Rada pre podnikateľov – ako vyriešiť nutnosť sídla vašej firmy?

Ak začínate podnikať, budete určite riešiť niekoľko administratívnych krokov a náležitostí. Výber názvu firmy, respektíve obchodného mena môže byť celkom zábavný, okrem príjemných povinností vás ale budú čakať aj menej zábavné, no tak isto nutné povinnosti. Napríklad definovanie sídla vašej novej firmy. 

 

Čo je registračné sídlo firmy?

 

Zákon hovorí, že každá fyzická aj právnická osoba, ktorá chce podnikať, musí mať registrované sídlo spoločnosti. V podstate ide o adresu v obchodnom alebo živnostenskom registri, ktorá vystupuje ako sídlo spoločnosti. Niektorí podnikatelia vzhľadom k predmetu svojej činnosti vlastne žiadne sídlo ani nepotrebujú, zákon je však zákon a treba, aby mu bolo učinené zadosť. Dá sa to pomocou služby „registračné sídlo firmy“ - prenajmite si toto sídlo na jednej z lukratívnych adries a získajte pohodu, ktorá je pri začiatkoch podnikania taká dôležitá.

 

Prečo virtuálne sídlo na území Bratislavy?

 

V prípade, že riešite vaše podnikanie a biznis na území hlavného mesta Slovenska, oplatí sa mať virtuálne sídlo v Bratislave. Je to dobrý krok pre malých a stredných podnikateľov, ktorí považujú za prospešné, ak sa ich činnosť spája s imidžovou korešpondenčnou adresou Bratislave. Virtuálne sídlo v Bratislave ale ocenia aj zahraničné firmy so záujmom preniknúť na slovenský trh, kde by okamžite mohli vystupovať ako firma so zastúpením na Slovensku. Samozrejmosťou je absolútny prehľad o pošte, ktorá na túto adresu prichádza. Cez on-line aplikáciu sa dá zistiť kedy, od koho a aký typ pošty prišiel. Servis ohľadom správy prijatých zásielok (ich fotenie, váženie, sms notifikácie) by mal byť samozrejmosťou.

 

Poplatky

 

Obe riešenia nie sú vôbec drahé – poplatky za ne začínajú od necelých 8€ za mesiac, čo je vzhľadom na bezproblémový chod vašej firmy naozaj len malá daň za úspech. Skôr, ako si budete prácne zháňať priestory, ktoré ani nevyužijete, porozmýšľajte o virtuálnom riešení situácie. A nezľaknite sa, ak budete mať stovky či dokonca tisíce virtuálnych susedov. To svedčí akurát o stabilite firmy, ktorá dokáže uspokojiť požiadavky mnohých klientov.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť