Slová a činy, ktorým sa v práci treba radšej vyhnúť

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Ako v bežnom, tak aj v pracovnom živote by ste si mali vedieť zachovať určitú etiketu a osobný postoj k veciam, ktoré sa vašej práce týkajú a ľudí, s ktorými sa na pracovisku stretnete. Nie je to vždy jednoduché a určité faux pas sa z času na čas vyskytne aj v tu.

 

Niekedy za to môže aj naša neuvedomelosť, ktorá vie v konečnom dôsledku spôsobovať veľké problémy. Aby ste sa tomu vyhli, pripravili sme krátky zoznam toho, čomu by ste sa v práci mali  radšej vyhnúť.

 

Každý má svoje hranice

 

Všetky zamestnania nie sú rovnaké, ale vo väčšine prípadov ide o pracovné kolektívy, v ktorých musíte vychádzať s určitými ľuďmi a ich povahami. Je to jednoducho nevyhnutné, pretože celá prevádzka sa nedá automatizovať a ľudský zdroj je ešte stále nenahraditeľný. Tlačiareň s jej výkonnými tonermi síce vytlačí za vás všetko potrebné, ale príkaz na tento úkon musíte zadať vy a takto to funguje vo väčšine prípadov.

 

V rámci jedného tímu

 

Niekto sa vyzná v dokonalom ovládaní Windowsu a iný disponuje dobrými predpokladmi pre vedenie účtovníctva. To, že ste ale kolegovia ešte neznamená, že si môžete dovoliť medzi sebou komunikovať ako s členmi rodiny. Tieto veci a stanovenie osobných hraníc si s postupom času musíte vedieť odpozorovať, inak sa vám tam bude ako samostatnej jednotke fungovať veľmi zle.

Tieto témy na pracovisku radšej nie

 

Uvedomte si, že každý človek má svoje hodnoty a vlastnosti. Všeobecne platí, že by sme sa v takomto kontakte mali vyhýbať téme náboženstva, politiky a inej orientácie, alebo fyzického vzhľadu. Jednoducho čokoľvek, čo môže byť dôvodom na stret rozdielnych názorov by v rámci solidarity a tolerancie nemalo byť predmetom veľkej diskusie na pracovisku.

 

Je to neférové jednanie

 

Už ste si povedali, že váš kolega pracuje menej ako vy? Možno si ani neuvedomujete, že ste na tom oveľa lepšie a práve norma vášho výkonu je pre firmu veľkým prínosom. Ak ste za to finančne ohodnotený a nenarúša to váš pracovný harmonogram, mali by ste byť vďační.

Ak by ste sa tieto slová rozhodli vysloviť nahlas, mohlo by to mienku o vašom uvažovaní zhoršiť. V živote je len málo situácií, ktoré sú férové. Dospelý a duševne vyzretý človek predsa vie, že prekonávanie prekážok a nových zadaní ho posúva vpred.

 

(Ne)vinnosť komplimentov

 

Na túto vec by ste si mali dávať pozor najmä v prípade ženských kolektívov. Niekedy môže byť aj dobre mienená pochvala z druhej strany vzatá ako útok, a dobrý úmysel sa zmení na konflikt. Tak trochu musíte vedieť svojich kolegov s postupom času aj odhadnúť.

 

Nie je to moja vina

 

V rámci kolektívu asi najväčšia chyba, ktorej sa môžete dopustiť. Ak sa rozhodnete verejne prezentovať tým, že chyba nenastala v rámci pracovného tímu vašou vinnou, robíte veľkú chybu.

V podstate tým útočíte na ostatných kolegov, ktorí vám to celkom určite nedarujú. Niekedy je aj konštruktívna kritika oveľa lepším riešením, ako samotný útek z boja.

Všetko je to o kvalite tímu, ktorý tvoríte aj vy. Tak na to myslite.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť