte

 

Tak často ako sa len dá. Môžete si určiť jeden víkend v mesiaci a vypadnite z mesta, z krajiny alebo aspoň preč z vášho bytu, kde sa zdržiavate celý čas. Žitie nie je len o tom, aby ste sa pozerali na štyri steny jednej izby. Je o zmene, ktorú zažijete vonku.

 

2. Nechajte si miesto pre prekvapenia

 

Namiesto toho, aby ste sa snažili kontrolovať každý aspekt vášho života, nechajte svoj život, nech vás prekvapí sám. A on to určite spraví. Zahrajte sa na Yes mana a povedzte áno aj na udalosti, ktoré by ste inak odmietli. Nikdy neviete, kde vás zavedú a aké skvelé dobrodružstvo s nimi prežijete.

3. Praktizujte vďačnosť

 

Zakaždým, keď vám negatívna myšlienka skrsne v hlave, ihneď ju nahraďte pozitívnou. Život nie je prechádzka rúžovou záhradou, ale určite bude pozitívnejší, ak si pekné veci vedome uvedomíme. Držte sa toho hlavne počas dní, kedy by ste najradšej ani z postele nevyliezli.

 

4. Prehovorte každý deň s novou osobou

 

Svet je plný úžasných ľudí, bola by škoda nespoznať aspoň niekoľkých z nich. Naučte sa meno vašej predavačky, ktorá vám každý deň blokuje nákup v obchode. Čašníka, ktorý vás pravidelne obsluhuje. Buďte im vďačný, za ich prácu. Aspoň vám nenapľujú do jedla...

 

5. Vyhraďte si čas sami pre seba

 

Vždy je čo zlepšovať a práve v tomto vyhradenom čase na to budete mať možnosť. Naučte sa niečo, čo ste vždy chceli vedieť. Nechajte si aspoň raz týždenne hodinu na svoju novú záľubu. Aj váš mozog sa vám poďakujem novými skúsenosťami a jedného dňa vám to pozitívne oplatí.

 

6. Nechajte minulosť minulosťou

 

Čo sa stalo, stalo sa. Môžete sa tým trápiť do konca života, alebo sa na to vykašlať a nechať to ísť. Už to nezmeníte, môžete sa z toho akurát tak poučiť a nespraviť chybu znova. Ak budete stále žiť len v minulosti, ujde vám všetko zaujímavé, čo ešte máte pred sebou. A určite to bude oveľa lepšie než tá kravina, ktorou sa zožierate.

 

7. Naučte sa vidieť len to najlepšie v ľuďoch

 

Mať rád a oceňovať druhých je zvyk rovnako ako čokoľvek iné. Môžete si spraviť veľmi rýchly názor na človeka, zaškatuľkovať ho a nezmeniť názor ani keď preukáže svoju hodnotu. Ale čo to vypovedá o vás? Ak si všimnete kladné vlastnosti, ktoré človek má, nielen že vám to zlepší náladu, ale pozmení to aj váš mozog  a uvidíte svet v úplne inom svetle.

 

8. Hľadajte príležitosti všade, kde sa dá

 

Nechajte si oči otvorené. Príležitosti sú všade, treba len odvahu na to, aby ste sa ich chopili. Či už je to príležitosť vo vzťahu alebo pracovná. Občas sa oplatí trochu zariskovať.

MLSAJTE ZDRAVO! Jerky, Beef Jerky a iné druhy sušeného mäsa a rýb

MLSAJTE ZDRAVO! Jerky, Beef Jerky a iné druhy sušeného mäsa a rýb

9. Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi

 

Nie je nič horšie ako neustále sa sťažujúci ľudia, ktorí so svojim životom odmietajú niečo robiť. Ale vyplakávať sa vám budú neustále. Výsledok? Nakazia zlou náladou aj vás. Pozitívni ľudia, aj keď vedia byť niekedy veľmi otravní – najmä ak máte náladu pod psa, vás budú inšpirovať. Budete väčšími, silnejšími verziami samých seba. Možno je načase preškrtať svoj zoznam kamarátov, odstrániť niektorých aspoň zo sociálnych sietí (nech nevidíte ich depresívne príspevky).

 

10. Počúvajte hudbu

 

A vyšantite sa. Pustite si ju takpovediac „na plné gule“, keď nikto nie je doma a vyskáčte sa. Vlasy budú lietať kade tade a ruky nasledovať... Možno sem - tam niečo rozbijete. Nevadí, stáva sa aj horšie.

 

11. Nájdite si mentora

 

Každý občas potrebuje svoj vzor, na ktorý sa môže pozerať. Človeka, čo ho neustále inšpiruje napredovať aj keď už na to nemá síl. Vyberajte si ľudí, ktorí majú podobné pole pôsobnosti ako vy. Od nich dostanete najviac nápadov.

 

12. Ťažká práca

 

Ťažká práca šľachtí človeka, robí ho silnejším a vytrvalejším. Pri náznaku problémov sa následne nezosype ako domček z karát... Svet je plný rýchlych opráv a pätnásťminútovej slávy. Ťažká práca sa dnes už necení ako kedysi. Avšak bez ohľadu na to, určite vám zdvihne pracovnú morálku a sebavedomie.

 

13. Výslnie a sebaklam

 

Položte si teraz túto otázku: To, čo robíte, robíte pre seba? Alebo pre to, aby vás ľudia obdivovali? Z dlhodobého hľadiska, čo myslíte, čo z toho bude mať väčší osoh? Odpoveď sa ponúka už sama. Ak budete na sebe pracovať pretože to chcete vy sami a nie pre nejakú „akože úctu“, ráno sa vám bude vstávať lepšie a akýkoľvek úspech prežijete šťastnejšie. V tomto myslite iba na seba – vrcholne sebecky. Je to váš život, tak ho nežite pre ostatných.

9
Super článok
9
0
0
Nič moc
O autorovi
Barbora Simaskova Barbora Simaskova
Studentka, ktorá sa zaobera vsetkym a stále. Bloggerka na www.intravitam.eu
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť