7 trikov, ktoré naštartujú vašu motiváciu za 7 minút! Číslo 4 je NAJ

Nazvite si to hocijako, ale každý z nás chce byť vo svojom živote úspešný, spokojný, šťastný... Či už chcete byť CEO vlastnej spoločnosti, založiť nový startup, alebo byť skvelým copywriterom.

 

Ale pocítili ste niekedy ten hrozný pocit? Cítili ste sa málo motivovaní, ba priam až frustrovaní? Rozmýšľali ste nad tým, či vám to stojí za to? Či všetky obete, ktoré prinášate, raz niekto ocení?

 

Použijem citát Ziga Ziglaira: „Ľudia často hovoria, že motivácia dlho nevydrží. To platí aj o čistote. Preto sa odporúča kúpať denne!“

 

Mám pre vás dve správy: Chýba vám motivácia. A tá druhá: Existujú triky a rady, ktoré vás vrátia späť do hry a vaša motivácia vám bude veľkým pomocníkom na každom kroku za úspechom.

Tu je 7 trikov, ktoré naštartujú vašu motiváciu za 7 minút!

 

 

1. Zacvičte si

 

Len si spomeňte, keď ste boli naposledy chorí. Naše telá majú úžasný vplyv na našu náladu. Pár klikov, alebo niekoľko kôl v ringu pri boxe vám naštartuje srdce a spôsobí nával adrenalínu.

 

Vy nepotrebujete namáhavý dlhodobý výcvik boxera. Vy potrebujete iba zopár úderov! Trochu pohybu vo vás prebudí nielen motiváciu, ale aj bojovníka - človeka, ktorý čelí svojím problémom a nebojí sa ich prekonávať.

 

 

2. Pesnička

 

Máte pieseň, ktorá vás ako keby mávnutím prútika naštartuje? Ten svoj „power song“ má podľa mňa každý z nás. Ja posledný týždeň počúvam „Haters gonna hate“ (Taylor Swift – Shake it off).

 

Je to pre vás soundtrack Rockyho alebo Supermana? To je skvelé. Dôležité je, aby ste mali takúto pesničku, a najlepšie hneď na playliste v telefóne.

 

 

3. Požičajte si trochu motivácie

 

Vám sa teraz niekoľko dní nedarí, ale kolega/kamarát je momentálne úspešný? No ak to nie je vyslovene debil, zavolajte mu a porozprávajte sa o jeho úspechu. Som si istá, že vás nielen namotivuje, ale spolu prídete na nové nápady.

 

Veď keď môže byť kolega/kamarát úspešný, prečo by ste vy nemohli?

 

 

4. To, čo potrebujete, je SOVA

 

Možno sú vaše ciele SMART. Avšak to, čo naozaj potrebujete, sú SOVA ciele. SOVA = strelené, odvážne, veľké, ambiciózne ciele.

 

Vaša SOVA by mala presahovať hranice vášho potenciálu. Sú to zvyčajne dlhodobé ciele a majú vás vyviesť z vašej komfortnej zóny. Tak si svoje SOVA ciele napíšte na papier a umiestnite ho v svojom okolí (doma, v kancelárii), aby ste na neho videli viac krát za deň.

 

 

5. Spomeňte si

 

Chápem, že momentálne sa vám nedarí a občas sa cítite, že úspech vás obchádza. Ale bolo tomu vždy tak? Chcete ignorovať váš úspech v minulosti?

 

Na chvíľu sa zamyslite. Určite si spomeniete na malé víťazstvá z minulosti. Diplom za prednes poézie? Medaila za športový výkon? Som si istá, že sa tam niečo nájde. A nakopne to vašu motiváciu vpred.

 

 

6. Spravte film

 

Prečo to všetko robíte? Čo očakávate a aká je vaša odmena za všetku námahu?

 

Dajte si pauzu a zavrite oči. Predstavujte si, čo všetko vás čaká. Presne tak, niekde tam je vaša vytúžená odmena, úspech. Vo vašom kratučkom filme hráte hlavnú úlohu vy. Predstavujte si samých seba, ako v budúcnosti zbierate plody vašej terajšej práce, krok po kroku. Čím detailnejší film si vo vašej mysli vytvoríte, tým viac vás to namotivuje.

 

 

7. Použite vaše špeciálne videnie

 

Pozrite sa hneď teraz okolo seba...Čo vidíte?

 

Vedľa mňa sú laptop, zápisník, pero, telefón...Každá z týchto vecí je vyrobená spoločnosťou, ktorá tiež raz začínala a bola malá a neznáma! Tieto spoločnosti sú dnes veľké, prosperujúce a úspešné.

V skutku, kam sa pozriete, vidíte znaky úspechu. Ľudia často začínajú s menšími zdrojmi, ako máte vy, iba s nápadom, alebo s menšími cieľmi. A aj napriek tomu sú úspešní.

 

Otázka teda znie: Keď sa to podarilo im, prečo by sa vám to podariť nemalo?<