10 ľahkých psychologických trikov, ktoré (snáď) aj využijete

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Ako by ste si mohli život spraviť jednoduchším? Všetko je zložité, aspoň niečo by mohlo dávať aký – taký zmysel, no nie? Vzťahy sú zložité (a to ani nevravím ako si ich sami komplikujeme), stretávať sa s novými ľuďmi rovnako. Určite by bolo výhodné vedieť ako na tom s nimi ste. Alebo ako ich ovplyvniť.

 

Dnes vám prinášam niekoľko zozbieraných tipov/trikov/faktov, ktoré by vám s tým mali pomôcť. Dúfam, že sa minimálne zabavíte pri ich čítaní:

Vedeli ste že:

 

  1. Keď sa človek smeje, inštinktívne sa pozrie na osobu, ku ktorej cíti najsilnejšie puto (alebo ho túži cítiť).
  2. Keď sa rozprávate s človekom, pozrite sa mu na nohy. Ak smerujú jeho špičky k vám, cíti sa s vami príjemne. Ak nie, najradšej by zdupkal. Alebo nevenuje konverzácii dostatok energie.
  3. Keď stretnete človeka po prvýkrát, snažte sa rozpoznať farbu jeho očí. Osobe sa začnete páčiť, pretože s ňou týmto trikom nadviažete dlhý očný kontakt. Nezabudnite občas aj žmurkať, nech nevyzeráte desivo...
  4. Kam vziať kočku na prvé rande? Určite niekde, kde zažije poriadny adrenalín. V našich podmienkach by to mohli byť niektoré kolotoče a dráhy, lezenie na horolezeckú stenu, lanové parky alebo aspoň sa popreháňať na autokárach. Budú si spájať dobrý pocit z adrenalínu s vami.
  5. Ak máte poradu, kde o vás niekto chce povedať niečo zlé, posaďte sa hneď vedľa neho. Zneutralizujete tým jeho sebavedomie a jeho urážky budú slabšie alebo vymiznú úplne.
  6. Keď na prvom stretnutí budete hovoriť „ja si myslím“, „ja verím“ slabým, tichučkým hlasom, budete vyzerať ako človek s nízkym sebavedomím. Úprimne, po takých málokto túži.
  7. Ak pracujete na mieste, kde sa tvoria dlhé rady (ako napríklad úrady), postavte za seba zrkadlo. Ľudia, čo čakajú v rade sa budú doň automaticky pozerať a ich státie sa stane menej nudné (a oni menej protivní).
  8. Ak ste veľmi šťastný v prvých minútach každého stretnutia, zvýšite si tým šancu, že pri opätovných stretnutiach bude aj druhá osoba šťastnejšia. Môžeme to prirovnať k šteniatkam, ktoré sú vždy šťastné keď vás vidia (aj 99-ty raz za hodinu). Mnoho ľudí ich preto zbožňuje.
  9. Smiech z vás spraví šťastnejšieho človeka (kto by to povedal...). Dôležité je, že budete mať väčšiu šancu na úspech vo svojich plánoch, snoch a v živote. Úsmevom oklamete svoj mozog.
  10. Vaše nedostatky sú ľuďom ukradnuté. Skôr vďaka nim vyzeráte atraktívnejšie (najmä ak ich viete aj prezentovať) ako ostatní ľudia. Berte si príklad z Jennifer Lopez, ktorá zo svojej riadnej zadnice spravila skvelú prednosť.
10
Super článok
10
1
1
Nič moc
O autorovi
Barbora Simaskova Barbora Simaskova
Studentka, ktorá sa zaobera vsetkym a stále. Bloggerka na www.intravitam.eu
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť