Zvýšte si plat, sebavedomie a inteligenciu za štyri mesiace cestovaním

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Poznáte tú neznesiteľnú túžbu vypadnúť z rutiny? Na cestovaní nás niečo láka. Preto tí, ktorí už cestovali využijú každú možnosť "vypadnúť". Naštastie cestovanie nie je iba o našom pocite, spraví nás tiež šikovnejšími, múdrejšími a bohatšími. Je to vedecky potvrdené.

Pozrime sa na výsedky štúdií, podľa nich totiž cestovanie:

Golden Gate most

Golden Gate v San Francisco(USA). Vieme Vám pomôcť do USA cez leto.

1. Prebudí kreativitu

 

Keď fyzicky vystúpite z vašej komfortnej zóny zrazu uvidíte nové možnosti a výsledky nenechajú na seba čakať. Je to preto, že mozog prepne z režimu autopilota do stavu tzv. "uvoľnenej pozornosti".

To mu umožní vytvárať nové kreatívne spôsoby riešenia problémov, s ktorými sa stretáva.

 

Dôkaz:

220 MBA študentov z Northwestern Kellogg School bolo požiadaných vriešiť slávnu Dunckerovu hádanku so sviečkou (používa sa ako test kreativity). Výsledok bol, že úlohu vyriešilo 60% žiakov ktorí, už niekedy boli v zahraničí. A len 42% žiakov, ktorí v zahraničí nikdy neboli.

2. Zlepší komunikáciu

 

Keď nemôžete hovoriť (lebo to dostatočne dobre neviete) nemáte inú možnosť, ako komunikovať nonverbálne. Tento spôsob komunikácie podnieti zapojenie všetkých vašich zmyslove, a tak budete efektívnejší v odkomunikovaní vašich informácii. Možno konečne začnete viac rozumieť a chápať, keď vám bude vaša žena (muž) niečo hovoriť. :D

 

Dôkaz:

Prieskum, ktorý bol založený na dátach od Čínskych turistov preukázal, že väčšina cestovateľov si zlepšila komunikačné zručnosti a sociálne vzťahy po tom, čo strávili nejaký čas v zahraničí.

3. Zvýši vašu výplatu

 

Život v zahraničí, umožní vybudovať si zahraničné známosti a rozvinúť pochopenie potrebám, ktoré majú rôzne kultúry. Sú to jedny zo základných zručností pre váš kariérny a profesionálny rast.

 

Dôkaz:

10 mesačná štúdia agntúry INSEAD objavila, že ľuďom, ktorí strávili čas v zahraničí je ponúkaných viac pracovných ponúk, ako tým, ktorí nie.

4. Zlepší kognitívne zručnosti

 

Ak žijete v zahraničí s rozdielnym jazykom dostatočne dlhý čas, začnete sa ho učiť. Toto učenie spôsobí nárast vašich kognitívnych zručností.

 

Dôkaz:

V roku 2012 Švédska MRI Štúdia preukázala, že učenie druhého jazyka mení tvar a hrúbku našej mozgovej kôry. Môzgová kôra je zodpovedná za myslenie, zapamätanie a vedomie.

5. Zvýši produktivitu v práci

 

Zatiaľ čo si často myslíme, že keď budeme v práci dlhšie a nebudeme mať dovolenku, zvýšime našu produktivitu. Pravda je opakom. Viac voľného času, viac dovoleniek, viac času v zahraničí spraví z nás lepšiu pracovnú silu.

 

Dôkaz:

Ekonomické ukazovatele nám hovoria, že krajiny ako napríklad Francúzsko so 40 dňami dovolenky, má rovnaké ekonomické výsledky ako konkurenčné krajiny, v ktorých je dovolenka iba 25 dní.

6. Zvýši sebavedomie

 

Sebavedomie je jedna z najkľúčovejších vlastností spájaných s úspechom. Určite nebude pre vás prekvapením, že práve žitie v zahraničí zvyšuje vaše sebavedomie.

 

Dôkaz:

Nedávne psychologické prieskumy nám hovoria, že cestovanie, alebo dokonca plánovanie cestovania a predstavovanie si seba v nezvyčajnej situácii zvyšuje sebavedomie.

Ja v New Yorku

Ako to všetko viem? Zažil som to na vlastnej koži.

 

Navštívil som