21 signálov vášho úspechu, aj keď to tak necítite

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Všetci sa raz za čas cítime ako jedno veľké zlyhanie.

 

Zatiaľ čo je tento pocit prirodzený, je dôležité nájsť spôsob ako sa pozerať na seba a na svoj život (najmä v tomto čase) z inej perspektívy. Občas ignorujeme “drobné” úspechy.

 

To, že nie ste milionármi, nežijete v obrovskej vile a nejazdíte na Porsche, neznamená, že ste neúspešní. V skutočnosti je to naopak.

 

A tu je 21 znakov toho, že práve teraz vo svojom živote skutočne uspievate:

 

1. Vaše vzťahy sú pokojnejšie ako zvykli byť

 

Dráma nie je signálom zrelosti. Ako však ubiehajú roky, práve túto zrelosť by sme mali v našich životoch rozvíjať. Takže ak vaše vzťahy v minulosti boli dramatické, ale už ste sa za to posunuli, uspeli ste.

 

2. Nemáte už strach požiadať druhých o pomoc a podporu

 

Požiadať o pomoc neznamená byť slabý. V skutočnosti, je to známka sily. Nikto nikdy neuspel v izolácii. Na dosiahnutie veľkých cieľov jednoducho treba tímovú spoluprácu. Schopnosť požiadať o pomoc je znakom toho, že ste sa ako osobnosť rozvinuli.

 

3. Zdvihli ste svoje štandardy

 

Netolerujete už viac zlé správanie - ani od druhých ani od seba. Uvedomujete si, že ľudia okolo vás sú zodpovední za svoje činy, rovnako ako vy. Nestrácate viac vo svojom živote čas s “energetickými upírmi”.

 

4. Máte ciele, ktoré sa stávajú realitou

 

Aj skrz prehry, ktoré sú súčasťou života, ostávate sústredení na vaše ciele a sny dostatočne dlho na to, aby ste mohli zbierať ich plody. Viete, ako chutí víťazstvo a práve to vás ženie dopredu.

 

5. Dokážete presadiť svoje potreby

 

Naučili ste sa, že ak chcete svoje ciele dosiahnuť, potrebujete schopnosť spolupracovať, rovnako ako schopnosť presadiť seba. Preto sa neustále vzdelávate a učíte ako vo svojich vzťahoch dostať čo chcete.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať prečítať si:

“Ako presvedčiť ľudí bez presviedčania a v rekordnom čase (Kompletný návod)”

 

6. Existujú chvíle kedy oceňujete koho vidíte v zrkadle

 

Ideálne by ste mali oceňovať koho vidíte v zrkadle v každom momente. Ale aj keď to tak nie je, kým sa to deje častejšie ako v minulosti, je to úspech. Milujte svoj život. Ste úžasní!

 

7. Veci, z ktorých sa necítite dobre, nechávate ísť

 

Nie, nie je to sebecké a narcistické, aj keď to tak môže vyzerať. Sebaláska je úspech. Milujte sa dostatočne na to, aby ste povedali “Nie!” na všetko, čo vás nerobí šťastným, neslúži vašim účelom alebo vás sťahuje nadol.

 

8. Naučili ste sa, že porážky a prehry sú súčasťou rozvoja

 

Nikto nie je úspešný za každým. Jednoducho to nie je možné. Život je o víťazstvách a prehrách. Preto sa pozeráte na svoje neúspechy ako živnú pôdu pre niečo lepšie. V skutočnosti nič také ako neúspech neexistuje. Všetko je iba spätná väzba a súčasť úžasnej cesty.

 

9. Máte okolo seba ľudí, ktorí pre vás spravia čokoľvek

 

Ak ste dokázali vo svojom živote odlíšiť ľudí, ktorí vám “kryjú chrbát” a tých, ktorí to len predstierajú, potom ste uspeli. Je to bolestivé uvedomenie, ale keď sa raz naučíte rozoznávať ľudí, ktorí vám v živote nepomáhajú, môžete sa od nich separovať navždy.

 

10. Príliš sa nesťažujete

 

Pretože viete, že v skutočnosti nie je na čo. Kým neprechádzate cez skutočne hroznú životnú skúsenosť a nepredstaviteľné straty, väčšina toho čo všetci vo svojom každodennom živote zažívame sú jednoducho banality. A úspešní ľudia to vedia. Preto je ich život naplnený vďačnosťou.

 

11. Dokážete oslavovať úspech druhých

 

Viete, že len preto, lebo druhí uspeli, nie ste vy neúspešní. Oslavujete úspech tých, ktorí dosiahli vrchol. Viete, že čím viac pozitívnej energie vložíte do úspechov druhých, tým viac vytvárate svoj vlastný.

 

12. Máte vášne, ktoré vás ženú dopredu

 

Nestagnujete. Viete, že dôvod, prečo ste na tomto svete je prispieť mu niečim nádherným. Máte jedinečné dary a vlohy. A nielenže to viete, vy ich napĺňate.

 

13. Máte niečo, na čo sa tešíte

 

Ak vo vašom živote nie je niečo vzrušujúce, pomaly ale isto vo svojom vnútri umierate. Úspešní ľudia si dávajú ciele, za ktorými si idú s vášňou, a ktoré ich vykopnú ráno z postele. Nechávajú svoje nadšenie byť motorom ich života.

 

14. Dokážete sa vcítiť do iných

 

Človek bez empatie je vo vnútri mŕtvy. Empatia znamená schopnosť šíriť lásku a pozitívnu energiu do celého sveta. Úspešní ľudia to vedia. Milujú ľudí vo svojom okolí, akoby to bola ich rodina.

 

15. Odmietate byť obeťou

 

Viete, že svet sa o vás vždy nestará ako by sa mal. Uvedomujete, že ste spolutvorca vašej cesty. Úspešní ľudia to vedia a preto odmietajú kľaknúť si pred životom na kolená. A ak ich na ne zhodí, postavia sa a zvíťazia aj tak!

 

16. Dokážete milovať a zároveň byť milovaní

 

Láska je riskantná a občas dokonca desivá. Napriek tomu je to jediná vec, o ktorú sa všetci usilovne pokúšame. Zároveň je však previazaná s jedinou vecou, ktorej sa najviac bojíme - strachom z odmietnutia. Ak dokážete otvoriť svoje srdce dostatočne na to, aby ste milovali a boli milovaní, ste úspešní.

 

Prečítajte si tiež: Kľúč ku kariérnemu úspechu? Nájsť správneho partnera.

 

17. Nestaráte sa o to, čo si o vás druhí myslia

 

Viete, že sa nemôžete zavďačiť každému. Viete tiež, že štandardy, podľa ktorých ľudia súdia druhých (nikdy nie seba), sú veľakrát nerealistické. Čo teda? Jednoducho k sebe ostaňte úprimní a milujte človeka, ktorým ste.

 

18. Stále hľadáte to dobré

 

Život vie byť plný sklamaní - ak si ho taký vyberiete. V opačnom prípade je plný príležitostí poučiť sa a rásť. Žiadna negatívna skúsenosť nie je zbytočná, dovtedy, pokiaľ si z nej dokážete niečo vziať.

 

19. Akceptujete, čo nemôžete zmeniť

 

Povedzme si pravdu - v našich životoch je obrovské množstvo vecí, ktoré nemôžeme zmeniť. Všetko čo môžeme spraviť je vybrať si uhol pohľadu. Ak dokážete zmeniť svoju perspektívu z negatívnej na pozitívnu ste úspešní.

 

20. Meníte, čo zmeniť môžete

 

Povedzme si pravdu opäť - v našich životoch je obrovské množstvo vecí, ktoré zmeniť môžeme. Úspešní ľudia nesedia na zadku a neprijímajú negatíva, s ktorými sa dá niečo robiť. Postavia sa, a niečo spravia.

 

21. Ste šťastní

 

Nezáleží na tom, koľko peňazí máte na svojom bankovom účte, ako veľký je váš dom, alebo koľko dovoleniek si za rok môžete zaplatiť. Ak ste šťastní, váš život je úspech.

 

A ak sa aj vo veľa z týchto 21 vecí nevidíte, nezúfajte. Je to v poriadku. Buďte hrdí ak ste sa našli aspoň v niektorých z nich. Časom zvyšok príde. Stačí ak budete pokračovať vo svojej ceste ako doteraz.

 

Článok bol inšpirovaný webom Lifehack.org

54
Super článok
54
1
1
Nič moc
O autorovi
Radovan Jenčík Radovan Jenčík
Moje meno je Radovan Jenčík. Som študent psychológie, certifikovaný Master Practitioner of NLP Coaching a zakladateľ blogu Argument.sk, miesta kde sa cieľavedomí ľudia učia ako pomocou etického uplatnenia presvedčovacích techník NLP a sociálnej psychológie získať svoju výhodu na ceste k úspechu - v biznise aj v osobnom živote.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Silvio Michal
Silvio Michal, 14.11.2014 o 16:16
mne sa najviac páčia body 11 a 19. pekne spracovaný článok, Rado :-) aj tá stránka odkiaľ si čerpal je výborný zdroj na štúdium a rozvoj. ďakujem ti
Radovan Jenčík
Radovan Jenčík, 14.11.2014 o 18:48
Ďakujem :) Som rád, že sa páčil. Čo sa týka Life Hack - perfektný web, hlavne pre ľudí, ktorí chcú zvýšiť svoju produktivitu.
Andy1
Andy1, 15.11.2014 o 18:48
Skvelý článok :)
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť