Dve informácie, ktoré sú pre môj úspech najviac...

Blížiace sa kurzy

Je mnoho príručiek, článkov, blogov a ďalších médií, kde sú popísané kadejaké body a recepty ako sa stať úspešným človekom. Ja som si vytvoril už taký svoj filter na tie, ktoré otvorím a ktoré preskočím. Každý by si mal vytvoriť ten svoj filter, lebo každý spracuje rovnakú informáciu iným spôsobom. Ale napríklad, kde sa píše "rýchly úspech", to preskakujem. Dôvod je jednoduchý. Nikto sa nestal cez noc milionárom, pokiaľ teda nevyhral v športke a ani tie peniaze z výhry vám nedajú prvý deň. Sú úspešné rýchlorastúce start-up, ale všade je v pozadí mnoho hodín tvrdej práce a koncentrácie. Potom slová ako "zaručený úspech" nie. Nič nie je zaručené, ani to, že zajtra bude úspech znamenať to, čo dnes. Pretože zajtra môže byť pre niekoho úspech nájsť vôbec krajec chleba. Kto vie.

 

Preto by som to rád prirovnal k ceste na dovolenku. Pre mňa, na mojej ceste, sú dôležité len dve veci. Dva kroky.

 

Úprimnosť

 

Prvý krok je pre mňa jednoznačne úprimnosť. A to úprimnosť k sebe. Kašlať na druhých. Oni nebudujú to, čo budujem ja. Ja sa musím poriadne skritizovať. Úprimne si povedať kde som, ako na tom som. Čo naozaj viem a čo neviem. Ako auto, keď sa chystáte niekam vycestovať. Skontrolujete základné vlastnosti, či vás dovezie na miesto určenia alebo nie. Proste realita. Keď nemáte v aute olej, nebudete si jednoducho klamať, že to nejako dáte. Tak to nefunguje. Je dôležité byť pripravený. Psychicky, ale takisto aj fyzicky. Sám dobre viem, že občas príde situácia, kedy sa nahromadí stres, nedarí sa a už záleží na tele, ako sa s tým pobije.

 

Miesto a vízia

 

Druhý krok je vedieť miesto. Mať víziu. Nie cieľ samotný. Aj na ceste na dovolenku si viete predstaviť, do čoho idete, keď smerujete napríklad do Švédska. Alebo na severný pól.

 

Kde som? Kam idem? Opýtajte sa to sami seba. Len pre srandu. To ostatné je nepodstatné. Mať stratégiu? Tá sa vytvorí práve tým, keď viete kam smerujete. Keď chcete ísť na dovolenku do Južnej Ameriky, nebudete predsa štartovať babetu.

 

A na druhej strane, ak si stratégiu vytvoríte, po ceste sa ľahko môže stať, že zrazíte dikobraza alebo vás trafí meteorit. Potom vám už bude celá stratégia nanič.

 

Nemajte stres, berte to s ľahkosťou a vykročte. Vystrčte hlavu z piesku.

 

P.S. Ako sa dostanete domov, neplánujte. Firma s exit stratégiou si asi moc neverí na to, aby mohla byť viacgeneračná.

18
Super článok
18
1
1
Nič moc
O autorovi
Mario Filo Mario Filo
Zakladateľ www.prokrastinuj.sk. Kde sa niečo deje, tam sa držím pravidla First In Last Out. Mám rád každú výzvu. Neuznávam motiváciu, prokrastináciu považujem za nástroj efektivity, no s mierou. Strávil som štyri roky vo Viedni a aktuálne žijem v Londýne. Na jednom mieste neobstojím, pokiaľ niekto niečo hovorí vo viac ako 5 vetách a nie je to nutné, nevnímam ho.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Lukáš Mikulaško
Lukáš Mikulaško, 23.06.2014 o 21:14
Majo gratulujem k prvému publikovanému článku na iamcool :)
Mario Filo
Mario Filo, 24.06.2014 o 16:14
Ďakujem pekne, určite to nie je posledný. :)
Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť