Ako a prečo si kúpiť svoje prvé „dospelácke“ slnečné okuliare

Blížiace sa kurzy
Týždeň Rovnováhy na objavuj.com
Individuálne, Online kurz
Martin Lajprík
Začíname blogovať
Individuálne, Košice, Michalovce
Lukáš Mikulaško
slnečné okuliare Ray-Ban

Slnečné okuliare sú jedným z najobľúbenejších doplnkov nielen žien, ale aj mužov. Mnoho ľudí ich nosí vyslovene len ako doplnok a vlastní aj 10 rôznych lacných „imidžoviek“. Okuliare však majú v prvom rade oči chrániť a tento fakt je dôležitejší ako ich dizajn.

 

Dospelácke slnečné okuliare teda predstavujú okuliare, ktoré sú kvalitne spracované, chránia oči pred UV žiarením a zároveň majú pekný dizajn. Nejde tak o slnečné okuliare niekde zo stánku za pár eur, ktoré spĺňajú len funkciu módneho doplnku.

 

Prečo sú „dospelácke“ slnečné okuliare lepšie ako lacné imidžovky?

 

V prvom rade ide o zdravie. Dlhodobé vystavenie slnečnému žiareniu bez ochrany môže spôsobiť zápal spojiviek, či dokonca poškodenie sietnice. Avšak aj krátkodobé vystavenie ostrému slnku bez ochrany je nepríjemné. Často to vedie k prílišnému prižmurovaniu, čo následne spôsobuje bolesti hlavy.

 

Značkové slnečné okuliare by teda mali oči v prvom rade chrániť pred slnkom a nebezpečným UV žiarením. Obyčajné tmavé sklíčka nestačia, dôležitý je UV filter. Pod tmavými sklíčkami sa totiž zreničky rozširujú viac a bez UV filtra tak prejde do oka ešte viac UV lúčov.

 

Nehovoriac o tom, že kvalitné slnečné okuliare zabezpečujú lepší a jasnejší pohľad na svet, takže nedegradujú zrak. Rozdiel je aj v kvalite materiálu, spracovaní, dizajne a v neposlednom rade v tom, že si kupujete značku.

značkové slnečné okuliare

značkové slnečné okuliare Ray-Ban na eyevil.sk

AKO SI VYBRAŤ SVOJE PRVÉ „DOSPELÁCKE“ OKULIARE?

 

Okuliare by ste mali kupovať vždy podľa vášho osobného vkusu a podľa typu vašej tváre.

 

Okrúhlym typom tvárí sa všeobecne hodia obdĺžnikové a hranaté typy okuliarov. Naopak štvorcovým typom tvárí sa hodia okrúhle a oválne typy okuliarov. V prípade podlhovastého typu tváre nič nepokazíte guľatými ani hranatými typmi okuliarov.

 

Slnečné okuliare by však mali pokrývať celú veľkosť oka. Pred kúpou nezabúdajte zohľadniť ani váš štýl obliekania, aby ste k nemu prispôsobili aj nové slnečné okuliare.

 

Ak nechcete experimentovať a kúpiť si extravagantnejšie značky, stavte na klasiku ako sú Ray-Ban slnečné okuliare alebo Dior.

 

Za kvalitu sa samozrejme platí viac ako za imidžovky z trhu, no takéto okuliare vám vydržia aj niekoľko rokov. Benefity značkových slnečných okuliarov za to rozhodne stoja. U overených značiek a predajcov ako je napr. e-shop Eyevil.sk máte istotu, že viete čo kupujete a hlavne, že ide o originál.

4
Super článok
4
0
0
Nič moc
O autorovi
Admin iamcool.sk Admin iamcool.sk
Buď aj ty autorom, buď cool. Vďaka kvalitnému obsahu, ktorý bude pre čitateľov prínosný si môžete vybudovať meno a osobnú značku.

Každý, kto niečo vie, to môže naučiť ďalších. Stačí vyhlásiť kurz, určiť minimálny počet účastníkov, určiť si cenu za svoj čas a know-how.
Komentáre

Nie ste prihlásený.

Ak chcete pridať komentár, vpíšte svoje prihlasovacie údaje. Systém Vás automaticky prihlási. Ak nemáte konto na iamcool.sk, urobte si krátku registráciu

Blížiace sa kurzy
Najnovšie komentáre
Najčítanejšie články
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť