5 toxických správaní, ktoré by ste nemali tolerovať

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Ak sa snažíte vytvoriť si lepší život pre seba, je veľmi dobrý nápad zhodnotiť ľudí, ktorých máte blízko seba, aby ste sa ubezpečili, že nevykazujú chronické, toxické správanie.

 

Ľudí, ktorí vykazujú znaky toxického správania nazvem v tomto článku ,,toxickí vyznávači“.

Toxickí vyznávači sú nie len nepríjemní, nekontrolovateľne negatívni a silne frustrujúci, no dokážu Vám spôsobiť to, že zo všetkého dobrého čo ste si mysleli, že sa Vám v živote deje, vyvodia absolútny negatívny prievan, ktorý vdýchnu do všetkých smerov Vášho života.

 

Toto je 5 správaní, ktoré by ste vo svojom živote nemali tolerovať od druhých. Všetci vieme byť čas od času trochu negatívni, takže nebuďme až tak prísni a neočakávajme od každého, kto sa dostane do nášho života, že sem tam nespraví niečo z týchto vecí. Avšak, ak jedna z Vašich blízkych osôb s ktorou ste veľmi často (partner, kamarát ...), vykazuje toxické správanie z pevných základov, stojí za zváženie odstránenie týchto ľudí zo svojho blízkeho okolia.

1) Klebetník / Ohovárač

 

Vyhnite sa vzťahom, ktoré sa sústreďujú na klebety. Ako hovorí jeden skvelý výrok:

Veľkí ľudia hovoria o myšlienkach/víziách, priemerní ľudia diskutujú o činoch/situáciách, malí ľudia rozprávajú o druhých.

Kvalitné vzťahy sú založené na výmene myšlienok a vzrušenia, to je to, čo nám pomáha rásť, vyvíjať sa a dosiahnuť svoje sny. Najkrajšie je, ak máme osobné ale aj spoločné sny.

,,S kým si, taký si.

,,S kým si, taký si."

2) Pochybné komplimenty/uštipačné poznámky

 

Pochybné komplimenty/uštipačné poznámky sú určitá forma pasívnej agresie (napr. ,,je pekné stretnúť niekoho, kto sa nestará o to, ako vyzerá" alebo "je mi jedno čo hovoria, nech si skúsia žiť s tebou"). Tieto skryté urážky pochádzajú od ľudí, ktorí vyžarujú nízku vibračnú energiu. 

 

Dobré vzťahy sa snažia pozdvihnúť, inšpirovať, potešiť Vás s pokorou a úctou.

3) Konkurencieschopnosť

 

Neustále sa snažia byť tí ,,nad Vami“  alebo Vám chodiť v pätách a permanentne hľadať čo ste urobili horšie - toto dokonca nie je ani zdravé. Byť stále v pozore a v strachu či ste vôbec schopný byť stále lepší ako „konkurencia“.

 

Ľudia, ktorí sú radi za Vaše úspechydôverujú vo svoje vlastné úspechy sú jediní, schopní poskytnúť Vám kvalitnú podporu. Jediná osoba, s ktorou treba súťažiť je osoba, ktorá sa na Vás pozerá každé ráno v zrkadle.

Konkurencieschopnosť

Konkurencieschopnosť

4) Jednostrannosť

 

Jedinci, ktorí prídu len keď sa im to hodí, alebo ktorí vyžadujú aby všetko čo budete robiť (všetko!) bolo len podľa ich predstáv, pretože najlepšie vedia čo je potrebné nie len pre nich, no dokonca aj pre Vás a tak budú potláčať Vašu jedinečnosť a Vy sa tak pravdepodobne budete cítiť odstrčený na okraj, nemilovaný, nekompetentný

 

Výborné vzťahy znamenajú solídnu rovnováhu kompromisu a vzájomnej úcty. Len si to predstavte :).

5) Poukazuje na Vaše nedostatky

 

Byť si blízky s niekým, kto o Vás rozpráva ponižujúce príbehy, kritizuje Váš vzhľad alebo neustále poukazuje na Vaše nedostatky môže mať veľmi veľké dôsledky na Vašom sebavedomí.

Najlepší priatelia a milenci sa sústredia na Vaše kladné vlastnosti a zaujímajú sa a starajú sa o Vaše pocity.

Ak máte pocit, že ste vo vzťahu (partnerskom, priateľskom, ...) s niekým, kto vykazuje toxické správanie, mali by ste uvažovať o dištancovaní sa od neho. Aj keď zistíte, že nemôžete plne ukončiť vzťah, budete mať aspoň trochu väčší prospech ak sa trochu odtiahnete a riešením bude tráviť viac času s ľuďmi, ktorí sú dobrí pre Vašu jedinečnú osobu :).

 

Zaslúžte si byť šťastní a rešpektovaní. Každý, kto sa snaží alebo sa bude snažiť o to, aby ste sa cítili ináč ako sami chcete, choďte od neho preč.

 

 

Zdroj inšpirácie: http://raiseyourvibrationtoday.com/2015/01/25/5-signs-toxic-relationship/

Preložil a vlastný pohľad vložil: Viliam Šimko 

33
Super článok
33
2
2
Nič moc
O autorovi
Will.i.am Will.i.am
Vždy výnimočný (tak ako každý z Vás), kučeravý fešák športovec s jedinečnou charizmou a neodolateľným úsmevom :).

Mám rád bontón, slušné správanie, správne gramatické vyjadrovanie sa (dva/dve, napadlo mi/ma a pod.), zábavu, business a moje najväčšie hobby je manifestácia čohokoľvek a kohokoľvek do Nášho krásneho 3D-čka :)
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť