Ktoré 3 aktivity z Vás urobia LÍDRA už v mladom veku?

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Kedysi to bolo tak, že na vedúcich postoch boli väčšinou starší ľudia. Starší rovnalo sa lepší. Bolo to postavené na tom, že rokmi sa človek prepracoval od najnižšej pozície až po najvyššiu, a na tej zotrval až do dôchodku.

 

Dnes môžu viesť aj veľmi mladí ľudia, aktívni stredoškoláci alebo vysokoškoláci.

 

Aj ja som spoznal počas svojho vzdelávania kopec mladých ľudí na rôznych konferenciách a prednáškach, ktorí svoju aktivitu a leadership preukázali už v mladom veku.

 

Jedným z ukážkových príkladov je Jaroslav Dodok, na začiatku zakladateľ študentského online časopisu student24, a dnes lektor pre projekt Komprax a konateľ marketingovej spoločnosti Mavio Media.

 

Alebo Peter Čelko, ktorý svoju aktivitu prejavoval najviac počas štúdia na vysokej škole, kde bol v študentskej rade, organizoval prednášky a konferencie pre študentov. A čo dnes? Dnes je z neho veľmi dobrý marketér, ktorý pomáha malým a stredným podnikateľom, aby využili sociálne siete na maximum.

 

Lukáš Mikuláško, ktorý počas vysokej školy založil vlastné elektronické kníhkupectvo UPbook.sk, dnes ho úspešne predal a rozbieha nové start-upy.
O svoje príbehy sa už podelil s mnohými na rôznych konferenciách a prednáškach.

 

Ale čo urobiť, aby ste sa vodcom stali aj vy? Aké kroky je potrebné urobiť?

 

Sú to 3 aktivity, ktoré Vám zabezpečia, aby ste vynikli aj v mladom veku:

 

1. Mobilizujte skupinu rovesníkov

 

Zmobilizujte ich a robte niečo nové, a hlavne prospešné pre túto spoločnosť. 

 

Napríklad pomôžte pri myšlienkach, ako vybudovať studne v Afrike, alebo hromadne doučovať deti v matematike a vede, sú to dobré nápady, ale vy príďte s vlastnými. Mnoho ľudí s týmito aktivitami čaká a príde s nimi až po vysokej škole, ale to je už neskoro. Vtedy už nevyniknete! 

 

Pre príklad, Jaro Dodok zhromaždil mladých ľudí v Banskej Bystrici, založil Radu študentov, ktorá spolupracuje s vedením mesta a má čoraz väčšie slovo.

 

2. Nájdite si mentora

 

Nájdite si niekoho, kto je múdrejší ako vy, a požiadajte ho, aby sa stal vaším osobným trénerom a profesionálnym poradcom. Spýtajte sa niekoho, či by sa stal vaším mentorom. Koho? Niekoho, o kom si myslíte, že je nedosiahnuteľný a neprístupný. Možno budete prekvapený, koľko kladných odpovedí dostanete. Nepýtajte sa len na odbornosť a úspechy, ale aj na morálne hodnoty a životné lekcie.

 

Pokiaľ je to kvalitný mentor, veľmi rád sa s vami podelí o svoje životné skúsenosti. Ja sám som si vo svojich 19 rokov vyhliadol mentora pána Šantu, s ktorým dnes spolu vedieme vzdelávaciu firmu SUVko.

 

3. Veľa snívajte

 

Predstavte si veci tak, ako by sa už stali a nasledujte svoje sny. Mladosť je ten správny čas, aby ste snívali čo naviac. Ale POZOR! Začnite aj konať. Nebojte sa toho, že v niečom zlyháte. Jasne, že zlyháte. Veď sen a vízia nie je spoľahlivá obchodná stratégia. Ale v tom je tá sranda. 

 

Ja si dodnes pamätám, ako ma pred 3 rokmi v mojej kancelárii navštívil Peter Čelko. Už vtedy s nadšením rozprával o copywritingu a marketingu. Viac ako hodinu sme rozprávali o tom, čo chce dokázať, a prečo sa venoval toľkým aktivitám už počas vysokej školy. Každá aktivita bola skladačkou k jeho snu. Dnes sa zdá, že nachádza to, čo hľadal.

 

Aj keď ste mladí, môžete na seba zobrať väčšie riziko. Lídri v mladšom veku prinášajú vyššiu produktivitu.

 

Máte jedinečnú vec, ktorá vyprchá! Je to energia mladosti. Nemíňajte ju na nepodstatné veci, ale na tie, ktoré vám do budúcna zabezpečia istotu a spokojnosť.

 

Tento článok a ďalšie iné, si môžete pozrieť na stránke www.suvko.sk.

48
Super článok
48
8
8
Nič moc
O autorovi
Suvko Coaching Suvko Coaching
Sme vzdelávacia spoločnosť SUVko Coaching pôsobiaca v Košiciach, ale aktivitami rozbehnutá po celom Slovensku a Česku.

Zameriavame sa na vzdelávanie zamestnancov vo firmách v oblasti SOFT SKILLS (mäkkých zručností).

Keď sme zakladali vzdelávaciu spoločnosť, rozhodli sme sa, že nebudeme robiť 2 dňové školenia pre 20 a viac ľudí.
Ale našim klientom skutočne pomôžeme zmeniť svoj život k lepšiemu.

Preto s našimi klientmi pracujeme „OD PODLAHY“, INDIVIDUÁLNE a DLHODOBO.

Naším krédom je: ,,Každý ŠAMPIÓN potrebuje svojho KOUČA"

Viac info o nás a naších kurzoch nájdete na: www.suvko.sk
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť