Motivácia – ako si ju vytvoriť a udržať

V honbe za svojim snom je dôležité ostať motivovanými. Ako ostanete motivovanými a inšpirovanými? Dokážete udržať svoju vášeň a vzrušenie pre vec? Prečítajte si niekoľko našich rád.

 

1. Buďte seriózny

 

Rozhodnite sa, že vaša cesta povedie len na vrchol. Doteraz ste si to uvedomili, už to prešlo vašou mysľou. Teraz spravte malé rozhodnutie, že každý krok vás posunie dopredu a skutočne sa tak stane.

 

Aj prehry sú cestou k snu, uvedomte si to a radšej sa s tým zmierte.

 

2. Spoznajte svoj limit

 

Aký je váš limit? Existuje niečo, čo vás drží vzadu, kvôli čomu nedokážete spraviť čo treba? Ak to neviete, skúste sa spýtať svojej rodiny alebo kamarátov. Poznajú vás a veľakrát si všimnú aj to, čo vy nie.

3. Obklopte sa správnymi ľuďmi

 

Kto sú to správni ľudia? Víťazi. Zdržiavajte sa v spoločnosti pozitívnych ľudí. Ľudí čo majú sny a plány, ktorí niekam smerujú vo svojom živote a ich ciele sú vysoké.

A hlavne, odíďte od negatívnych ľudí. Takých, ktorí si stále na niečo sťažujú a hundrú nepotrebujete vo svojom živote. Na to je príliš krátky.

 

4. Pozitívne rozprávanie

 

Nie je nič zlé na tom, že sa pochválite. Mám sa rád/a, svoju prácu, svoju rodinu, svoju záľubu atď. Ak si to budete hovoriť, ale nebudete tomu veriť, účinok pominie. Neklamete sa, ale hovoríte si pravdu vopred, než sa stane. Vsugerujete si svoju predstavu. Vôbec nezáleží na tom odkiaľ idete, ale kam prídete.

 

Aj napriek tomu, že sa vám momentálne nedarí, nič netrvá večne. Naštastie.

5. Starajte sa o seba

 

Postarajte sa o svoje zdravie. To znamená dobrá strava a pravidelný pohyb. Nechcete predsa, aby to za vás dohnal fyzioterapeut alebo vynútená PN-ka. Každý predsa vie, že by mal jesť zdravšie jedlá, cvičiť pravidelne a do svojho času zahrnúť aj odpočinok. Ak napríklad budete pracovať tvrdo 5 dní v týždni, choďte týchto 5 dní skoro spať a víkend si nechajte vyhradený pre záľuby.

 

6. Pozerajte sa na seba v dobrom svetle

 

Vizualizácia je magická vecička. Predstavujte si seba samého ako robíte svoju vysnívanú vec. Pravidelne. Podobný trik robievajú športovci pred športovým výkonom.

 

Nezabudnite, že každé zlepšenie vo vašom živote začína so zlepšením vašich myšlienok – aj keď to znie ako klišé, funguje to. Overené.

 

7. Nezastavujte sa

 

Neodkladajte svoje povinnosti na zajtra. Ani na pozajtra. Takto budete len potláčať svoj úspech. Tým, že odložíte jednu vec na ďalší deň môžete odložiť svoj úspech aj o rok. Musíte pokračovať. Neustále. Už len tým, že na svojom sne pracujete, ho čiastočne aj žijete.

 

Disciplína je ťažšia a náročnejšia ako nejaká matematika, ale určite sa vyplatí.

3
Super článok
3
0
0
Nič moc
O autorovi
Barbora Simaskova Barbora Simaskova
Studentka, ktorá sa zaobera vsetkym a stále. Bloggerka na www.intravitam.eu
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť