Ako dlho sa čaká na úradný preklad?

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško

Pokiaľ ste študovali alebo pracovali v zahraničí, je veľká pravdepodobnosť, že raz budete potrebovať úradný preklad svojich dokumentov. Oficiálne preložené dokumenty sú totiž častokrát povinnou prílohou pri rôznych jednaniach. Ako dlho budete na takýto preklad čakať?

 

Úradný preklad sa od obyčajných dokumentov odlišuje tým, že je na ňom oficiálna pečiatka prekladateľa, ktorý ho prekladal.

 

Práve tento typ dokumentov je potrebný pri rôznych súdnych či úradných jednaniach.

 

Najčastejšie sa jedná o preklady diplomov či úradného prekladu výpisu z registra trestov, alebo úradný preklad výpisu z obchodného registra.

 

Oficiálne úradné preklady majú okrem pečiatky aj ďalšie spoločné znaky, ako napríklad previazanie trikolórou.

Ako dlho takýto preklad trvá?

 

Zrejme už tušíte, že tento typ prekladu trvá o čosi dlhšie, ako v prípade štandardných dokumentov.

 

Je tomu tak kvôli tomu, že vo väčšine prípadov sa na týchto dokumentoch vyskytujú rôzne odborné výrazy, ktoré nie každý dokáže v správnosti preložiť.

 

Aj preto sú na prekladateľov kladené vysoké nároky a na to, aby sa mohli nazývať úradnými prekladateľmi, je potrebné zložiť niekoľko náročných skúšok.

 

Poďme však k samotnému trvaniu takéhoto prekladu.

 

Ten samozrejme môže trvať odlišný čas, ktorý závisí od náročnosti samotného prekladu.

 

Vo všeobecnosti sa však ráta s niekoľkými pracovnými dňami.

 

Ak by ste túto službu potrebovali využiť expresne, nie je problém prekladu aj do jedného pracovného dňa. Toto platí najmä pri úradných prekladoch v angličtine.

 

Na čo si dávať pozor?

 

Ešte predtým než si zaplatíte službu úradného prekladu u jedného z certifikovaných prekladateľov, pozrite sa na referencie od bývalých zákazníkov tejto agentúry.

 

Tieto referencie najčastejšie nájdete buď na samotných stránkach agentúr alebo v Google recenziách.

 

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť