11 školáckych chýb, ktoré robí väčšina ľudí pri budovaní svojej značky

Blížiace sa kurzy
Janka Chytráčková - 11 školáckych chýb, ktoré robí väčšina ľudí pri budovaní svojej značky

Kiežby som vedela pred 5 rokmi to, čo viem teraz...

Ušetrila by som si kopu času a smerovala by som svoje aktivity viac k tomu, aby som lepšie prezentovala samú seba a vybudovala si svoju osobnú značku efektívnejšie. Prezradím ti, ako to urobiť tak, aby si to zvládla veľmi jednoducho a omnoho omnoho rýchlejšie ako ja :)

Čítaj ďalej.

 

U väčšiny ľudí si všímam týchto 11 chýb, ktoré robia pri budovaní svojej osobnej značky. Poviem ti, aké katastrofálne následky to pre nich má (ani o tom mnohokrát nevedia) a prečo si ty oveľa šikovnejšia a nerobíš tieto hlúpe chyby.

 

1. Nevedia, čo robia

 

Skús sa opýtať ľudí, s ktorými sa najbližšie stretneš túto otázku „Čo robíš?“ a uvidíš čo mám na mysli. Buď nebudú vedieť jasne povedať čo robia alebo pri nich stráviš pol hodinu a aj tak sa to nedozvieš.

 

2. Nevedia to odkomunikovať

 

Možno aj vedia, čo robia, ale nedokážu ti to jednoducho vysvetliť a ty aj po tej pol hodine netušíš, čo vlastne robia a čomu sa venujú. Smutné...

 

3. Nevedia sa predať

 

Ak aj náhodou vedia, čo robia, prípadne ti to aj nejako vysvetlia, tak na to jednoducho po 3 minútach zabudneš.

Prečo?

Lebo sa nevedia predať a ty nemáš pocit, že im to, čo robia, veríš alebo to niekedy v budúcnosti budeš chcieť využiť pri spolupráci.

 

4. Nemajú vizitku

 

Ak aj náhodou splnia všetky body vyššie, tak nemajú pri sebe vizitku a ty prídeš domov a ani si už nepamätáš ako sa ten človek volal a nie to ešte, čo robí.

Škoda.

 

5. Nevyužívajú sociálne siete

 

Neprezentujú sa na sociálnych sieťach alebo tam naopak píšu akú mali na obed šošovicovú polievku (ospravedlnené ak je to foodblogger) alebo nadávajú na to, v akej zápche dnes stáli.

Tak ako sa prezentujú online je odrazom toho, ako sa prezentujú offline.

 

6. Neviem ako sa volajú (Facebook)

 

Rôzne prezývky Micka Micinka a podobne. To vážne??? Keby mali 13 rokov, nepoviem nič, ale dospelí ľudia? Ako profilovú fotku majú kvetinku a cover photo je nejaké domáce zvieratko.

S kým mám teda tú česť? :)

 

7. Nepridávajú sa na akcie na FB alebo sa naopak nahlásia aj tam, kam nejdú

 

Jedna zo zbytočných chýb. To kam chodíš, koho sleduješ, s kým sa stretávaš a koho máš ako vzor dosť výrazne ovplyvňuje to, za koho ťa ľudia považujú. Označovať sa na všetky akcie na Facebooku je o ničom, keď na nich reálne nejdú. Radšej kliknúť Save a akcia im aj tak neujde, objaví sa v notifikáciách aj v eventoch. A neoznačiť sa na tých eventoch, kde boli? Ako inak s nimi potom nadviažeš a udržíš kontakt?

Prosím pomoc !!!

 

8. Nikam nechodia, nedávajú o sebe vôbec vedieť

 

K tomuto nemám čo dodať...

 

9. Čakajú, že ich niekto objaví

 

Opäť rovnaký prípad. Sedieť doma a čakať, je hotová pohroma. Nikoho nespoznajú, nič nové sa nenaučia, nepríde k nim žiadny nový nápad. Proste nič.

 

10. Hanbia sa o sebe hovoriť

 

Ak sa v dnešnej dobe ľudia neprezentujú, tak sa o nich nikto nedozvie. Každý má dosť svojich starostí a pokiaľ sa niekto o sebe hanbí hovoriť, tak nech radšej ostane doma. ALEBO nech absolvuje môj kurz na komunikáciu a self-marketing :)

 

Ja sama som sa na strednej škole pred tabuľou červenala a dnes sebavedomo prezentujem pred desiatkami ľudí a verejne dávam do sveta svoje videá. Prešla som si tým aj ja a rada pomôžem. Ešte to nie je stratený prípad. 

 

KLIKNI TU AK CHCEŠ VEDIEŤ VIAC O MOJICH KURZOCH A KLIKNI TU AK CHCEŠ VEDIEŤ O MOJICH WORKSHOPOCH.

 

11. Myslia si, že ich nápad je tak úžasný, že im ho niekto môže ukradnúť, tak ho radšej skrývajú doma pod vankúš :)

 

No comment. Vysvetlenie nižšie...

 

Chceš vedieť, čo máš ako inteligentná a šikovná žena ROBIŤ ak chceš, aby o tebe ľudia vedeli?

Viac tipov nájdeš na mojej stránke www.j