Ako zarobiť peniaze z domu

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Koučing a self koučing v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

Ako zarábať peniaze cez internet prácou z domu

 

Dvere k tejto časti sú slovíčko zarábať. Nie zarobiť jednorázovo, ale pravidelne. Robiť prácu z domu, robiť ju pravidelne a zarábať tak viac peňazí, než kedykoľvek v minulosti.
A kľúčom k tomu, ako zarábať peniaze takýmto povolaním je získať vedomosti a schopnosti, ktoré potrebuješ. Aby si mohol robiť toto pokročilé povolanie. Z domu. Od počítača.
Ale späť k téme. Aké povolanie môžem robiť z domu a zarábať dobré peniaze?

 

Copywriter - Človek, ktorý píše reklamné a marketingové texty

 

Priemerný plat – 1350€

 

1350€ mesačne znie dobre, že?
Áno, ale...
Ako sa naučiť písať reklamné a marketingové texty, ideálne zdarma?
Na Slovensku je množstvo článkov a návodov a nájdeš ich, keď budeš googliť. Ani jeden podľa mňa nejde tak do hĺbky, ako táto kniha a ďalšie návody, ktoré Sitesell ponúkajú zdarma.
Kompletný návod ako sa naučiť písať predajné texty >>
Ako som zarobil peniaze vďaka tejto knihe?
Vďaka tejto knihe som vytvoril predajné texty pre môj prvý projekt - www.ako-sa-naucit-skor.com a začal zarábať peniaze už na strednej škole.
Môžeš písať predajné texty pre seba, môžeš písať pre klientov na Slovensku a môžeš písať pre klientov zo zahraničia, o tom sa pobavíme nižšie.

 

Web developer, webmaster - Človek, ktorý tvorí a spravuje weby

 

Priemerný plat – 700-1040€

 

Teraz sa pýtaš: To sa mám fakt učiť programovať? Veď mi to nikdy nešlo, takto peniaze nikdy nezarobím...
Poviem sám za seba – na škole som neznášal informatiku. Bol to jeden z predmetov, kde som takmer ničomu nerozumel a vôbec ma to nebavilo. Avšak, keď som získal správny návod na tvorbu webov, odrazu to bolo ako skladačka.
Ak si v detstve miloval stavebnice, či lego, tak si zarábanie peňazí pomocou tvorby webov zamiluješ tiež.
Ako sa naučiť programovať webyhttp://www.w3schools.com/

 

Programátor - Človek, ktorý píše programy a tvorí aplikácie

 

Priemerný plat – 1200+

 

Zas a znovu – bez dobrého návodu to nepôjde. Ako zarobiť peniaze tým, že sa naučíš programovať?
http://www.codecademy.com/ 
Codeacademy je stránka, ktorá ťa naučí programovať interaktívnou formou, no nenaučí ťa kompletne všetko.
http://www.microsoftvirtualacademy.com/
Ďalšie vzdelanie môžeš získať práve na microsoftvirtualacademy.com

 

Ak by si chcel zarábať viac peňazí a máš ambície, tak ťa určite zaujme príbeh Scotta Younga. Scott Young školí, ako sa efektívne učiť. A spravil experiment:
Massachusetts Institute of Technology – jedna z najlepších škôl na svete – ponúka svoje lekcie online. Scott sa rozhodol spraviť 4 ročné štúdium „computer science“ (informatika) za jeden rok a podarilo sa mu to.
Bez toho, aby čo i len navštívil školu. Zadarmo. Bez toho, aby platil ich nehorázne školné, alebo sa zadĺžil.
Rýchle zhrnutie pre teba:
Návody na efektívne učenie >>
Celý kurz, ktorým si Scott prešiel >>
Základy kódovania >>
Ďalšie návody na programovanie >>

 

Grafik, grafický dizajnér - Človek, ktorý tvorí webovú a inú grafiku a dizajn

 

Priemerný plat - 920 €
 

Ako zarábať peniaze tým, že sa staneš dobrým grafikom? Ako sa stať dobrým dizajnérom?
Nemám konkrétny návod, ktorý by som ti mohol dať, pretože toto nie je moja oblasť. Čo ti odporúčam, alebo kde by som začal, je googliť:

 

  • how to master photoshop
  • how to webdesign

 

Čo majú tieto 4 povolania spoločné?

 

Chcel by si mať povolanie, kde nielenže zarábaš peniaze, ale máš istotu, že budeš zarábať aj v budúcnosti? Dokonca máš možnosť zarábať v budúcnosti viac peňazí?
Tieto 4 povolania sa nachádzajú v odvetviach, ktoré sú ziskové, ktoré zažívajú boom a kde je nízka nezamestnanosť. Znamená to nielen to, že v nich vieš zarábať peniaze dnes, ale že tieto odvetvia budú ziskové aj v budúcnosti.
Nemusíš sa preto strachovať o to, že ako zarobíš peniaze o rok, či o dva a že či je tvoja práca perspektívna – pretože je.
Majú spoločnú ešte jednu vec – potrebuješ vedieť anglicky, aby si pomocou nich mohol zarábať peniaze. Niekto by namietal, že to nie je nevyhnutné.
Ale ja som presvedčený, že kvalitné vzdelanie v týchto oblastiach získaš na anglickom internete omnoho skôr, ako hocikde na Slovensku.

 

Online podnikateľ

 

Online podnikateľ je človek, ako ja, ktorý zarába peniaze tým, že podniká od svojho počítača. Mimo toho, že to kazí chrbticu, je to výborný spôsob zárobku na Slovensku aj v zahraničí.

 

Máš 4 možnosti, ako zarobiť peniaze cez internet pomocou týchto povolaní:

 

Môžeš sa zamestnať na Slovensku na lepšej pracovnej pozícii. Budeš tak síce zarábať viac peňazí, ako máš momentálne, no možno budeš musieť dochádzať do firmy a tráviť tvoj čas tam. To je možnosť zarábania, ktorá je taká jednoduchšia, a mňa osobne veru neoslovila. Ale musel som ju spomenúť, vieš ako...
Ďalej môžeš zarábať peniaze tým, že budeš na Slovensku pracovať pre Slovenských klientov z domu, ako freelancer, alebo živnostník (či SRO). Takpovediac budeš na Slovensku v týchto oblastiach podnikať. A pracuješ z domu. Nevýhoda – musíš sa naučiť ako podnikať.

 

Čo sa mi však páči a čo ti odporúčam, je nasledovné:
Pracuj pre zahraničných klientov. Nielenže sa nemusíš učiť všetky veci okolo podnikania, dokonca je možné a aj pravdepodobné, že prácou pre zahraničných klientov z vyspelých krajín zarobíš viac peňazí, ako keby si podnikal na Slovensku.

 

Pre toto ti odporúčam stránky, ktoré tu už síce boli spomenuté, ale teraz sa na ne budeš dívať inak:
www.odesk.com
www.elance.com
www.99designs.com

 

Teraz to už nie je spôsob, ako zarobiť 5€, alebo 10€ na hodinu prácou z domu. Teraz je to spôsob, ako nájdeš Kanaďana, Američana, či Švéda (po anglicky), ktorý ti zaplatí 50€/hod za prácu, za ktorú by si na Slovensku dostal 10€/hod. 100€/hod za prácu, za ktorú by si na Slovensku dostal 25€/hod. A podobne.

 

15
Super článok
15
7
7
Nič moc
O autorovi
Martin Hlinka Martin Hlinka
Som autorom blogu porazskolu.sk, e-knihy Poraz školu!, ktorú si stiahlo vyše 15000 ľudí, a prvého slovenského online kurzu o efektívnom učení a učení cudzích jazykov “Hackol som učenie a jazyky” Ak ťa zaujímajú moje články, môžeš sa pridať na môj fanpage, alebo na odber videí na youtube
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť