Aj tak sa každý sťažuje, tak čo na tom?

Blížiace sa kurzy

V posledných rokoch kvalita života stúpa, možnosti sa rozširujú jednoduchou prístupnosťou k informáciám, no produktivita ľudí klesá. Je trendom, že každý chce podnikať, no nikto pracovať, každý si myslí že to je zadarmo. No, vždy to je niečo za niečo.

 

Písal mi čitateľ, vraj to je jednoduché, keď mám rozbehnuté nejaké myšlienky, projekty. Keď nemusím chodiť denno-denne do zamestnania. Písať blog o robení ničoho som si vybral práve pre tú rôznorodosť tejto témy. V konečnom dôsledku to nie je tak, že by som nerobil nič. Znamená to, že to, čo robím som sa naučil robiť efektívne. Hlavne čo sa týka času. 

 

No, aké boli začiatky? Keď som sa rozhodol, že chcem niečo viac, nebolo to zrovna ľahké. Pracoval som v priemere viac ako 80 hodín týždenne a mzda nebola až taká lákavá. Tri roky bez dovolenky alebo dlhšieho voľna sa podpíšu aj na zdraví. Nechodil som sa opíjať s kamarátmi, bolo to neskutočne frustrujúce, že sa zobudím, pracujem a po nociach sedím za počítačom a pokračujem s prácou na svojich snoch. Naozaj, nie je to prechádzka ružovou záhradou. Priprav sa na to, že ťa okolnosti mnohokrát donútia padnúť na kolená. A keď už budeš na kolenách, svet nebude fér a nezľutuje sa. Pokiaľ neponúkaš kvalitný produkt a si tak zadubený to pochopiť, úplne ťa to zlomí. Áno, aj ja som porobil mnoho začiatočníckych chýb, ponúkal som produkt o ktorom som nevedel moc, lebo som si myslel že to je tak jednoduché.

OXYTREE PROGRAM - Produkuje pre Teba kyslík a peniaze!

Každá cesta prinesie časom svoje rázcestia a križovatky. Kde si vyberieš cestu "posral som to" a zoberieš to s pokorou, rozhodneš sa pokračovať. Alebo si vyberieš cestu "každý sa mi to snaží zničiť" a rozhodneš sa skončiť plný frustrácie, výhovoriek a výčitiek okoliu. 

 

Ak by to ešte niekoho zaujímalo, áno. Teraz si môžem dovoliť veci, ktoré som si dávnejšie nemohol dovoliť. Nie som nijako zvlášť za vodou, no mám niečo, čo je cennejšie. Mám čas na čo si určím ja. To je pre mňa dôležité. Stálo mi to za to? To si teda píš, že áno. Mal by to skúsiť každý? To si nemyslím. 

 

  1. Môj názor je, že sú ľudia, ktorí sú lepší podnikatelia a vodcovia a sú aj ľudia, ktorí sú lepší zamestnanci a dokážu dokonalejšie riešiť špecifické úlohy. V konečnom dôsledku, keď sa niekto vypracuje na manažérsku pozíciu zarába mnohokrát viac ako podnikateľ. Treba si vybrať. Byť k sebe úprimný a spoznať sa. Nesnažiť sa dokázať svetu, že na to máš ale vedieť si povedať "tu som užitočnejší, tak načo to meniť?".  Pokračovanie pod obrázkom
EKG

Nie, nebolo to v pláne.

Toto bola moja neplánovaná obeť. Je to záber môjho EKG z obdobia, kedy toho bolo naozaj dosť. Mne to aj tak stálo za to. Ale pýtam sa teba. Stále si myslíš, že to je zjednodušenie života?

1
Super článok
1
0
0
Nič moc
O autorovi
Mario Filo Mario Filo
Zakladateľ www.prokrastinuj.sk. Kde sa niečo deje, tam sa držím pravidla First In Last Out. Mám rád každú výzvu. Neuznávam motiváciu, prokrastináciu považujem za nástroj efektivity, no s mierou. Strávil som štyri roky vo Viedni a aktuálne žijem v Londýne. Na jednom mieste neobstojím, pokiaľ niekto niečo hovorí vo viac ako 5 vetách a nie je to nutné, nevnímam ho.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť