21 signálov vášho úspechu, aj keď to tak necítite

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Všetci sa raz za čas cítime ako jedno veľké zlyhanie.

 

Zatiaľ čo je tento pocit prirodzený, je dôležité nájsť spôsob ako sa pozerať na seba a na svoj život (najmä v tomto čase) z inej perspektívy. Občas ignorujeme “drobné” úspechy.

 

To, že nie ste milionármi, nežijete v obrovskej vile a nejazdíte na Porsche, neznamená, že ste neúspešní. V skutočnosti je to naopak.

 

A tu je 21 znakov toho, že práve teraz vo svojom živote skutočne uspievate:

 

1. Vaše vzťahy sú pokojnejšie ako zvykli byť

 

Dráma nie je signálom zrelosti. Ako však ubiehajú roky, práve túto zrelosť by sme mali v našich životoch rozvíjať. Takže ak vaše vzťahy v minulosti boli dramatické, ale už ste sa za to posunuli, uspeli ste.

 

2. Nemáte už strach požiadať druhých o pomoc a podporu

 

Požiadať o pomoc neznamená byť slabý. V skutočnosti, je to známka sily. Nikto nikdy neuspel v izolácii. Na dosiahnutie veľkých cieľov jednoducho treba tímovú spoluprácu. Schopnosť požiadať o pomoc je znakom toho, že ste sa ako osobnosť rozvinuli.

 

3. Zdvihli ste svoje štandardy

 

Netolerujete už viac zlé správanie - ani od druhých ani od seba. Uvedomujete si, že ľudia okolo vás sú zodpovední za svoje činy, rovnako ako vy. Nestrácate viac vo svojom živote čas s “energetickými upírmi”.

 

4. Máte ciele, ktoré sa stávajú realitou

 

Aj skrz prehry, ktoré sú súčasťou života, ostávate sústredení na vaše ciele a sny dostatočne dlho na to, aby ste mohli zbierať ich plody. Viete, ako chutí víťazstvo a práve to vás ženie dopredu.

 

5. Dokážete presadiť svoje potreby

 

Naučili ste sa, že ak chcete svoje ciele dosiahnuť, potrebujete schopnosť spolupracovať, rovnako ako schopnosť presadiť seba. Preto sa neustále vzdelávate a učíte ako vo svojich vzťahoch dostať čo chcete.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať prečítať si:

“Ako presvedčiť ľudí bez presviedčania a v rekordnom čase (Kompletný návod)”

 

6. Existujú chvíle kedy oceňujete koho vidíte v zrkadle

 

Ideálne by ste mali oceňovať koho vidíte v zrkadle v každom momente. Ale aj keď to tak nie je, kým sa to deje častejšie ako v minulosti, je to úspech. Milujte svoj život. Ste úžasní!

 

7. Veci, z ktorých sa necítite dobre, nechávate ísť

 

Nie, nie je to sebecké a narcistické, aj keď to tak môže vyzerať. Sebaláska je úspech. Milujte sa dostatočne na to, aby ste povedali “Nie!” na všetko, čo vás nerobí šťastným, neslúži vašim účelom alebo vás sťahuje nadol.

 

8. Naučili ste sa, že porážky a prehry sú súčasťou rozvoja

 

Nikto nie je úspešný za každým. Jednoducho to nie je možné. Život je o víťazstvách a prehrách. Preto sa pozeráte na svoje neúspechy ako živnú pôdu pre niečo lepšie. V skutočnosti nič také ako neúspech neexistuje. Všetko je iba spätná väzba a súčasť úžasnej cesty.

 

9. Máte okolo seba ľudí, ktorí pre vás spravia čokoľvek

 

Ak ste dokázali vo svojom živote odlíšiť ľudí, ktorí vám “kryjú chrbát” a tých, ktorí to len predstierajú, potom ste uspeli. Je to bolestivé uvedomenie, ale keď sa raz naučíte rozoznávať ľudí, ktorí vám v živote nepomáhajú, môžete sa od nich separovať navždy.

 

10. Príliš sa nesťažujete

 

Pretože viete, že v skutočnosti nie je na čo. Kým neprechádzate cez skutočne hroznú životnú skúsenosť a nepredstaviteľné straty, väčšina toho čo všetci vo svojom každodennom živote zažívame sú jednoducho banality. A úspešní ľudia to vedia. Preto je ich život naplnený vďačnosťou.

 

11. Dokážete oslavovať úspech druhých

 

Viete, že len preto, lebo druhí uspeli, nie ste vy neúspešní. Oslavujete úspech tých, ktorí dosiahli vrchol. Viete, že čím viac pozitívnej energie vložíte do úspechov druhých, tým viac vytvárate svoj vlastný.

 

12. Máte vášne, ktoré vás ženú dopredu

 

Nestagnujete. Viete, že dôvod, prečo ste na tomto svete je prispieť mu niečim nádherným. Máte jedinečné dary a vlohy. A nielenže to viete, vy ich napĺňate.

 

13. Máte niečo, na čo sa tešíte

 

Ak vo vašom živote nie je niečo vzrušujúce, pomaly ale isto vo svojom vnútri umierate. Úspešní ľudia si dávajú ciele, za ktorými si idú s vášňou, a ktoré ich vykopnú ráno z postele. Nechávajú svoje nadšenie byť motorom ich života.

 

14. Dokážete sa vcítiť do iných

 

Človek bez empatie je vo vnútri mŕtvy. Empatia znamená schopnosť šíriť lásku a pozitívnu energiu do celého sveta. Úspešní ľudia to vedia. Milujú ľudí vo svojom okolí, akoby to bola ich rodina.

 

15. Odmietate byť obeťou