3 lekcie úspešných

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

V dnešnom článku nám tajomstvo svojich úspechov odhalia tri osobnosti, ktoré dosiahli úspech v tom čo ich napĺňalo.

 

Wayne Gretzky – Rob to, čo miluješ

 

Wayne Gretzky je považovaný za najlepšieho hokejistu v histórii NHL. Za svoj úspech vďačí v prvom rade svojej láske ku hokeju.

 

A čomu vďačí za úspech pravé on? Vo svojej biografii svoju cestu za úspechom opisuje takto:

 

Všetko čo som chcel robiť počas zimy, bolo byť na ľade. Vstal som ráno a korčuľoval som od 7:00 do 8:30, šiel som do školy, prišiel som späť o 15:30, ostal na ľade až pokiaľ ma moja mama nedonútila sa ísť navečerať, jedol som v korčuliach a potom šiel korčuľovať až do 21:00.

 

Počas soboty a nedele sme mali veľké zápasy, ale večer bol môj čas. Bolo akési nepísané pravidlo v našom susedstve, že ja som na ľade musel byť sám alebo so svojim otcom.

Wayne Gretzky

Wayne Gretzky

Michal Jordan. Neúspech je súčasťou úspechu

 

Michael Jordan je dnes športovou legendou americkej NBA.

 

Minul som viac ako 9000 striel v mojej kariére. Prehral som takmer 300 zápasov. 26 krát mi bola zverená zodpovednosť streliť víťazný kôš, ale ja som minul. Neuspel som znova a znova v mojom živote. A to je dôvod, pre ktorý som nakoniec uspel.

 

Prečítajte si biografiu Michael Jordan: The Life

Michael Jordan

Michael Jordan

Randy Pausch – Začnite si život užívať hneď

 

Randy Pausch bol vysokoškolský profesor, ktorý sa preslávil svojou prednáškou o živote, ktorú prednášal, keď sám umieral. A v nej zanechal tento odkaz.

 

Keď som povedal prezidentovi Cohenovi, že idem predniesť túto reč, poprosil ma, aby som im povedal o tom ako sa zabávať, lebo práve preto si ma on pamätá.

 

Ja som povedal, že to urobím, ale to je ako keby ryba hovorila o dôležitosti vody. Ja proste neviem, ako sa nezabávať. Umieram a zabávam sa a budem sa zabávať každý jeden deň, ktorý mi ostáva, lebo nie je iný spôsob ako to hrať. 

 

Randy Pausch je autorom knihy The Last Lecture.

14
Super článok
14
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť