5 toxických správaní, ktoré by ste nemali tolerovať

Blížiace sa kurzy

Ak sa snažíte vytvoriť si lepší život pre seba, je veľmi dobrý nápad zhodnotiť ľudí, ktorých máte blízko seba, aby ste sa ubezpečili, že nevykazujú chronické, toxické správanie.

 

Ľudí, ktorí vykazujú znaky toxického správania nazvem v tomto článku ,,toxickí vyznávači“.

Toxickí vyznávači sú nie len nepríjemní, nekontrolovateľne negatívni a silne frustrujúci, no dokážu Vám spôsobiť to, že zo všetkého dobrého čo ste si mysleli, že sa Vám v živote deje, vyvodia absolútny negatívny prievan, ktorý vdýchnu do všetkých smerov Vášho života.

 

Toto je 5 správaní, ktoré by ste vo svojom živote nemali tolerovať od druhých. Všetci vieme byť čas od času trochu negatívni, takže nebuďme až tak prísni a neočakávajme od každého, kto sa dostane do nášho života, že sem tam nespraví niečo z týchto vecí. Avšak, ak jedna z Vašich blízkych osôb s ktorou ste veľmi často (partner, kamarát ...), vykazuje toxické správanie z pevných základov, stojí za zváženie odstránenie týchto ľudí zo svojho blízkeho okolia.

1) Klebetník / Ohovárač

 

Vyhnite sa vzťahom, ktoré sa sústreďujú na klebety. Ako hovorí jeden skvelý výrok:

Veľkí ľudia hovoria o myšlienkach/víziách, priemerní ľudia diskutujú o činoch/situáciách, malí ľudia rozprávajú o druhých.

Kvalitné vzťahy sú založené na výmene myšlienok a vzrušenia, to je to, čo nám pomáha rásť, vyvíjať sa a dosiahnuť svoje sny. Najkrajšie je, ak máme osobné ale aj spoločné sny.

,,S kým si, taký si.

,,S kým si, taký si."

2) Pochybné komplimenty/uštipačné poznámky

 

Pochybné komplimenty/uštipačné poznámky sú určitá forma pasívnej agresie (napr. ,,je pekné stretnúť niekoho, kto sa nestará o to, ako vyzerá" alebo "je mi jedno čo hovoria, nech si skúsia žiť s tebou"). Tieto skryté urážky pochádzajú od ľudí, ktorí vyžarujú nízku vibračnú energiu. 

 

Dobré vzťahy sa snažia pozdvihnúť, inšpirovať, potešiť Vás s pokorou a úctou.

3) Konkurencieschopnosť

 

Neustále sa snažia byť tí ,,nad Vami“  alebo Vám chodiť v pätách a permanentne hľadať čo ste urobili horšie - toto dokonca nie je ani zdravé. Byť stále v pozore a v strachu či ste vôbec schopný byť stále lepší ako „konkurencia“.

 

Ľudia, ktorí sú radi za Vaše úspechydôverujú vo svoje vlastné úspechy sú jediní, schopní poskytnúť Vám kvalitnú podporu. Jediná osoba, s ktorou treba súťažiť je osoba, ktorá sa na Vás pozerá každé ráno v zrkadle.

Konkurencieschopnosť

Konkurencieschopnosť

4) Jednostrannosť

 

Jedinci, ktorí prídu len keď sa im to hodí, alebo ktorí vyžadujú aby všetko čo budete robi