Manipulácia – najkrajší nepriateľ

V určitých momentoch svojho života vám ľudia nebudú dávať to, čo chcete. Buď to prijmete alebo...Budete takpovediac „sviňa“ a spravíte si po svojom.

 

Keďže je to na vašom svedomí a nikto vám nemôže nič kázať, tak vám dnes poviem ako môžete zmanipulovať ľudí. 

 

Majte však na vedomí, že silní ľudia sa tak ľahko nenechajú ovplyvniť. Najviac by ste ma potešili tým, keby ste si vďaka môjmu návodu uvedomili, že niekto manipuluje vami. A svoje svedomie asi tiež...

 

Emócia a logika, vaši dvaja pomocníci

 

Najjednoduchšou cestou ako zmanipulovať ľudí je prostredníctvom emócii. Ak ste videli Modré z neba a plakali od začiatku do konca, tak asi viete o čom hovorím. Ľahkú pretvárku pána moderátora môžeme až hmatať. Ak necháte na ľuďoch, aby rozmýšľali pridlho, spravia skôr logické rozhodnutie. Ak ich naopak navediete na emóciu a necháte ich zotrvať v nej (samozrejme takú, ktorá vyhovuje vám), spravia čo si zažiadate.

 

O tomto je emocionálna manipulácia.

 

Poznáte svoje emócie?

 

Lebo väčšina ľudí nie a toho využijete. Majster v manipulácii musí vedieť hrať. Slza sem a tam, úsmev, oscarovsky predstierať hnev – všetko toto  musíte zvládnuť. Trénujte si to pred zrkadlom. Vždy, keď chcete vytvoriť strach, sympatiu alebo čokoľvek od čoho sa má odvíjať situácia, musíte v prvom rade ovládať svoje vlastné emócie.

 

Okúzlenie a flirtovanie

 

Ďalší dvaja pomocníci. Nie je to také jednoduché. V prvom rade sa dajte dokopy. Doslova. Žiadne ohrýzané nechty, nevytrhané obočie, neforemné vlasy a oblečenie. Musíte vyzerať tip-top. Keď už máte fyzickú premenu za sebou, zistíte, že nestačí len ľudí ohúriť lichôtkami. Musia mať vás skutočne radi. Šarm je veľmi dôležitý a nenahraditeľný.

 

Šarm je skvelý, ale čo flirtovanie?

 

Môžete, flirtujte. Za každých okolností. Keďže pravá manipulácia má za následok, že osoba sa bude cítiť biedne bez toho, aby vedeli prečo, čím viac vás budú mať radi, tým lepšie. Prekonajte svoje zábrany, všetky svoje hranice. Keď máte pocit, že sa dotyk hodí, spravte ho. Táto metóda sa najviac využije pri ľuďoch, ktorí sú osamelí a majú nízke sebavedomie. Sebavedomie je veľmi krehké. To majte na pamäti za každých okolností, lebo aj vaše je na tom rovnako...

 

Prekonajte problémy v dôvere. Ľudia, ktorí boli zmanipulovaní si dávajú pozor práve na tento typ správania a neuveria ľahko každému človeku. Ak vidíte, že práve dôvera je najväčší problém, dobrý spôsobom ako ho obísť je povedať nejakú veľmi osobnú, dôvernú, možno až zahanbujúcu príhodu s danou osobou. Uveria vám, keď cítia, že vy veríte im. Nie je podstatné či príhoda je pravá alebo nie. Herectvo by ste už mali mať nacvičené.

 

Pochybnosti sú vašimi nepriateľmi

 

Ak aj necítia, že vy niečo hráte, môžu si uvedomiť, že ich správanie sa trochu mení. Necítia sa sami sebou. Pri troche šťastia už viete, aké sú ich problémy. Zaveďte ich na ne a buďte pozitívni ohľadom ich vyriešenia.

 

Musíte vyzerať ako dobrý človek. Aj keď ním nie ste. Ale bolo by praktickejšie, keby ste to nemuseli hrať...

 

Ak musíte niekoho kritizovať, hádzať vinu alebo kričať, robte to altruisticky. Odvolávajte sa na vyššie motívy, slúžte nezištne, obetujte sa. Je ťažké nenávidieť niekoho takého. Nezabudnite sa ospravedlniť, keď vám to má pomôcť. Vaše ego ide stranou, vy chcete ich dôveru. Je vám ľúto, že ste boli tak emocionálny, ale záleží vám len na ich šťastí. Ste tam pre nich za každých okolností bez ohľadu na to, ako sa správajú.

 

Prišli vám na to?

 

Nováčikovia v manipulovaní robia chyby a často bývajú odhalení. Ak vás niekto obviní z manipulovania, najhoršie bude, ak sa priznáte. Zachovajte sa pokojne. Nechajte ich, aby kontrolovali situáciu a neobhajujte sa.

 

Keď vás už raz chytili, jedinou vecou, čo môžete spraviť je vytvoriť pochybnosť, z ktorej budete profitovať. Ak sa budete obhajovať, spravíte scénu alebo podobné nezmysly, neuveria vám. Väčšinou sú už v tomto štádiu na vás naviazaní a to, že vedia o vašej manipulácii pravdepodobne nebude z ich hlavy. 

 

Buďte šikovnejší, buďte opatrný a pripravený na všetko.

 

Verím, že môj článok nebude využitý len na škodu. Ak vám podobn