Zóny vplyvu

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
Sad or happy

Kam venujeme v živote našu pozornosť je zásadným faktorom kvality života. Možno to poznáte - kam ide sústredenie, tam plynie energia. Ako je možné, že niektorí ľudia sú usmievaví, spokojní a šťastní a druhí zase hundrú, sú nespokojní a skoro nič im nie je dobré? Možno je to len zvyk možno náhoda, často ide len o aktuálne rozpoloženie. Každý z nás je aj šťastný aj má obdobia, kedy hundre.

 

Problém je, keď si nie sme vedomí toho, ako to robíme. Ako si volíme medzi radosťou a smútkom. To znamená, že energia plynie jedným smerom, len nevieme celkom ktorým. V živote sa pohybujeme v troch rôznych zónach. Tie sa volajú - kontrola, vplyvbez vplyvu. Každý má tieto zóny inak veľké, každý venuje jednotlivej zóne inú pozornosť a tá podľa toho rastie a získava dominantné postavenie v bežnej každodennej realite.

 

Zóna kontroly

 

Zamysleli ste sa už nad tým, čo máte vo svojom živote pod kontrolou? Jediný nevyvrátiteľný "objekt", ktorý môžete mať pod kontrolou, ste vy! Nič iné kontrolovať nemôžete, môžete na to maximálne vplývať. Môžem teda kontrolovať to kde som, kam pôjdem, čo si dám na obed, aké slovo vypustím z úst, aké gesto urobím, takže v jednoduchosti naše správanie.

 

Zóna vplyvu

 

Toto je zóna, ktorá sa nachádza okolo nás. Ľudia v našom okolí, udalosti, názory druhých, ale aj správanie druhých ľudí. Už ste niekomu vylepšili zlú náladu a prinútili toho človeka usmiať sa? Výborne! Ovplyvnili ste jeho aktuálny stav a jeho správanie. Mali ste to pod kontrolou? Luskli ste prstom a smutný človek sa zrazu zmenil na usmievavého? Nie. Svojim vlastným správaním ste vplývali na jeho správanie. Niekedy to ide ľahšie, inokedy ťažšie. Niekedy sa to podarí, inokedy nie.

 

Zóna bez vplyvu

 

Tu možno veľa z vás narazí. Ako ste spokojní s našou ekonomikou? Čo tá naša vláda? Kedy sa budeme mať dobre a bude to na Slovensku vyzerať ako v iných vyspelejších krajinách? Veď to vyzerá akoby všetci v politike len kradli. A mimochodom, aj vám lezú na nervy tie reklamy? A prečo necestujú ľudia autobusmi a všade je tak veľa áut? A keď sa k tomu pridá to zlé počasie. Dovidenia... Poznáte to? Mali ste už takéto myšlienky? Počuli ste už nikdy nekončiace debaty o zlej politike a počasí? Čo s tým môžete spraviť?

 

NIČ! V tejto zóne nemáte vplyv. Keď chcete inú politiku, môžete ísť voliť, angažovať sa, ale okrem Vás je tu ďalších pár miliónov, ktoré rozhodnú. Prší? Namiesto nadávania na počasie sa obráťte do svojej zóny kontroly, zoberte si dáždnik a začnite si spievať.

 

Ako sa rozhodnete?

 

V ktorej zóne žijete? Ktorú zónu chcete mať najväčšiu? Šťastní ľudia sa opierajú o svoju zónu kontroly. Kontrolujte a pracujte na tom kto ste, ako sa správate a budete tak ovplyvňovať aj ostatných. Chcete niekoho zmeniť? Choďte mu príkladom! Buďte tou zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete. Prečo? Pretože ostatné okolnosti ovplyvňujete len pomocou svojej zóny vplyvu. Keď nemáte pod kontrolou seba, len s ťažkosťami budete vedome vplývať na druhých.

 

Ľudia, ktorí žijú život obete sa nachádzajú v zóne bez vplyvu. Riešia veci, ktoré nevyriešia a trápia sa nimi. Začarovaná špirála, ktorá smeruje nadol. Nemáte na to vplyv? Urobili ste všetko, čo sa dalo? Poučte sa z toho, hľadajte pozitíva a obráťte sa na svoju zónu kontroly.

 

Nedostávate to, po čom túžite, ale to, na čom pracujete. Takže pracujte zo svojej zóny kontroly. Venujte pozornosť tomu, čo a ako budete robiť, urobte si z toho zvyk a choďte si za tým! Máte to pod kontrolou.

19
Super článok
19
0
0
Nič moc
O autorovi
Martin Lajprík Martin Lajprík
Kvalifikovaný hypnoterapeut so špecializáciou na Ericksonovskú hypnoterapiu. Svoje vzdelanie získal v Londýnskej škole British Hypnosis Research and Training School pod vedením svetoznámeho trénera a hypnoterapeuta Stephena Brooksa.

Vďaka jeho práci klienti objavujú silu svojho podvedomia a dokážu dosahovať pozitívne zmeny rýchlo a jednoducho. Pomáha ľuďom prestať fajčiť, schudnúť a dosahovať svoje maximum. Nielen svojou prácou, ale aj knihou Hypnóza: Mýtus búra nepravdivé mýty o hypnóze a približuje verejnosti obrovský potenciál modernej hypnoterapie.

Viac informácií nájdete na http://tranzformacia.sk/
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť