Odolné telefóny, ktoré vydržia aj najnáročnejšie podmienky

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Zháňate telefón, na ktorý sa môžete spoľahnúť aj v najnáročnejších podmienkach? Moderné odolné telefóny ustoja dážď, prach a nerozhodí ich ani pád na zem. Navyše už to dnes nie sú veľké a ťažké tehly, ktoré by vás zbytočne ťažili. Ako spoznať mobilný telefón so zvýšenou odolnosťou a ktoré tri modely vám môžeme s pokojným svedomím odporúčať?

telefóny

Obľúbené odolné telefóny

Stvorené do náročných podmienok

 

Odolné mobilné telefóny vás nezradia za podmienok, v ktorých by to klasické mobilné zariadenia dávno vzdali. Potápanie do niekoľkometrových hĺbok, extrémne teploty, zvýšená prašnosť prostredia alebo napríklad náročný terén, s ktorým sa stretne každý cestovateľ-dobrodruh a kde je riziko pádu mobilu vysoké. Potrebujete prístroj presne do takýchto podmienok? Je načase kúpiť si telefón so zvýšenou odolnosťou.

 

O odolnosti telefónu rozhoduje stupeň krytia

Odolný mobilný telefón spoznáte podľa označenia stupňa krytia IPXX. Posledné dve čísla tejto medzinárodnej certifikácie označujú zvlášť odolnosť voči vode a prachu. Najvyššiu odolnosť značí stupeň krytia IP68, bežne sa ale stretnete tiež s IP67 alebo IP57.

 

Robustná konštrukcia prežije všemožné zaobchádzanie

O odolnosti telefónu na prvý pohľad vypovedá jeho robustná konštrukcia, ktorá môže byť pre väčší stupeň ochrany pogumovaná. Taktiež nie je neobvyklé, že medzi odolnými telefónmi narazíte na staré dobré tlačidlové mobily s klávesnicou.

 

Displej, o ktorý sa nemusíte báť

Od displeja odolného telefónu nemôžete očakávať dych berúcu grafiku a širokú paletu farieb. Jeho kvalita sa prejavuje skôr v čitateľnosti na priamom slnku a pri širokých pozorovacích uhľoch. Pri odolných telefónoch sa predpokladá, že čas od času skončí na zemi, čomu je prispôsobené pevnejšie sklo chrániace displej. A tak sa nestane, že by vám na mobile kdejaký pád zanechal škrabanec, nieto prasklinu.

 

Ten pravý telefón na cestu za dobrodružstvom – Samsung Galaxy Xcover Pro G715

 

S týmto odolným smartfónom sa môžete bez obáv vydať na dobrodružnú výbavu. Nielenže si poradí s vodou a prachom (čo dokladá certifikácia IP68), ale nerozhodí ho ani piesok alebo pád na zem. Takmer bezrámčekový displej sa pohodlne ovláda aj v rukaviciach, a navyše si na ňom vychutnáte pozeranie filmov alebo surfovanie po internete. Vďaka vysokokapacitnej vymeniteľnej baterke vás mobil nenechá v štichu práve vo chvíli, keď ho budete potrebovať najviac.

 

Kompromis medzi robustnosťou a eleganciou – Sony Xperia Z5

 

Odolný telefón, ktorý si zachoval elegantný dizajn – to je Sony Xperia Z5. Aj keď tiež patrí k hrdým nositeľom certifikácie IP68, na extra náročné podmienky stavaný nie je. Dážď, nechcené poliatie vodou alebo prašné prostredie ho ale nerozhodia, a navyše je vybavený mnohými vychytávkami, ktoré je radosť používať. Jednou z nich je čítačka otlačkov prstov umiestnená v zapínacom tlačidle na boku telefónu, ktorá má bezpečie vašich súborov pod dohľadom. Iste vás poteší tiež extrémne výkonná batéria, ktorá na jedno nabitie vydrží až dva dni bežnej prevádzky, a kvalitný fotoaparát, ktorý zvládne aj nočné fotenie.

recenzia

Recenzia produktu Sony Xperia Z5

Telefón, ktorý sa v náročných podmienkach cíti ako doma – Ule Armor X5

 

Najnovší UleFone Armor X5 je ako stvorený do náročných pracovných podmienok. Pogumovaná konštrukcia dáva tušiť, že občasný pád na zem prežije telefón bez ujmy na zdraví a s ovládacími tlačidlami nebudete mať problém ani v silných pracovných rukaviciach. Rovnako ako dva predchádzajúce mobily, aj UleFone Armor X5 sa pýši najvyšším stupňom odolnosti IP68. Navyše okrem vody a prachu znesie aj extrémne teploty v rozmedzí – 40°C až +80°C.

 

Ak tiež zvažujete nákup odolného mobilného telefónu, ktorému nebudú vadiť ani najnáročnejšie podmienky, prezrite si ponuky rôznych e-shopov na Heureka.sk. Jednoducho si môžete zrovnať parametre a cenu jednotlivých modelov a nechať si poradiť od používateľov, ktorí si konkrétny model kúpili pred vami.

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť