Afirmácie - pomocníci úspešných ľudí

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Pozitívna nálada je zvyčajne nákazlivá. Veď koľkokrát sa vám stalo, že ste mali zlú náladu, ktorej ste sa zbavili pri stretnutí s optimisticky naladeným a usmiatym známym? S pozitívnym myslením je to však zložitejšie. Ľudia totižto často premýšľajú o vlastných zlyhaniach, nechávajú sa zviazať úzkosťou a už dopredu počítajú s neúspechom. Čiernych myšlienok sa možno zbaviť prostredníctvom afirmácií.

 

Afirmácie – pozitívne myslenie v praxi!

 

Hovorí sa, že ak si človek verí, skôr či neskôr k sebe pritiahne úspech. Ako je to možné? Možno využíva silu afirmácií. Afirmácie sú výroky, ktorými sa človek snaží „oblafnúť“ svoje podvedomie. A to tak, že mu vnúti pozitívne myšlienky o sebe samom. Častokrát sú to tvrdenia, ktorými dotyčný chce zmeniť svoj reálny svet – zvyčajne v oblasti zdravia, partnerského vzťahu, zamestnania.

Príklady afirmácií:

 

  • „Baví ma cvičiť.“
  • „Rád jem zdravé jedlá.“
  • „Cítim sa byť zdravý.“
  • „Teším sa do práce.“
  • „Som dobrý človek.“

 

Ako afirmácie fungujú?

 

Afirmácie slúžia k zmene vlastného myslenia a v konečnom dôsledku i vlastného správania. Sú preto výrokmi vždy 1. osoby jednotného čísla a to v prítomnom čase. Majú pozitívny emočný náboj, pričom neodrážajú skutočný psychický či zdravotný stav. To znamená, že ak sa cítite nezdravo, je potrebné uvažovať o tom, že ste zdravý, aj keď sa tak momentálne necítite. Ak si však budete opakovať, že vám je zle, pozitívna zmena sa jednoducho nedostaví. Pamätajte, že pri zostavovaní afirmácií ide o premenu súčasného nastavenia na pozitívnu budúcnosť.

 

Ako afirmácie nefungujú?

 

Afirmácie nie sú zázračným všeliekom na všetky vaše problémy. Neočakávajte od nich, že sa len vďaka nim váš život zmení k lepšiemu. Sú len prostredníkom k pritiahnutiu si toho po čom túžite. Slúžia k uvedomeniu si vlastných túžob, prianí, hodnôt, pocitov, myšlienok a k „nakopnutiu“ začať sa správať tak, aby ste svoj život začali skutočne žiť a nielen prežívať. Afirmácie majú motivovať k činom, o ktorých ste si dovtedy mysleli, že nedokážete. Pretože každý úspech sa rodí v hlave!

 

Zdroj: www.psychologytoday.com

3
Super článok
3
0
0
Nič moc
O autorovi
Silvia Hojerova Silvia Hojerova
Absolventka psychológie s niekoľkoročnými skúsenosťami externej redaktorky a copywriterky. A tiež milovníčka kníh, čokolády a francúzskej hudby!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť