"Work harder" je bullshit

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Dnešná podnikateľská kultúra je trocha chorá.

 

Vlastne dosť chorá.

Je na čase sa zamyslieť.

 Je na čase sa zamyslieť. Prečo pracujeme?

Stačí sa pozrieť na na niektoré slovenské portály o podnikaní a startupoch, a uvidíte v podstate 2 veci.

 

  1. Že podnikanie znamená hŕbu peňazí. Síce je to kopa práce, ale na konci čaká nechutná hromada prachov. Milióny a miliardy, ktoré dostávajú niektoré startupy v investíciách sú podivným "záklínadlom" pre celú generáciu podnikateľov.
  2. Že treba makať. Tvrdo, stále. Neobzerať sa, a makať. 10 tipov ako byť produktívnejší. Ako už z postele stihnúť viac ako ostatní. Ako si umývať zuby v súlade s timemanagementovým plánom. A aké appky si dať do telefónu, aby ste čas strávený na záchode nemuseli považovať za stratený.

 

Je to hromada blbostí.

 

Pokrivené zrkadlo.

 

Proste bullshit.

 

Zabudli sme, že život neznamená "robiť".

 

Je o tom robiť niečo, čo má zmysel.

 

Pracovať na niečom, čo nás bude napĺňať. Čo pomôže ľuďom okolo nás žiť lepšie. Nemusíte objaviť liek na rakovinu. Stačí, keď zlepšíte život tích okolo vás. Dobrou bagetou upečenou z kvalitných surovín, opravením obľúbenej hračky, alebo vytvorením lietajúceho auta.

 

Podnikanie. veľké či malé, svetové či lokálne, miliardové alebo pre zábavu, je to jedno. Ak tvorí niečo, čo má zmysel, je to super - a každý malý krok, ktorý s biznisom urobíte, pomôže svetu byť lepším miestom.

 

Už potom nie je miesto pre vyhorenie, či pocit prázdnoty. Nemá zmysel podvádzať. A prestane existovať aj strach zo zlyhania - pretože už na tom nezáleží. S biznisom si užívate zábavu a robíte životy iných lepšími. Samozrejme, že bude smutné ak to už zajtra robiť nebudete, ale hrom do toho - veď každý predošlý deň mal zmysel.

 

A nemusíte sa nikam ponáhľať. Podnikanie nie sú preteky. Je to práve naopak - stabilný biznis sa buduje deň po dni, mesiac po mesiaci, po mnoho rokov. Len v spätnom zrkadle to vyzerá ako "úspech zo dňa na deň".

Je super, že aj na Slovensku sa rozmáhajú biznisy, ktorých majitelia robia svet lepším miestom. Určite ste v posledných dňoch počuli napríklad o second-hande "Nosené", ktorý (okrem toho, že má parádny vizuál) pomáha týraným ženám. Z každej veci, ktorú si tam kúpite, ide 15% do centra MyMamy, ktoré poskytuje pomoc a podporu práve týraným ženám v kritickej situácii.

 

To je pre mňa príklad.

 

Lebo aj keby zajtra zavreli, už teraz spravili veľa dobrého.

 

Ako to vidíte vy?

Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch :)

 

Autor: ArPharazôn (Andrej Kras)

Obrázky: Good quesion - Eric, cc-by

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Andrej Kras Andrej Kras
Copywriter (na konte mám viac ako 100 všemožných článkov), spisovateľ (hlavne fantasy), gamedesigner, štartovač.
Milujem všetko, v čom sa nachádza fantázia a vynaliezavosť.

V jednoduchosti je krása. Rád hľadám na veci iný, čo najjednoduchší pohľad.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť