8 skutočných dôvodov, prečo niektorí ľudia proste nikdy nebudú úspešní

Blížiace sa kurzy
Kurz: "Komunikácia, rétorika a asertivita v praxi života"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.
Kurz: "SKVELÝ OBCHODNÍK | obchodné zručnosti a psychológia predaja"
Individuálne, Bratislava
Dr. marek Horňanský, mba.

1. Pravidelne živia svoje obmedzujúce presvedčenia

"Jediné obmedzenia, aké existujú, sú len v našich mysliach."

Jamie Paolinetti

Obmedzujúce presvedčenia, ktoré ľudí brzdia

Neúspešní ľudia sa veľmi radi a veľmi často definujú podľa toho, čo im nejde. Hovoria si veci ako napr.:

 

"Ja nie som a nikdy nebudem dobrý rečník."

 

"Ja som proste už raz taký a basta!"

 

"Mne jazyky nikdy nešli a ani nepôjdu, už som sa s tým zmieril/a."

 

Táto hlboko zakorenená a neuvedomelá obmedzenosť je vždy iba zamaskovaná lenivosť a pohodlie, ktorá iba prehlbuje všetky negatívne presvedčenia, ktoré o sebe ľudia majú. Čo ale najsmutnejšie na tomto celom je, že keď si určitú vec stále hovorím, tak raz jej na 100% uverím. Nie je na tom však nič múdre, uvedomelé a pre svet užitočné, keď si budem pripomínať v čom som neschopný.

 

Niektorí ľudia už zažili toľko neúspechov, že si radšej denne pripomínajú veci, do ktorých sa nesmú pustiť, zo strachu, aby zase nezlyhali.

 

Veľmi mi v živote pomohlo, keď som si prestal pripomínať obmedzujúce presvedčenia, ktoré mi škodili. Pochopil som, že život po mne "požaduje", aby som na sebe dennodenne pracoval a úspech jedného dňa určite príde. Keď si budem denne hovoriť, ktoré oblasti mi nikdy nejdú, tak tých oblastí bude čoraz viac a viac.

2. Vôbec sa nedokážu sústrediť na svoje ciele

 

"Nie je ťažké urobiť rozhodnutia, keď vieš, aké sú tvoje skutočné hodnoty."

Roy Disney

Sústredenosť nie je len devíza, ale aj nevyhnutnosť

Drvivá väčšina ľudí na Slovensku na svete sa nedokáže dlhodobo sústrediť na svoje ciele.

 

Myslím teraz dlhodobý, vedomý a precízny focus na kľúčové oblasti v mojom živote.

 

Chvíľku chcú tamto, po tom zase ono... hento trvá príliš dlho... tamto sa im nechce. Sústredenosť je pre mnohých nepohodlná aktivita. Vyžaduje energiu a častokrát krkolomný výstup z milovanej zóny komfortu.

 

Srandovný paradox je, že veľa ľudí sa krásne dokáže sústrediť na facebook, správy, klebety, nakupovanie... no na ich ciele ako keby neostala mentálna energia.

 

V dnešnej dobe každý bojuje o vašu pozornosť, a preto je pre vás obzvlášť dôležité udržať si laserový focus na naozaj dôležité a podstatné veci.

 

Spíšte si hneď teraz zoznam aktivít a oblastí, do ktorých budete odteraz venovať ešte viac pozornosti a focusu. Pravidelná sústredenosť je tiež jeden z princípov silného osobnostného magnetizmu.

3.Vzdávajú sa počas kríz

"Naša najväčšia slabina spočíva v tom, že sa vzdáme. Najistejší spôsob k úspechu je vždy sa pokúsiť ešte raz."

Thomas A. Edison

Počas krízy pridajte a budete dlhodobo úspešní

Skutočný víťaz sa nevzdá počas krízy. 

 

Pre človeka s predispozíciami na dlhodobý úspech je kríza dôvod pridať a nájsť nové spôsoby ako dosiahnuť svoje ciele.

 

Pamätám si na moje osobné krízy, kedy som sa vzdal. Skoro vždy som to potom ľutoval. Vzdať sa počas krízy vždy v sebe zahŕňa aj to, že to budem neskôr ľutovať a skrývať to pred sebou za slová typu: "Nič neľutujem, všetko je ako má byť...". A budúcu ľútosť je omnoho nepríjemnejšie ustáť, ako radšej zaťať zuby a zamakať počas krízy.

 

Možno vás tento článok zastihol nie počas krízy, ale počas úspešného obdobia. To je v poriadku. Bez akéhokoľvek negatívneho veštenia mi však dovoľte predvídať, že k vám kríza príde. Naozaj. Nadíde obdobie, kedy sa vám bude dariť menej a prídu kacírske myšlienky to všetko zabaliť alebo si aspoň riadne na týždeň, mesiac, 2 mesiace... na pol roka oddýchnuť.

 

Obdobie kríz je podľa mňa fantastická skúška toho ako veľmi chcem to, k čomu som sa zaviazal. Jeden z mojich biznis mentorov raz na seminári povedal: "Život každého, kto urobí rozhodnutie, otestuje. Ako silné je jeho rozhodnutie.". A skúšky sú dobré, prospešné a užitočné. Pomáhajú získať nadhľad, perspektívu a vedú k zdravej zrelosti a dospelosti.

 

Preto budem vítať každú krízu, ktorá príde, pretože to bude ďalší spôsob ako osobnostne povyrásť, získať drahocenné skúsenosti a naučiť sa ako zvládnuť podobnú krízu v budúcnosti.

 

A počas krízy všetko pre to, aby som sa nevzdal. Kríza ma veľa naučí, úspech je totiž katastrofálny učiteľ.

4. Nerobia kľúčové aktivity na 100%

"Niektoré veci v živote proste nie je možné robiť len tak napoly. Žena tiež nemôže povedať, že je tak trochu tehotná. Niektoré veci buď sú na 100%, alebo nie sú vôbec. Niekedy nestačí ani 99%."

Ivo Toman

Robte kľúčové aktivity na 100%

Ľudia, ktorí nebudú úspešní si vždy budú hľadať výhovorky, aby nemuseli ísť na 100%. Ja osobne som bol v minulosti dlho presvedčený, že idem v živote na 100%. Teraz s odstupom času zisťujem, že som šiel miestami na max. 20-30%.

 

Ako keby dnes ľudia stratili tie zdravé, správne a prospešné stimuly, ktoré našich predkov pred desaťročiami, stáročiami a tisícročiami nútili dať zo seba stále viac a viac. Muži boli v minulosti reálne nútení ísť do boja s nasadením života. Ženy sa museli starať o potomstvo a priviesť ho na svet.

 

Dnes nás doba ako keby naučila uspokojiť sa s málom. Ísť na menej ako 100% je dnes štandard a prispievajú k tomu všetky reklamy, médiá či dokonca aj politici a mienkotvorné osobnosti.

 

Korporácie na celom svete pochopili, že kto predáva komfort, tak zarába. Lenivosť a pohodlie ľudí sa jednak podporuje a prehlbuje. Kto maká, robí nepohodlné veci a napreduje, tak je často považovaný za čudáka. Zvážte preto v akých oblastiach života fungujete na menej ako 100% a čo vám to prináša. Pohodlie, kľud, žiaden stres... skutočne sú to výhody alebo len domnelé benefity, za ktoré platím obrovskú cenu vo forme môjho nenaplneného potenciálu?

 

Podľa mňa jediná cesta ako si zaslúžiť vyššiu životnú úroveň a vyššiu úroveň šťastia je robiť veci naplno. Naplno pracovať, naplno oddychovať, budovať vzťahy, milovať, tancovať, predávať atď. Teda podávať maximum čoho som schopný nielen v jednej oblasti, ale vo viacerých oblastiach: rodina, práca, zdravie, duchovno, láska, penaize...

 

Dajte si ako ja záväzok, že odteraz budete robiť všetky aktivity (a hlavne tie kľúčové) NAPLNO čiže na 100%. Nielenže rozšírite rady úspešných ľudí, no hlavne budete žiť šťastnejší, príjemnejší život s intenzívnymi zážitkami a silným pocitom naplnenia.

Pokračovanie článku nabudúce.

Príďte na kurz o rozvoji charizmy a osobnej príťažlivosti

Ozaj, o pár dní organizujem môj obľúbený kurz s názvom Tajomstvá Charizmy. Pozývam vás a garantujem vám, že to bude stáť za to. Prejdeme na kurze témy ako slovná zásoby, rozprávanie príbehov, ego, sebavedomie, osobná značka a temná stránka charizmy a viaceré iné.

 

Viac zaujímavých článkov na tému Charizma a Osobná príťažlivosť nájdete na jedinom slovenskom blogu o charizme: www.TajomstvaCharizmy.sk

35
Super článok
35
1
1
Nič moc
O autorovi
Silvio Michal Silvio Michal
8 rokov si všímam a študujem charizmatické osobnosti z môjho okolia a zo sveta. Prečítal som viac než 100 kníh na témy: charizma, leadership, prezentovanie, rozprávanie príbehov, humor, sexuálna charizma.


Na Slovensku a v Čechách patrím medzi najaktívnejších a najúspešnejších členov medzinárodnej rečníckej organizácie Toastmasters International.


Pôsobil som 6 rokov aj v oblasti obchodu, mám za sebou stovky stretnutí s klientami v teréne a mentoring od výnimočne úspešných a charizmatických lídrov.


Každý môj workshop pripravujem tak, aby jeho hodnota bola trikrát väčšia ako jeho cena.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Silvio Michal
Silvio Michal, 17.11.2014 o 00:33
uvítam vašu spätnú väzbu, komentáre a otázky ku kurzu
Peter Rakvica
Peter Rakvica, 19.11.2014 o 19:30
Článok super, teším sa na pokračovanie.
Dušan Daniel
Dušan Daniel, 18.02.2015 o 09:29
Skvely ale hlavne pravdivy clanok. Bud sa budeme vyhovarat alebo hladat riesenia. Kto to skor pochopi, vyhra.
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť