Tipy pre úspech od Abrahama Lincolna

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Pochádzal z veľmi chudobných pomerov a človek by o ňom prehlásil, že chudobným aj umrie. No sebaodhodlanie a bojový duch, ktorý driemal v tomto mužovi ho vyniesli na vrchol americkej politickej histórie a pripisujú sa mu veľké činy. Abraham Lincoln, americký prezident a svetový velikán.  

 

V čom spočíval jeho úspech? Odpoveď je: v jednoduchosti. Dnes vám prinášam malé tipy pre veľký úspech podľa Abrahama Lincolna.

 

V komunikácii buďte struční a zároveň priamy

 

Edward Everett bol vo svojej dobe významným a vyhľadávaným rečníkom, ktorého prednášajúci štýl bol na tú dobu typický. V roku 1963 v meste Gettysburgu prednášal viac ako dve hodiny a na jeho reč sa úplne zabudlo. Abraham Lincoln na rovnakom mieste rozprával tri minúty a jeho reč vstúpila do amerických dejín pod názvom "Gettysburg Address" a dnes táto reč patrí k najcitovanejším rečiam americkej histórie.

 

Nezľaknite sa zastrašovania 

 

Abraham Lincoln počas svojho života prechádzal neustálym zastrašovaním. Podľa histórie Lincoln prežil minimálne tri priame pokusy ohrozenia svojho života a v roku 1865 bol naňho uskutočnený aj atentát. Ľudia, ktorí žili v jeho tesnej blízkosti sa vyjadrili, že sa nikdy týchto varovaní neobával a svoj strach nikdy neprejavoval navonok, ani v súkromí, ani počas svojej kariéry.

 

Zastrašovanie a vydieranie sú metódy, ktoré vás majú donútiť, aby ste zmenili vaše myslenie alebo postoje na základe strachu

 

Podľahnúť týmto veciam znamená, že tak zničíte vaše vodcovské schopnosti a predávate tak svoju moc do druhých rúk.

 

Nepriateľov si držte blízko

 

Abraham Lincoln si počas svojej prezidentskej kariéry udržoval v maximálnej blízkosti päť svojich vtedajších politických rivalov z Republikánskej strany.

 

Buďte otvorený k zmenám

 

Lincoln kritizoval veľmi ostro otroctvo pre jeho porušovanie princípov rovnosti ľudí zavedenej v Deklarácii nezávislosti aj pre popieranie prirodzeného práva človeka na odmenu za prácu. Lincolna kvôli týmto demokratickým názorom kritizovalo obrovské množstvo ľudí, ale napriek všetkým vyhrážkam a pokusu o vraždu, sa tento prezident nevzdal a zostal tejto zmene maximálne otvorený.

 

Táto vlastnosť by nemala chýbať žiadnemu podnikateľovi a mal by byt otvorený k zmenám a návrhom aj od svojich zamestnancov či spolupracovníkov. Niekedy sa tak môžu otvoriť nepredstaviteľné možnosti.

 

A čo dodať na záver?

 

Asi len toľko, že Abraham Lincoln by mohol byť pre každého jedného z nás skutočným vzorom a prototypom človeka, ktorý sa nikdy nevzdal. Svedčia o tom aj tieto fakty:

 

  • Jeho snúbenica zomrela,
  • dvakrát zlyhal v obchode,
  • nervovo sa zrútil, 
  • 8-krát bol porazený vo voľbách…

banner-468x60-4.jpg

10
Super článok
10
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť