Vytrvaj na ceste za úspechom

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Za každým úspechom, hľadajte často roky tvrdej práce, sebazapierania, odhodlania, neustáleho vstávania po neúspechoch atď. Ak si myslite, že sa z vás stane úspešný muž alebo žena za 3 mesiace, tak už ďalej ani nečítajte tieto riadky.

 

Úspech, ktorý by ste chceli dosiahnuť za 3 mesiace, vám možno výdrži tiež 3 mesiace. Skutočne česť výnimkám. Určite je možné, aby sa vám v hlave zrodil nápad, ktorý vám už po pár týždňoch zarobí váš prvý milión, ale nie je to jednoduché. A ak si náhodou budete chcieť kúpiť knihu s titulkom "Rýchly milionár" alebo "Zarobte svoj milión už dnes", tak zrejme jediný kto zarobí, bude autor knihy a nie vy.  

 

Každý úspešný biznismen, športovec alebo umelec si buduje svoju cestu úspechu často mnoho rokov.  

 

Počas týchto rokov sa buduje jeho charakter a tvorí sa v ňom silný človek. Ani profesionálny kulturista na začiatku svojej kariéry nedvíhal 130 kg závažia švihom svojich rúk. Taktiež musel raz začínať pri váhe 20 kg. Takže nepredbiehajte svoje kroky. Ak by začal ihneď s ťažkými závažiami, tak by si čoskoro spôsobil zranenie svalov a jeho kariéra kulturistu by aj rýchlo skončila.

 

A takto to proste chodí vo svete úspešných. Byť úspešným naozaj nie je pre každého. Čo si myslíte vy, prečo je vlastne tak malo úspešných ľudí?

 

Lebo my ľudia sme strašne...

 

Netrpezliví

 

Toto je asi ta najdôležitejšia vlastnosť, ktorú  musíme v sebe pestovať. Najlepšie to vystihuje asi tento obrázok:

 

Veľmi rýchlo sa vzdávame

 

Ak nám to nevyjde na prvý pokus, tak to chceme všetko zavesiť na klinec. Nedávno som s jednou biznis ponukou oslovoval desiatky slovenských hotelov. Oslovil som takto asi 60 hotelových zariadení. Odpoveď neprišla ani jedna. No nevzdal som to a nepovažoval som to za porážku. Po pár dňoch nakoniec jedna odpoveď predsa len prišla. Či to nakoniec vyjde dnes ešte povedať neviem, ale určite urobím pre to všetko.

 

Prijmeme cenu útechy

 

Často sa na rôznych súťažiach ľudia potľapkávajú po pleci slovami útechy: Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Je to síce pekné a povzbudivé gesto, ale rozhodne nie také, s ktorým sa máte VY ako úspešný človek stotožňovať. Ak ste dnes nevyhrali, nevadí. Ale musíte si sám pred sebou povedať, že nabudúce dáte do toho ešte viac ako doteraz. 

 

Aj taký Steve Jobs z firmy Apple zažil obrovský neúspech napriek tomu, že mal na účte milióny dolárov. Vyhodili ho z vlastnej firmy, ktorú vybudoval. A zavesil všetko na klinec po tomto fiasku? Mohol to pokojne urobiť, bol zabezpečený finančne na celý svoj život a už nemusel skutočne robiť vôbec nič. No on sa rozhodol byt ešte lepším a dokázať im, že je ten najlepší. A dokázal založiť jedno z najlepších animovaných štúdii na svete PIXAR. O niekoľko rokov sa vrátil do Apple, aby im zase pomohol sa postaviť na nohy.

 

Skutočne tu platí veta "kameň čo stavitelia zavrhli, stal sa kameňom uhoľným" (citát z biblie). V dnešný deň dokonca celý svet netrpezlivo očakáva predstavenie nového mobilu od Apple a to Iphone 6. A kto stál za jeho zrodom? Muž, ktorého kedysi vyhodili z vlastnej firmy. 

 

Nepoučíme sa z chyb iných ľudí a často ani z tých vlastných

 

Učte sa z chýb iných ľudí. Môže to znieť nepríjemne, ale je to tak. Čítajte knihy naozaj len od úspešných ľudí, ktorí majú za sebou úspešné obchody, firmy, víťazstva a svojmu biznisu rozumejú viac ako svojej manželke. Študujte ich históriu, poučte sa z chýb, ktoré možno oni urobili pred desiatimi rokmi a vyhnite sa im.

 

Obchodníci sa viacej sústredia na konkurenciu ako na svoje firmy, predajne alebo produkty

 

Strašne veľa energie a aj nervov podnikatelia vynakladajú na sledovanie svojej konkurencie. Áno je dobre pozorovať konkurenciu v obore, v ktorom podnikáte, ale nesmiete ostať iba pri tom. Nadávanie na ňu a poškodzovanie jej mena napríklad komentármi na rôznych fórach vám k ničomu nepomôže. Venujte radšej ten čas zlepšeniu vášho biznis plánu, hľadajte spôsoby ako milo a nevtieravo prekvapiť vašich zákazníkov.

 

Závidíme iným ľuďom a nedoprajeme im úspech

 

Nikdy nikomu nič nezáviďte, ale radšej sa úspešným človekom nechajte inšpirovať. Aj on sa rozhodol namiesto frflania a závisti iným ľuďom, radšej pracovať na svojom úspechu. Skutočne sa naučme ľuďom priať do života len to najlepšie a najúprimnejšie.

 

Ono sa vám to vráti. Aj v biblii sa píše, že žehnajte a budete požehnaný. Budhizmus ma zase pre to slovo karma.

33
Super článok
33
1
1
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť