V akom svadobnom obleku pôjdete k oltáru? Poradíme vám, ako vybrať ten pravý oblek pre ženícha

Blížiace sa kurzy

Čo nevidieť budete stáť pred oltárom, kde si so svojou vyvolenou poviete svoje „áno“? ešte než k tomu dôjde, čaká vás kúpa svadobného obleku. Pánske obleky dnes zoženiete v najrôznejších strihoch a farbách. Ktorý z nich je ten pravý práve pre vašu svadbu?

Oblečenie a móda - Heureka.sk

Oblečenie a móda - Heureka.sk

Oblek prispôsobte štýlu svadby

 

Bude sa vaša svadba konať v lete alebo ju plánujete až na jeseň? Beriete sa v kostole alebo na lúke pri rybníku? A aké šaty si vysnívala nevesta? To všetko sú otázky, na ktoré je nutné poznať odpoveď ešte pred tým, než sa začne porozhliadať po pánskych oblekoch.

Formálna alebo uvoľnená svadba?

 

Pánske obleky sú v ponuke v mnohých rôznych prevedeniach, preto si medzi nimi ľahko vyberiete ten, ktorý bude vhodný práve na vašu svadbu. Ak plánujete formálnejší obrad, oblečte sa do fraku alebo smokingu. Omnoho častejšie je ale na svadbách k videniu žaket či klasický dark suit doplnený spoločenskou vestou. Na formality vás príliš neužije a svadbu chcete poňať uvoľnene? Potom pokojne zvoľte svetlé ľanové nohavice a košeľu s vyhrnutými rukávmi.

Oblek vám musí padnúť

 

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ pánskeho obleku, vždy by vám mal dokonalo padnúť. V žiadnom prípade vás oblek nesmie škrtiť a akokoľvek obmedzovať v pohybe. Pri saku sa zamerajte na to, ako vám sedí v ramenách a aká je jeho dĺžka. Rukávy by mali siahať až po zápästie a samotné sako by malo končiť pod zadkom. Nohavice k obleku si vyberajte tak, aby boli primerane široké a dlhé a nad priehlavkom vám vytvárali len jeden zlom.

Nebojte sa farieb a umiernených vzorov

 

V dnešnej dobe máte ako ženích na výber z mnohých farebných variantov oblekov, takže nie je nutné držať sa striktne klasickej čiernej. Stále obľúbenejšie sú pánske obleky v šedej a tmavej modrej farbe, siahnuť môžete ale tiež po béžovej kombinácii. Pri voľbe farby zohľadnite svoj vzhľad – svetlejším farbám by sa mali vyhnúť muži so svetlými vlasmi alebo zavalitejšou postavou. Tú dokáže opticky zoštíhliť oblek s jemnými vertikálnymi pruhmi.

Investujte do kvality

 

Keďže svadba býva jedinečným zážitkom, na ktorý budete celý život spomínať, odporúčame vám nebáť sa investovať do kvalitného pánskeho obleku šitého z prírodných materiálov. Najčastejšie sa obleky vyrábajú z kašmíru, vlny alebo hodvábu a vďaka tomu sú jemné, odolné, vzdušné a pohodlné. Veľkou výhodou je, že v zime vás zahrejú, zatiaľ čo v lete sa v nich nebudete potiť.

Nezabudnite na doplnky

 

Nepodceňujte silu doplnkov – ak ich vyberiete správne, dokážu celý outfit povzniesť na celkom inú úroveň. Chýbať by vám nemala kravata (prípadne motýlik), ktorej farbu zlaďte s vreckovkou v náprsnom vrecku alebo s farbou nevestiných doplnkov. Košeľu doplňte manžetovými gombíkmi, ktoré by mali ladiť s ostatnými kovovými doplnkami, ako je pracka na opasku a gombíky saka. Topánky nazujte spoločenské, ideálne so šnúrkami a z kvalitnej kože, a do nich si oblečte tmavé ponožky, ktoré budú zakrývať celú časť nohy od topánky po nohavice.

Pánske obleky - Heureka.sk

Pánske obleky - Heureka.sk

Pripadá vám výber správneho obleku na svadbu príliš zložitý a zdĺhavý? Zjednodušte celý proces vďaka Heureke – pánske obleky môžete filtrovať podľa materiálu, farby alebo ceny. S konečným rozhodnutím vám pomôžu aj recenzie mužov, ktorí si oblek kúpili pred vami.

0
Super článok
0
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť