Knihy o podnikaní, ktoré sa oplatí prečítať

Blížiace sa kurzy
Rich Dad Poor Dad

1. Rich Dad Poor Dad

 

Musíme sa naučiť, ako peniaze zarábať a zariadiť, aby peniaze pracovali pre nás.

 

Kniha Rich Dad Poor Dad ponúka ľahko pochopiteľné základy na dosiahnutie finančnej istoty. Prečítajte si ich a urobte prvý krok k naplneniu svojich cieľov.

 

Dnes už dá sa povedať klasika. Kniha Bohatý otec chudobný otec alebo Rich Dad Poor Dad zmenila môj pohľad na financie a investovanie. Naučila ma, ako sa na biznise pozerajú bohatí ľudia. Pochopil som rozdiel medzi pasívami a aktívami. Veľmi dôležitá kniha nie len pre podnikateľov.

The 4 Hour Workweek

2. The 4 hour Workweek

 

Kniha 4 hodinový pracovný týždeň alebo The 4 Hour workweek nie je len o biznise, ale o životnom štýle.

 

Jej autor Tim Ferriss píše o živote, ktorý sám žije. Cestuje, investuje, podniká, učí, píše knihy, užíva si život.

 

V knihe sa dozviete, prečo a ako delegovať všetko čo sa len dá a aký prínos to bude mať pre váš biznis a osobný život.

Rework

3. Rework

 

Asi najlepšia kniha o biznise, ktorú som čítal.

 

Knihu Restart alebo Rework som prečítal niekoľkokrát. Zistil som, že biznis nie je vôbec taký zložitý a komplikovaný ako by sa mohlo zdať.

 

Sám som sa nakoniec presvedčil, že začať sa dnes dá aj s minimom. Stačí vám počítač, pripojenie na internet a chuť pracovať. Kancelária, zamestnanci či veľký počiatočný kapitál dnes nie sú podmienkou.

 

Knihou Rework by ste sa určite mali nechať inšpirovať!

The $100 Startup

4. The $100 Startup

 

Veľmi zaujímavá kniha pre ľudí, ktorí váhajú nad podnikaním z dôvodu malého kapitálu. V knihe Startup za pakatel alebo The $100 Startup sú príbehy ľudí, ktorí rozbehli biznis z dôvodu straty zamestnania, s nízkym kapitálom no hlavne začali v malom. V knihe sú prípadové štúdie aj zo susednej ČR.

 

Prečo nezačať robiť to, čo vás skutočne baví, v malom a s nízkym kapitálom.

 

Dozviete sa aj to, ako prísť na skutočne zaujímavý podnikateľský nápad alebo prečo svoj biznis začať prezentovať ešte pred reálnym štartom vášho biznisu.

The E-Myth Revisited

5. The E-Myth Revisited

 

Pri podnikaní sa môžu ľudia dostať do situácie, keď im práca prerastie cez hlavu a ich podnikateľský sen sa mení na nočnú moru.

 

Ako teda budovať podnik tak, aby prirodzene rástol a zároveň z vás nespravil svojho otroka? Myslíte si, že vám sa to nemôže stať? Zistil som, že je to možné už pri malej firme.

 

Kniha Podnikateľský mýtus alebo The E-Myth Revisided je považovaná za jednu z najlepších kníh o biznise všetkých čias.

The 80/20 Principle

6. The 80/20 Principle

 

20% vstupov prináša 80% výstupov. 20% zamestnancov firmy prináša 80% jej produktivity. 20% produktov prináša 80% zisku. 20% aktivít prináša 80% úspechu.

 

Nesnažme sa “robiť všetko”. Svoju pozornosť venujme tým 20%, ktoré nám idú najlepšie – či už pre prirodzený talent, šťastie alebo iné okolnosti.

 

Kniha Princíp 80/20 alebo The 80/20 Principle ma naučila jednu podstatnú vec nie len pre biznis, ale tiež osobný život. Možno sa vám toto tvrdenie bude zdať trocha kontroverzné ale je to tak… Snaha a výsledky spolu nesúvisia!

76
Super článok
76
1
1
Nič moc
O autorovi
Lukáš Mikulaško Lukáš Mikulaško
Som online podnikateľ a marketér.

Momentálne rozbieham digitálnu agentúru ContentPress

Zaujímam sa o osobný rast, sociálne siete a online marketing.

Napísal som e-book o budovaní osobnej značky "Značka si TY!
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť