Nenechajte sa znechutiť byrokraciou pri zakladaní firmy

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

O tom, že podnikanie nie je vôbec ale vôbec jednoduché, svedčí aj proces zakladania spoločnosti.

 

To je takmer dokonalá príprava na to, čo vás čaká, keď skočíte do podnikateľských vôd. Pri zakladaní sa pripravte na behanie po úradoch, absenciu fungujúceho elektronického systému, aký majú napríklad v Estónsku, kde za pár minút dokáže založiť firmu aj z domu.

 

Na Slovensku tento proces trvá približne dva týždne, je plný zbytočnej byrokracie a máte možnosť spoznať pravú nefalšovanú úradnícku ochotu a promptnosť. Dá sa tomu vyhnúť?

 

Nechajte to na iných

 

Ak si nemôžete dovoliť dva týždne na takéto zdĺhavé vybavovanie, existuje spôsob, vďaka ktorému môžete tento čas využiť efektívnejšie – kontaktovaním obchodných partnerov, oslovovaním potencionálnych zákazníkov či vylaďovaním posledných detailov.

 

Ako to funguje? Oslovíte externú firmu, ktorá  pôsobí v oblasti zakladania spoločností na kľúč, vy ušetríte čas, dáte pár autogramov na potrebné dokumenty a firmu za vás založia odborníci, ktorí v tom vedia chodiť.

 

Budete potrebovať kancelárske priestory? 

 

Predtým, ako idete zakladať firmu, si musíte odpovedať na to, či budete skutočne potrebovať kancelárske priestory?

 

Lebo registračné sídlo potrebuje každý a tí, ktorí nemajú vlastnú nehnuteľnosť, ktorú by mohli použiť na tento účel a zapísať si ju ako sídlo firmy do obchodného registra, si prenajmú kanceláriu. Kanceláriu, za ktorú platia stovky eur mesačne, hoci pracujú z domu alebo v teréne. Nevyhadzujte zbytočne peniaze a ušetrite.

 

Prenajmite si virtuálne sídlo už od 11 €/mesiac a získate adresu pre svoju firmu.

 

Keď treba šetriť každé euro

 

Začiatky bývajú ťažké, aj preto sa nebojte hľadať spôsoby, ako ušetriť nejaké to euro. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že to nie je významná čiastka, keď urobíte balíček úsporných opatrení, môžete ušetriť slušnú sumu. Skúste renováciu tonerov, LED osvetlenie, recyklovaný papier, ale nikdy sa nesnažte ušetriť na svojich zákazníkoch na úkor kvality.

 

To je cesta do pekiel, pamätajte na to.

2
Super článok
2
0
0
Nič moc
O autorovi
Iamcool.sk Iamcool.sk
Články o internetových službách a ich prevádzkovateľoch. Informácie o kurzoch, školeniach a workshopoch. Ponuka služieb, copywriting a fotiek na web.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Ingrid Vasková
Ingrid Vasková, 12.02.2020 o 13:18
Firma sa aj tak najlepsie kupuju na https://www.bazos.sk/
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť