Vlastnosti, ktoré nám bránia v úspechu

Blížiace sa kurzy

Poznáte to. Raz sa nám niečo vydarí, inokedy zase nie. Ako sa vraví, nie každý deň je nedeľa a to platí aj o našich úspechoch. Ak sa vám však zdá, že sa vám napríklad v pracovnej oblasti doslova rúca svet, sústreďte sa a porozmýšľajte. Nemalý podiel na prípadnom neúspechu totiž majú aj naše vlastnosti a aktivita s nimi spojená.

 

Neustále sa sťažujete

 

Aj vy patríte medzi ortodoxných sťažovateľov? Neustále ste s niečím nespokojní a doslova s tým otravujete vaše okolie? Chyba! Je síce pravda, že niekedy to dobre padne, vyžalovať sa zo svojich problémov, posťažovať si. No v skutočnosti je to len strata času. Na každý váš neúspech nie je dôležité sa sťažovať, ale skôr ho analyzovať. Prečo sa stal, kde sa mohla stať chyba. Jednoducho sa z neho poučiť. V neposlednom rade, každý má svojich problémov dosť a na sťažovanie si niekoho druhého, nie je zvedavý. Je to možno kruté, ale taká je pravda.

 

Žijete v neporiadku

 

Nemôžete nič nájsť, keď ho potrebujete. Doma, v práci alebo v aute máte neustále neporiadok. Spravte s tým niečo. Zbavte sa nepotrebných vecí, vytvorte svojich veciam miesto. Potom sa vám razom naskytne väčší priestor na premýšľanie o dôležitejších veciach, ako kde som dal hento, kde nájdem tamto.


Všade chodíte neskoro

 

Či je to škola, stretnutie s priateľmi alebo nebodaj pracovné stretnutie. Musia na vás stále čakať? Dávajte si na to pozor. Ľudia, ktorí vás poznajú to možno berú s rezervou a nevadí im to, ale u cudzích ľudí to môže vyvolať pocit nezodpovednosti. Môže to byť razom dôsledok vášho neúspechu v práci. Tak tomu zamedzte. Ak vám čas robí problémy, vyriešte to aspoň posunutím hodiniek o pár minút vpred. Čas je predsa v dnešnej dobe vzácny, tak oň nekráťte ani seba, ani ostatných.

 

Vyhovárate sa

 

V škole nám možno výhovorky učitelia raz za čas tolerovali, ale v reálnom živote tu funguje inak. S vekom sa od nás očakáva, že prevezmeme zodpovednosť za svoje činy. A to platí aj o výhovorkách. Ľudia chcú, aby sa s nimi jednalo narovinu, v biznise obzvlášť. Na výhovorky nikto nemá čas a ani chuť. Čas je vzácny a preto jednajte s ľuďmi či už v súkromí alebo v práci priamo. Ani by ste to možno nečakali, ale bez nich oveľa rýchlejšie vyriešite vzniknutý problém.

 

Nestaráte sa o seba

 

Nie že by ste chodili v špinavom oblečení, myslí sa tým hlavne vaše zdravie. Chodíte pravidelne na prehliadky k zubárovi? Absolvujete preventívne prehliadky? Ak odpovedáte záporne, na nedostatok času sa nevyhovárajte. Zdravie máte len jedno a prevencia je základ. Tak to napravte a dohodnite si termíny u lekárov ešte dnes. Pozor aj na nesprávnu výživu, chýbajúci pohyb a nedostatok spánku. Zamyslite sa nad tým a pokúste sa s tým niečo spraviť. V neposlednom rade aj taká návšteva kaderníka či kozmetického salónu vám raz za čas určite padne vhod. Nielenže budete vyzerať pekne, ale aj na vaše okolie budete pôsobiť oveľa lepším dojmom.

 

Neviete sa sústrediť

 

Skáčete z jednej pracovnej úlohy na druhú a keď dôjde na lámanie chleba, nemáte poriadne spravenú ani jednu. Nuž, žiadne prekvapenie. Preto sa zamerajte vždy len na jednu vec, ktorú dotiahnete do konca. Priveľa rozrobených projektov a úloh môže mať za následok, že vám úspech neprinesú. Dostali ste skvelý biznis nápad? Tak sa naň plne sústreďte a ostatné prípadné nápady dajte nateraz bokom.

 

Strácate čas zbytočnosťami

 

Facebook, Instagram, Twitter či nebodaj Pokec. Všetko sociálne siete, pri ktorých môžete veľmi ľahko stratiť pojem o čase. Sledujeme priateľov, prezeráme si fotky, vkladáme príspevky a ani sa nenazdáme a strávime tým aj zopár hodín. Nehovoriac o bulvárnych internetových stránkach. Týmto spôsobom si vypĺňame čas aj častokrát namiesto práce, ktorá by mala mať prednosť. Skúste sa nad sebou zamyslieť. Nepatríte k týmto, takpovediac závislákom aj vy? Ak si odpoviete kladne, spravte s tým niečo. Aktivitou na sociálnych sieťach alebo čítaním bulváru sa odmeňte. Riaďte sa heslom: najskôr práca a potom koláče.

 

Ste leniví a všetko odkladáte

 

Nikto z nás nevie denno denne fungovať na 100%. A pokiaľ sa takí ľudia nájdu, majú môj obdiv. Väčšinu z náš však z času na čas premôže lenivosť. Ak sa však zmení na „životný štýl“, je to problém. S lenivosťou úzko súvisí aj odkladanie aktivít. Poznáte aj vy to večné zajtra, resp. od zajtra? Lenže zajtra môžu prísť ďalšie aktivity a úlohy a ani sa nenazdáte a máte ich nad hlavu. Dostaví sa stres a potom si b