3 postoje, ktoré ti skutočne zmenia život

Blížiace sa kurzy
Janka Chytráčková 3 postoje, ktoré ti skutočne zmenia život

Vieš si predstaviť, že by si mala všetko po čom túžiš?

 

Skvelú prácu, milujúceho partnera, perfektné kamarátky a veci, čo by ti robili radosť každý jeden deň? Ja mám pocit, že som si splnila všetky sny, ale aj napriek tomu... Pamätám si, keď som sa dostala do stavu, že celý môj život bola práca - domov - práca - domov... Každý deň bol rovnaký a ja som začala byť zúfalá.

 

Absolútne nič ma nebavilo a myslela som si, že to takto bude už do konca života a ja sa zbláznim. Nechcela som žiť v stereotype, ktorý ma vlastne ubíjal.

 

Aj ja som chcela mať pocit, že mám možnosť stretnúť nových ľudí, chodiť na zaujímavé akcie, zažívať radosť a užívať si život. Mala som pocit, že mi niečo chýba a neprichádza to.

 

Väčšina žien to vníma rovnako. Túžia po tom, aby bol život jednoduchý, zábavný. Samé si to ale veľakrát komplikujú a pritom nemusia. Myslím, že mnohokrát som si to robila aj ja sama ťažšie, lebo som sa zbytočne viazala na vonkajší svet. Robila som to, čo sa odo mňa očakávalo.

 

Myslela som si, že TO čo CHCEM a po čom TÚŽIM, musí prísť zvonku, od niekoho, pri nejakej príležitosti.

 

Zistila som však, že nemusím čakať na iných, aby som bola šťastná, ale že k tomu stačia tieto 3 vecí, ktoré ti teraz prezradím.

 

 1. Praktické malé kroky, každý deň.

 

Už keď som mala 16, vedela som, že budem manažérka v nejakej veľkej firme. Keby som to niekomu vtedy povedala, možno by sa mi vysmial.

Že ešte ani nemám dokončenú školu, že ani vôbec neviem čo taká manažérka robí, že nemám žiadne skúsenosti, že nad tým môžem uvažovať tak, keď budem mať 40...

 

Ja som si tento sen splnila keď som mala 23 rokov.

 

Stáva sa to aj tebe, že ťa druhí ľudia podceňujú alebo deptajú a ty nevieš či je tvoj sen reálny? Sama rozmýšľaš či už na to máš alebo či si dosť pripravená? Zvažuješ či si dostatočne dobrá alebo či niekto nie je náhodou lepší? Čím som bola staršia, tým častejšie som sa dostávala do situácií, kedy ma deprimovali vyjadrenia druhých, že sa niečo nedá.

 

Väčšina žien sa nikdy do ničoho nového nepustí, pretože očakáva akési potvrdenie a pečiatku „TERAZ na to máš“, „TERAZ je čas“ a „TERAZ už môžeš“.

 

Ak by som na to čakala aj ja, tak sa nikdy nedočkám...

 

Úspech a šťastie nie je žiadne uzatvorenie zmluvy, ktoré ti niekto musí schváliť a podpísať. Nie je to ani sen.

  • Úspech je keď si do noci hore a študuješ si podklady na prezentáciu do práce.
  • Úspech je to, že kalkuluješ náklady a výnosy, keď začínaš podnikať.
  • Úspech je, keď ideš na event, kde sa zoznámiš s človekom, ktorý pracuje vo firme, kde by si raz chcela pracovať aj ty.

Ak chceš veľké výsledky, musíš prestať podceňovať malé kroky. Malé kroky sú práve tým spúšťačom, ktorý vyvolá veľkú zmenu.

 

Ako to vieš využiť: Spomeň si na 1 situáciu, v ktorej ťa druhí ľudia podcenili a ty si to aj napriek tomu zvládla! Čo ťa najviac trápilo a aké kroky si urobila k tomu, aby si to nakoniec dokázala? Napíš mi to dole do komentárov.

 

2. Hovor pravdu

 

Môj život sa radikálne zmenil, keď som sa rozhodla, že je mojou zodpovednosťou hovoriť pravdu samej sebe aj ľudom okolo seba.

 

Pamätám si ako som povedala svojej šéfke, že chcem postúpiť na vyššiu pozíciu. Povedala som si pravdu, že chcem vyzerať dobre, a že teraz je ten správny čas starať sa ešte viac o svoje telo. Povedala som bývalému priateľovi, že ma náš vzťah neposúva a chcem sa rozísť. V práci, ktorá ma nenapĺňala, som povedala pravdu a dala výpoveď. Povedala som si, že toto je môj rok!

 

Skús to aj ty a uvidíš o koľko lepšie sa budeš cítiť, keď zo seba budeš môcť dať von svoje najväčšie želania a rozhodnutia. Pozri sa ako rýchlo uteká každý deň... Na to, aby si si život užila nemôžeš klamať samej sebe ani ľuďom okolo. Nikomu tým nepomôžeš. Seba trápiš tým, že si brániš rásť a ostatných trápiš, pretože k nim nie sú úprimná.

 

Práve naopak.

Budeš mať omnoho lepší pocit a vyššie sebavedomie, ak dáš najavo svoje postoje a názory. Ak niečo chceš, opýtaj si to. Ak niečo nechceš, povedz to a nenechaj sa zatlačiť do kúta.

 

Môj TIP: Choď priamo k veci. Neospravedlňuj sa za to, že si sa rozhodla. Čím sebavedomejšie priznáš pravdu sebe aj ostatným, tým viac vážne ťa bude okolie vnímať. Budeš proste žena, ktorá vie čo chce a zaslúži si to. Robíš to pre seba a pre ľudí, ktorých máš rada.

 

Že je to niekedy sebecké?

 

Nemyslím si.

 

Po tom ako som dala zo seba von to čo naozaj chcem a cítim, sa stalo niečo oslobodzujúce. Mala som pocit ako keby som sa ja, moja rodina, priatelia a vesmír spojili. Veci, ktoré sa potom udiali boli neskutočné. Vyzeralo to ako keby všetci pracovali spoločne, aby som dostala to, čo som potrebovala, pretože som mala jasno v tom, čo chcem.

 

Myšlienka hovoriť pravdu, je desivá. Ale ak to urobíš, budeš sa cítiť oslobodzujúco a to je absolútne nevyhnutné, aby si sa pohla tam, kde chceš ísť a čo chceš dosiahnuť.

 

Ako to vieš využiť: Odpovedz si na otázku "Po čom v živote túžiš a bojíš sa to priznať?" Prečo?

3. UKÁŽ SA SVETU A VYUŽI KAŽDÚ PRÍLEŽITOSŤ

 

Choď na akcie, na ktoré chceš ísť, choď aj na tie, kde si nie si istá či chceš ísť, choď aj keď si unavená, choď aj keď nevieš či budeš môcť ostať celý čas, choď aj keď si zaneprázdnená a máš toho veľa.  

 

Ukazuj sa na eventoch a akciách všade kde sa dá. V čase, keď som začala robiť rozhodujúce zmeny v mojom živote, sľúbila som si, že využijem každú príležitosť, o ktorej som sa dozvedela.

 

Takto som sa dostala na eventy Platformy žien Slovenska, Učíme sa podnikať, Košice Fashion week, GDG Poprad (a to som ani netušila, že nakoniec ešte aj budem v televíznych správach), Networkingové stretnutia Podnikavé Košice, SBA Start up roadshow, Toastmasters...

 

Aktuálne sa chystám na tieto eventy. Naučila som sa, že keď sa zameriam len na to, čo poznám a mám rada, tak sa vlastne nikam neposúvam. Robím stále to isté. Zvolila som stratégiu ísť aj tam, kde to nepoznám a zistiť čo ešte mám rada (a netušila som o tom).  

 

Môže sa zdať, že na niektorých akciách sa neudeje nič magické, ale väčšinou odchádzam úplne nadšená. Neviem či je to daným momentom alebo tým, že som povedala „ÁNO“ príležitosti. Zakaždým mi to prinieslo do života nejakú skvelú myšlienku alebo nové kontakty.

 

Využívaj každú príležitosť a život sa v plnej kráse ukáže pre teba. Naplánuj si eventy, kam by si rada išla.

 

MÔJ TIP A AKO TO VIEŠ VYUŽIŤ: DNES JE TO ULTRA JEDNODUCHÉ. POZRI SA NA FACEBOOKU KAM CHODIA TVOJI PRIATELIA A VYBER SI NA ZAČIATOK NEJAKÚ AKCIU, KTORÁ ŤA OSLOVÍ. NÁSLEDNE KEĎ SA TAM SPOZNÁŠ S NIEKÝM NOVÝM, TAK SA HO OPÝTAJ, NA AKÉ AKCIE A EVENTY NAJBLIŽŠIE PÔJDE. A ANI NEBUDEŠ VEDIEŤ AKO A MÁŠ PLNÝ KALENDÁR SKVELÝCH AKCIÍ. MÔŽEŠ SI BYŤ ISTÁ, ŽE SI TAM NÁJDEŠ TO SVOJE :)

 

Viem, že to nie je na začiatku jednoduché, ak si to doteraz nerobila. Skús hoci len jeden z týchto tipov a určite mi napíš ako ti to ide a čo ti najviac zafungovalo.

 

Prípadne ak máš nejaké tipy, ktoré tebe zmenili život, napíš mi ich nižšie do komentárov. Osobne si prečítam každý jeden z nich. Viac mojich článkov a tipov nájdeš ZDARMA na www.jankachytrackova.sk.

11
Super článok
11
1
1
Nič moc
O autorovi
Janka Chytráčková Janka Chytráčková
Pomáham šikovným ženám, aby boli šťastné a úspešné. Pridaj sa medzi komunitu skvelých žien, ktoré sa rozhodli žiť svoj život naplno a dosiahnuť viac ! pre moje tajné tipy sa ZDARMA registruj na www.jankachytrackova.sk
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť